Jump to content

Vintage amplifier


scope

Preporučeni Komentari

Accuphase E-202, Pioneer SA-9100, SA-9800, Kenwood KA-907(Kuja je na hi-fi forumu prodao svoga komplet restauriranog za cca 900e), onda taj moj kenwood koji je preteča tog ka-907 itd...Nosio sam juče do Sync-a pojačalo da malo oprobam kako sa bejmama i rezultati su veoma dobri. Zvuk nije na nivou babelfisha J , ali je ipak veoma veoma dobar. Šteta što nismo mogli da mu damo malo vatre jer je već bilo dosta kasno... Takođe, treba imati u vidu da je ovo pojačalo matoro 30 i kusur godina i da je sviralo sa original kondeznatorima. Ja svakako planiram da ga osvežim u potpunosti sa novim kondovima, i onda se nadam da će prosvirati još boljem.Ma, držao bih ga na polici samo zbog izgleda... :inlove:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Accuphase E-202, Pioneer SA-9100, SA-9800, Kenwood KA-907(Kuja je na hi-fi forumu prodao svoga komplet restauriranog za cca 900e), onda taj moj kenwood koji je preteča tog ka-907 itd...

Nosio sam juče do Sync-a pojačalo da malo oprobam kako sa bejmama i rezultati su veoma dobri. Zvuk nije na nivou babelfisha J , ali je ipak veoma veoma dobar. Šteta što nismo mogli da mu damo malo vatre jer je već bilo dosta kasno... Takođe, treba imati u vidu da je ovo pojačalo matoro 30 i kusur godina i da je sviralo sa original kondeznatorima. Ja svakako planiram da ga osvežim u potpunosti sa novim kondovima, i onda se nadam da će prosvirati još boljem.

Ma, držao bih ga na polici samo zbog izgleda... :inlove:

900 buđona!? :krstix:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ко ти брани? :unbelieveble:

Jako volim ove tvoje smislene komentare :whistle2:@phropetznam da je toliko tražio i da je kasnije javio da je pojačalo prodao. Ne znam za koju je tačno cenu otišao. Znam da je rekao da ga je sa restauracijom izašao oko 1200e!Inače, za ovaj moj kenwood idu cene od 100 do 600 dolara, zavisi kako koga ukenja. Ja sam ga platio 210e, prodavac je tražio 230...Prezadovoljan sam kako svira sa alpairima ! Mogu misliti kako će sivrati sa sonido econowaveovima. :guitarplayer:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Jako volim ove tvoje smislene komentare :whistle2:@phropetznam da je toliko tražio i da je kasnije javio da je pojačalo prodao. Ne znam za koju je tačno cenu otišao. Znam da je rekao da ga je sa restauracijom izašao oko 1200e!Inače, za ovaj moj kenwood idu cene od 100 do 600 dolara, zavisi kako koga ukenja. Ja sam ga platio 210e, prodavac je tražio 230...Prezadovoljan sam kako svira sa alpairima ! Mogu misliti kako će sivrati sa sonido econowaveovima. :guitarplayer:

Još bolje, go for it :oke:

Evo nesto za one koji vole VUUU metre.

SPEC :respect:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neki Marantz modeli, konkretno serija 1978-1980, najpoznatiji predstavnici 1152 DC, 1180 DC, preamp 3250B i power amp 170 DC.

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Neki Samzuji modeli, kao recimo AU-X701 i 901

Postavljena slika

Postavljena slika

pa neki reVox proizvodi, pored legendarnog A-77 magnetofona, recimo tuner B760

Postavljena slika

Postavljena slika.

Oko Kujinog Kenwood 907 - nisam siguran, ali kao da se sećam da je rekao da ga je on platio negde oko €400. Ukoliko je to tačno, potrošiti €1.200 na njega znači dati oko €800 na osvežavanje, što jednostavno nije moguće. Može se lako potrošiti toliko i više od toga, ali to više nije osvežavanje, to je već kompletan tjuning, jer toliko para se daje samo za basnoslovno skupe delove, a njima sličnim u ono doba nije bilo - dakle, tu se već pravi nešto drugo.

Ako je toliko dao, svaka mu čast, ja to ni pijan ne bih dao za taj model. Iako sam poštovalac firme Kenwood, smatram da je 907 jedan običan drekavac koji ima mnogo snage i ništa više, ne zna ni šta znači reč "finesa". Naravno, ovo je čisto lični stav.

Znam da u zavisnosti od obima zahvata, troškovi osvežavanja u materijalu se tipično kreću u rasponu € 100 ... 200, zavisi o kom modelu je reč. Ima izuzetaka ovom opštem pravilu - na primer, reVox B760, iako nije pojačavač snage, koštaće verovatno i više od €200, jer u njemu ima neverovaatno mnogo materijala, prosta zamena ima da traje i ima da košta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Accuphase E-202, Pioneer SA-9100, SA-9800, Kenwood KA-907(Kuja je na hi-fi forumu prodao svoga komplet restauriranog za cca 900e), onda taj moj kenwood koji je preteča tog ka-907 itd...Nosio sam juče do Sync-a pojačalo da malo oprobam kako sa bejmama i rezultati su veoma dobri. Zvuk nije na nivou babelfisha J , ali je ipak veoma veoma dobar. Šteta što nismo mogli da mu damo malo vatre jer je već bilo dosta kasno... Takođe, treba imati u vidu da je ovo pojačalo matoro 30 i kusur godina i da je sviralo sa original kondeznatorima. Ja svakako planiram da ga osvežim u potpunosti sa novim kondovima, i onda se nadam da će prosvirati još boljem.Ma, držao bih ga na polici samo zbog izgleda... :inlove:

Može lako da se dogodi da kada ga poslušaš nakon osvežavanja počneš da se pitaš šta su audio firme uopšte radile poslednjih 30 godina ... Umeju te stare sprave ponekada da iznenade samo tako. Da te ostave bez daha kako dobro rade.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kod mene je sve vintage, jel valja ili ne valja :buehehe: :buehehe:

Ako se tebi sviđa, i ako ti čini zadovoljstvo, onda je sve u redu i mnogo je dobro.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može lako da se dogodi da kada ga poslušaš nakon osvežavanja počneš da se pitaš šta su audio firme uopšte radile poslednjih 30 godina ...Umeju te stare sprave ponekada da iznenade samo tako. Da te ostave bez daha kako dobro rade.

Verujem da će zasvirati značajno bolje...medjutim, KA-9150 se pokazao kao dosta nezgodan za restauraciju, pogotovo za amatera poput mene. Sreća pa ima dosta odrađenih projekata.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verujem da će zasvirati značajno bolje...medjutim, KA-9150 se pokazao kao dosta nezgodan za restauraciju, pogotovo za amatera poput mene. Sreća pa ima dosta odrađenih projekata.

Izvini, a zašto je on to posebno nezgodan za restaueaciju? Pitam iz neznanja, nikada ga nisam imao otvorenog ispred sebe. Još ako može, i par fotki iznutra bi odbro došle.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...