Jump to content

RCF Mytho 5 Speakers


crni.

Preporučeni Komentari

http://www.kupujemprodajem.com/RCF-mytho-5-1427856-oglas.htmda li je neko imao iskustva sa ovim zvucnicima ili bar sa ovom firmom?nesto malo sam nasao po netu i uglavnom ih hvale, ali ja bih zeleo da cujem vase misljenjene bih voleo da predjem 100km pa da ustanovim da su bez vezeunapred hvala
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 44
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zadnji put sam ih video ovde / serija , ne model / u prošlom veku ......mislim još dok je RCF bio pod Italijancima ......po malo čudno da su skoro novi .......za to vreme , onako prosečan zvuk , kao i cena ......... Sećam se da sam tih godina uradio kutije koje su koštale dvostruko manje od njih a radile su ohoho bolje ....a i danas da se stave jedne pored drugih ništa bolje ne bi bilo :-))

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam šta da radim, zvučnici mi se sviđaju, on pristaje na menjanje za moje dayens premium monitore, ali mi je sve to nesigurno, moze da ispadne da se lošije čuju od mojih kutija, a ja potegao 100km po ovoj mećavi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

ne znam šta da radim, zvučnici mi se sviđaju, on pristaje na menjanje za moje dayens premium monitore, ali mi je sve to nesigurno, moze da ispadne da se lošije čuju od mojih kutija, a ja potegao 100km po ovoj mećavi

Ajde da ti ja malo pripomognem jer sam malo vise u toku kad je ta model Rcf - a u pitanju jer su kad su usle u Srbiju pre 1 god bile kod mog poznanika Vlade iz Sivca. odnosno on ih je doterao. Prva stvar koja mi se ne svidja a i Stoun ti je rekao to je da je prodavac Picuka jedan obican trgovac i prevarant. Nema sanse da dobro prodjes u trgovini s njim jer on odmah postavi stvari koje samo njemu odgovaraju i cene su mu veoma nerazumne i nazidaneNe znam koliko on trazi za tu kutiju ali cisto informativno i kolegijalno kod Vlade su bile 600 - 700e, , sto je ujedno i njihova realna cenaDrugo taj model zvucnika ima u sistemu na Karaburmi moj drug gde ujedno mogu da ti organizujem i da ih cujes pre bilo kakve intervencije tjst kupovineMoj licni utisak za njih je da su sasvim solidne kutije, slusao sam ih kod njega bar 20 ak puta na raznoraznim pojacalima. Nisu preterano zahtevne kad je u pitanju snaga ali zato su problematicne malo za pozicioniranje - odgovara im veci prostor :oke::drink:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shuco, kutije nisu prosle godine stigle u Srbiju jer ih prijatelj iz Sombora prodaje vec 7-8 godina. Ostale su mu koliko sam obavesten jos samo jedne 5. Od njega je kupio i Vas prijatelj iz Sivca.Kutije odlicno sviraju za pare koliko kostaju. Ono sto sam naveo kao izmenu u skretnici je korak koji treba uraditi da se zvuk jos znatno popravi. Prijatelj iz Sombora je pre 2-3 meseca uradio izmenu komponenti u skretnici i dobio ocigledan napredak. Trenutno u sobi ima sva 3 modela, 3, 4, 5. On je i prvi kupio Akai CD79 pa sam nakon modifikacije uvideo njegov kvalitet.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Crni, poslušaj te kutije, kad se već Šuca nudi da pomogne sa probom, da ne potežeš do NS bezveze niti da kupuješ na neslušano.

Može ti svako ovde pričati kako mu se čuje ali dok ih ne poslušaš sam, nećeš znati.

Druga stvar, pitaj tog čoveka iz Sombora koliko koštaju nove. Ako on nove prodaje za 700 evra, zašto bi polovne plaćao Picuki iz NS 650 evra ?

Shuco, kutije nisu prosle godine stigle u Srbiju jer ih prijatelj iz Sombora prodaje vec 7-8 godina. Ostalo mu je još nekoliko pari zapakovanih. Od njega je kupio i Vas prijatelj iz Sivca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shuco, kutije nisu prosle godine stigle u Srbiju jer ih prijatelj iz Sombora prodaje vec 7-8 godina. Ostale su mu koliko sam obavesten jos samo jedne 5. Od njega je kupio i Vas prijatelj iz Sivca.Kutije odlicno sviraju za pare koliko kostaju. Ono sto sam naveo kao izmenu u skretnici je korak koji treba uraditi da se zvuk jos znatno popravi. Prijatelj iz Sombora je pre 2-3 meseca uradio izmenu komponenti u skretnici i dobio ocigledan napredak. Trenutno u sobi ima sva 3 modela, 3, 4, 5. On je i prvi kupio Akai CD79 pa sam nakon modifikacije uvideo njegov kvalitet.

Sasvim moguce bice da si u pravu, Vlada je meni rekao da je po njih isao u Madjarsku, jbga to je bila prica za mene :wavecry:Inace ja sam nekad bio zainteresovan za Myto 4 ali sam u medjuvremenu uzeo Dynaudio Contoure 3.3 Kako ja da cujem kod mene u sistemu taj Akai CD 79 :respect: :guitarplayer:BTW javi kako napreduje ono sa Dac - ovima i da li ima smisla nesto doraditi na mom CS 4398 :oke:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najzad malo korisnih informacijataj impulsov prijatelj se verovatno zove pedja i video sam na onom forumu da poseduje rcf i vidim da i on pomenje neku intervenciju na skretnici. kakva je to intervencija i sta se tacno poboljsava?ovde pise da su 1998. kostali 2 miliona lira sto je otprilike 2000 maraka, pa mi ova picukova cena od 650e deluje razumnohttp://www.audiocostruzioni.com/r_s/diffusori/diffusori-2/Rcf-Mytho-5/frcf-mytho5.htmplus, covek pristaje na menjanje za moje kutije uz doplatu sto mi dosta znaci jer izbegavam provlacenje po oglasima. da li ima nekih skrivenih necasnih radnji to ne mogu znati, ne poznajem ga, ali znam da i najrodjeniji moze biti veoma neprijatan samo da bi ostvario neke svoje ciljeve.ne znam, videcu kad prodje ovaj kijametshuco, mnogo bi mi pomoglo da cujem te kutije kod tvog drugara, ali ne bih da smetam coveku, pa te pitam da li zvucnici zaista podsecaju na dynaudio ko sto tvrdi picuka?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najzad malo korisnih informacijataj impulsov prijatelj se verovatno zove pedja i video sam na onom forumu da poseduje rcf i vidim da i on pomenje neku intervenciju na skretnici. kakva je to intervencija i sta se tacno poboljsava?ovde pise da su 1998. kostali 2 miliona lira sto je otprilike 2000 maraka, pa mi ova picukova cena od 650e deluje razumnohttp://www.audiocost...frcf-mytho5.htmplus, covek pristaje na menjanje za moje kutije uz doplatu sto mi dosta znaci jer izbegavam provlacenje po oglasima. da li ima nekih skrivenih necasnih radnji to ne mogu znati, ne poznajem ga, ali znam da i najrodjeniji moze biti veoma neprijatan samo da bi ostvario neke svoje ciljeve.ne znam, videcu kad prodje ovaj kijametshuco, mnogo bi mi pomoglo da cujem te kutije kod tvog drugara, ali ne bih da smetam coveku, pa te pitam da li zvucnici zaista podsecaju na dynaudio ko sto tvrdi picuka?

Nemoj mu davati kroz zamenu u bescenje tvoju kutiju , ja izuzetno cenim Dayens - ove zvucnike i budi oprezan - taj dok zine slaze, ma kakva slicnost sa Dynau..lupeta gluposti . Dynaudio - ove zvucnike karakterise zv.. kristalnost , preciznost, jasnoca, gusta i neutralna prezentacija instrumenata dok Myto 5 svira leprsavo, blago kolorisano sa dubokim i na bas definisanim donjim deonicama, moguce je da to u vezi basova vezano za relativno malu sobu od 15 ak m2 u kojoj trenutno rade, nisam siguran sta da mislim u vezi toga , dovoljno su jasne , vokali i visok su i odlicniSto rece kolega Zvu.. najbolje da ti organizujem da ih cujes i to nije problem, mogli bi sutra kod njega u posetu jer preko nedelje radi i dolazi kasnije kuci. Potvrdi mi kad ti mozes pa da se najavim. Ostavi mi na pm tel..da ti javim sta je bilo :oke:Ps....... okaci sliku tih tvojih Dayens - a da ih vidimo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sviraju jasno precizno i hajkrace receno malo divlje. Pored njih imate utisak da ste na koncertu sa vrhunskom hi-fi opremom. Prikazuju svaku manu sistema. Ovo je opis za 4-ke koje su i najvece. Ja sam uvek imao primedbu na taj zvuk ali ako bih rekao da lose sviraju slagao bih.Sto se tice izmena na skretnici zavojnice su na feritu i tankom zicom a kondovi bipolarci. I ovo pisem za 4-ke jer ih prijatelj uglavnom slusa. Nije ni Pedja, on je takodje kupio.Sto se tice Akai-ja CD79 dva su u Somboru i jedan u BG i uskoro jos jedan iz BG. Ovo vreme je pokvarilo sutrasnji susret i modifikaciju cetvrtog. Na zalost ja ga nemam iako ga vijam vec 3 godine ne ebay. Valjda sam stipsa pa sam uvek dao jedan evro manje nego sto je prodat. Kupio sam Akai CD69 koji takodje ima PCM63 ali J verziju, identicnu plocicu ali losije napajanje, jedan trafo, i najbitnije znatno losiji digitalni filter. Verovatno ste videli oglas za kupovinu SM5813 na ovom forumu. To sam namenio za moj CD69. Na zalost daleko vise treba da se radi i ulozi na 69 nego na 79 i cena koja se krece na ebay izmedju 150 i 250 evra je izuzetno povoljna imajuci u vidu kakav uredjaj moze da se dobije. Mene je 69 kostao ovde 162 evra iako je kupljen na ebay za 104.Postoje i drugi uredjaji sa PCM63 i verovatno mogu da se urade identicno ali ovaj model izdvaja to sto je PCM63 sa K sufiksom i sto vec ima SM5813 kao digitalni filter, kvalitetniji dac i odlicno uradjene mase. Mase su grupisane u dve tacke, digitalna i analogna i svaka ima svoje napajanje. Na slici je masa na Rotelu RCD971 u originalnoim stanju i tek razmisljam kojim najjednostavnijim putem da je iseckam i prekrojim.Za slusanje 79-ke je najbolje da se dogovorite preko Vlade.Sto se tice modifikacija i komentara Vaseg poznanika na hi-files forumu da znam samo jedan cd da uradim malo je surova i bez razmisljanja izrecena. Neka prelista ovde temu izvori digital i pogleda neke od modifikacija koje sam radio i komentare vlasnika.Mali kineski dac-ovi su mi na redu cim kompletiram Denon 1520 u varijanti kao dac jer mu je otisao laser. On mi je poseban izazov jer jos nisam imao PCM64 na modifikaciji koji je dosta redak u cd plejerima.

post-15-0-52788800-1328383728_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala impulse, hvala shucoshuco, super je sto mogu da cujem te zvucnike, ali napolju je katastrofa sneg pa cemo se nekako organizovati za sledecu nedelju, bice valjda bolje vremeovi moji monitori stvarno super zvuce i veoma mi je tesko naci nesto sto je cujno bolje a da ne moram isprazniti dzepovedayens se kod nas ne kotira visoko i kao svaka domaca firma, vecina njihove proizvode smatra kao diy proizvode, pa se sa cenovne strane tako i ophode prema njima.znaci dolazim u situaciju da mi i za losije zvucnike ljudi traze doplatu u sta sam se licno uverio ovih nekoliko nedelja od kad jurim nesto za mene. zato ovoliko i pitam za ove rcf-ove jer je prodavac podaleko pa ne bih da se zahebem.evo mojih primerakahttp://www.kupujemprodajem.com/Dayens-Premium-Monitori-Kemp-stalci-1468056-oglas.htmpa bih da iskoristim priliku ako neko ima nesto sto vredi pogledati, da mi javi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...