Jump to content

denon pma 860


AZZURO

Preporučeni Komentari

Molio bih savjet vezano za ovo denonovo pojacalo koje sam kupio povoljno preko "kupujem uvaljujem " .Znaci pojacalo ima 4 sankena po kanalu sto predpostavljam da nije lose , pa me zanima zamjena elektrolita postojecih koji su 56v 6800 mf 4-kom...koliko bih mogao da ih podebljam tj da uzmem F/T cap malo jace ?

post-1004-0-98214600-1328120548_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 30
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Имаш у Микро Принцу 10000 Микро фарада 63 Волти за штампу. Прилично квалитетни, до сад сам купио и уградио бар тридесет комада.

oce li biti mnogo 10000 mf s obzirom da su 4 komada ili da trazim 8600 mf?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма турај те и не питај много, мада ако уређај ради добро зашто би их мењао?

radi za sada,jedino sto mi smeta je sto vidim da je mjenjan trafo,znaci bilo je nekog kurslusa i balans nije bas skroz na sredinu jaaaako malo bjezi jedan kanal to cu morat nekome da odnesem ako se ista moze napravit
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidim da nije torusni i drzi se na 2 sarafa napisano na njemu oznake boje :) na sprskom :)

Ма ако ради коректно онда нема разлога за бригу. Јел нови трансформатор стављен у оригиналну округлу кутију?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма ако ради коректно онда нема разлога за бригу. Јел нови трансформатор стављен у оригиналну округлу кутију?

nije vise okrugla sad je cetvtrasti :) vjerujem neki stariji model radi ok je dobar je zvuk ima potencijala,samo me zanima postoji li nacin da se izbalansira izlaz nije velika razlika levi-desni ali bi ipak volio da otklonim taj nedostatak
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo me zanima postoji li nacin da se izbalansira izlaz nije velika razlika levi-desni ali bi ipak volio da otklonim taj nedostatak

Ја бих кренуо од пота за баланс и пота за јачину, наравно под условом да је све остало исправно.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slazem se sa kolegom - polako sa zamenom kondenzatora! Verovatno su originalni kondovi boljeg kvaliteta od onih koje mozes da kupis danas.Ja sam kupio gadzet za testiranje kondenzatora, i mogu ti reci da su, u 30 godina starom pojacalu, svi kondenzatori savrseno dobri.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slazem se sa kolegom - polako sa zamenom kondenzatora! Verovatno su originalni kondovi boljeg kvaliteta od onih koje mozes da kupis danas.Ja sam kupio gadzet za testiranje kondenzatora, i mogu ti reci da su, u 30 godina starom pojacalu, svi kondenzatori savrseno dobri.

ima i u tome dosta istine...ovdje sam dobio preporuku za FISCHER&TAUSCHE do kojih mi nije problem doci stizu za par dana iz njemacke..Kaze kolega da su "vrh" u trenutnoj ponudi vidjet cemo treba da ih ugradim u jedan sansui objavit cu rezultate
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima i u tome dosta istine...ovdje sam dobio preporuku za FISCHER&TAUSCHE do kojih mi nije problem doci stizu za par dana iz njemacke..Kaze kolega da su "vrh" u trenutnoj ponudi vidjet cemo treba da ih ugradim u jedan sansui objavit cu rezultate

И колика је набавна цена тих Ф и Т кондезатора?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stavljaj ono sto ti ston kaze, uF u ispravljacu nikada ne moze da bude previse.

Pa nije baš sasvim tako. Ako se pretera sa povećanjem, opteretiće se ispravljač, a onda će se preopteretiti pa će prergoreti. Dakle, ipak malo opreza nije na odmet.Prvo treba pogledati kakav je to ispravljač. Kakve su mu osobine. Ako je u bloku, onda se eventualno može i on zameniti jačim, ako su diskretne diode, i one se mogu po potrebi zameniti jačim.Po mom iskustvu, ne bi trebalo da bude problema ukoliko se kapacitet poveća do otprilike +50%. Ako su originalni elektroliti 6.800 uF, 10.000 uF ne bi trebalo da bude problematično, ali već od 12.000 uF pa nagore počinje hazardna igra ukoliko ispravljač nije baš muški.Inače, kolega ti je dao odličan savet, F&T elektroliti su stvarno jako dobri baš za audio, ja ih koristim preko 20 godina i prezadovoljan sam njima.Oko elektrolita koji se nude kod nas u redovnoj ponudi, savetovao bih ti da ih zaboiđeš, posebno ako su italijanski A/V. Ubijau zvuk na mrtvo, bez obzira što je ista ta firma pravila elektrolite za niz italijanskih proizvođača - to su posebne serije, koje i koštaju 2 do 3 puta više od smeća koje se kod nas nudi. "Smeće" je dobra reč za audio potrebe - ja ih koristim samo za prve električne probe, da proverim da li sve radi kako treba, itd. Onda ih brže-bolje vadim i stavljam F&T na njihovo mesto, mada i BC Components (ex-Philips Semiconductor) imaju jako dobre elektrolite.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nije baš sasvim tako. Ako se pretera sa povećanjem, opteretiće se ispravljač, a onda će se preopteretiti pa će prergoreti. Dakle, ipak malo opreza nije na odmet.

Ma znam ja ovo, ali moj odgovor je bio malo vise teorijski a malo i zezanje jer se u prethodno postu baratalo sa 6800 milifarada (mF)!Dobro, znam sta je pesnik hteo da kaze, ali ipak nisam mogao da odolim :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма набави и мењај, слободно можеш да ставиш 10.000 микро.

Rjesen problem sa balansom :) bio je malo krcao nakon toga sam kratko prsnuo wd-om postojala je ona mala razlika u balansu..izgleda da se sve osusilo i sad radi kako treba :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...