Jump to content

Vintage amplifier


scope

Preporučeni Komentari

Nemam slike iznutrica mog pojačala, ali ako se gugla malo lako se moze videti gomila slika ovog, kao i ka-9100 pojačala koje je identično. Ka-9150 je oznaka za evropsko tržište.Evo jednog lepog uradka po pitanju restauracije ka-9100.http://www.cdkands.com/ka91002/ka91001.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam slike iznutrica mog pojačala, ali ako se gugla malo lako se moze videti gomila slika ovog, kao i ka-9100 pojačala koje je identično. Ka-9150 je oznaka za evropsko tržište.Evo jednog lepog uradka po pitanju restauracije ka-9100.http://www.cdkands.c...02/ka91001.html

Možda grešim, ali prema fotkama, meni on ne deluje kao komplikovan, čak naprotiv, deluje mi bitno lakše od mnogih drugih.Jedina malo nezgodna stvar sa svim Kenwood-ima iz tog perioda je onaj njihov izlaz, koji je u osnovi zatvoren. To ima svojih prednosti (bolja uparenost izlaznih i poubudnih tranzistora, veća termička stabilnost, itd), ali i mana - tu nema mesta za bilo kakva poboljšanja, takvo je kakvo je.Oo elektrolita - stari problem, danas više nema onih kojih je bilo tada, a i kada ih ima, najčešće su drugačijih dimenzija. Sa druge strane, ništa te ne sprečava da umesto 15.000 uF staviš 22.000 uF, kao što sam ja uradio na svim mojim Marantz-ima. Srećom, grecovi su već fabrički i više nego dovoljno jaki, a kako je to na Kenwood-u, ne znam, ali svakako treba proveriti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

vintage je valjda definisan godinama a ne trocifrenom vatažom ili četvorocifrenom cijenom ili isključivo žutaćkim poreklom.

potpuno si u pravu...ove kao vintage komponente sto se prikazuju po forumima uopste to nisu.to su neke medijale iz 70 tih...mada to ne mora nista da znaci sto se zvuka ticeverovatno su OK?Ta bezlicano-mimikrijska grupa uredjaja je ono sto sam ja oduvek izbegavaone zelim da uvredim nikoga ko voli ove komponente, jednostavno moje misljenje o toj temi...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

Pozdrav drugari,nov sam na forumu. Volim audio tehniku narocito starije uredjaje, po malo se razumem u elektroniku. Na oglasu sam naso pojacalo sa radiom NAD 160A po ceni od 150€. Dali to vredi te pare ,i ako neko ima iskustva sa istim da me posavetuje. Unapred hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja bih za ovo dao mozda 15 (slovima : petnaest) E

dobro , profesionalna deformacija ...... kad vidim nesto takvo , zapalim i skuvam 1/2L kafe , pre nego sto bacim drugi pogled

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav drugari,nov sam na forumu. Volim audio tehniku narocito starije uredjaje, po malo se razumem u elektroniku. Na oglasu sam naso pojacalo sa radiom NAD 160A po ceni od 150€. Dali to vredi te pare ,i ako neko ima iskustva sa istim da me posavetuje. Unapred hvala.

Ako bash volis tu spravu, jedno 50-ak EUR bi mozda bilo OK ako je u jako dobrom stanju i ako tjunerski deo dobro radi. Elektroliti u napajanju su sigurno zreli za menjanje posle toliko godina a originalni pojacavac je krsh i treba da leti napolje - treba videti koji bolji amp bi pasovao po naponu napajanja - cak i neki GainClone bi bio znacajan upgrade. Vidim da ima dosta podataka na netu, ne fale ni slike: http://old-fidelity....hread-3503.html
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

potpuno si u pravu...ove kao vintage komponente sto se prikazuju po forumima uopste to nisu.to su neke medijale iz 70 tih...mada to ne mora nista da znaci sto se zvuka ticeverovatno su OK?Ta bezlicano-mimikrijska grupa uredjaja je ono sto sam ja oduvek izbegavaone zelim da uvredim nikoga ko voli ove komponente, jednostavno moje misljenje o toj temi...

 

Medijala:

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...