Jump to content

SANSUI AU-X 501


AZZURO

Preporučeni Komentari

Brate neđe 80-90 imao au 317mk2 i 417kako je to radilo :wub:izrada full military, svičeri, potovi

Bez ljutnje, kolega, ali tu "m" od military nema. Posebno ne u nižoj seriji, kojoj je pripadao model 317.Čisto kao primer, isti op amp u standardnoj (narodnoj) verziji košta recimo $1, u industrijskoj verziji je već oko $2,2, a u military verziji bez problema prebacuje $6. Ako ti 6:1 odnos nije dovoljan, pogledaj preklopnike, pitaj APEM (Francuzi, izvanredni, njih je na tone koristio Studer/reVox) pošto je njihov obični, a pošto military grade preklopnik - military grade je 9 puta skuplji, nema ga na lageru, poručuje se i čeka se.Odatle jasno sledi da je ijedna od tih Samzuji ampova bio military grade, ti i ja ga nikada ne bi imali zbog cene, koja bi bila brat-bratu 10 puta veća.Nemoj se zaluđivati, dragi kolega, oba pomenuta modela su bila čista serijala, i to za njihove pojmove, low grade. Jedino što je bilo smisleno uraditi sa modelom 317 je bilo da se njegovi izlazni tranzistori od (ako se dobro sećam 100W po tranzistoru) zamene sa nekim baba Roga Motorolama od po 250W, a i to samo ako si umeo da preračunaš i preradiš zaštitu, jer bi ih ona u suprotnom tretirala isto kao i zamenjene. E, to je onda umelo baš da grune, onako sefte.Tek je 20-ak godina Samzuji izbacio neke modele koji su stvarno bili baba Roge, ali su im i cene bile, hajde da budem fin, sumanute.Znaš, ja sam celu svoju mladost proveo sa audio opremom i uživao u njoj svake sekunde, pa me danas niko ne može prevesti žednog preko vode sa opremom iz tog doba. Najzad, i moja ljubav prema Marantz-u je strašno uska i odnosi se jedino i isključivo na seriju koja se pravila 1978-1980. To je bio njihov vrhunac (po mome mišljenu), tada su postigli najbolje što su ikada uradili za neke bože pomozi pare. Posle ih je snašlo što ih je snašlo, i od onda do sada nisam čuo ni jedan Marantz integralac ili snagaš koji bih poželeo da imam. Naprosto su postali samo još jedan Japanac.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 56
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

ako si mislio na kondove oni su 71 volt 10000 uf

To su oni, ali stvarni naponi napajanja moraju biti niži. Tu bi najbolje bilo da malo radi voltmetar, ali ako nisi siguran u sebe, radije nemoj, ne trebaju nam izgoreli uređaji i članovi foruma.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To su oni, ali stvarni naponi napajanja moraju biti niži. Tu bi najbole bilo da malo radi voltmetar, ali ako nisi siguran u sebe, radije nemoj, ne trebaju nam izgoreli uređaji i članovi foruma.

predpostavio sam sta te zanima ali nisam stvarno mjerio ne bih da cackam da nesto ne zeznem. nisam od onih koji kazu da sve znaju he he iz iskustva se ne petljam u stvari koje nisam 100% siguran
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bez ljutnje, kolega, ali tu "m" od military nema. Posebno ne u nižoj seriji, kojoj je pripadao model 317.

Čisto kao primer, isti op amp u standardnoj (narodnoj) verziji košta recimo $1, u industrijskoj verziji je već oko $2,2, a u military verziji bez problema prebacuje $6. Ako ti 6:1 odnos nije dovoljan, pogledaj preklopnike, pitaj APEM (Francuzi, izvanredni, njih je na tone koristio Studer/reVox) pošto je njihov obični, a pošto military grade preklopnik - military grade je 9 puta skuplji, nema ga na lageru, poručuje se i čeka se.

Odatle jasno sledi da je ijedna od tih Samzuji ampova bio military grade, ti i ja ga nikada ne bi imali zbog cene, koja bi bila brat-bratu 10 puta veća.

Nemoj se zaluđivati, dragi kolega, oba pomenuta modela su bila čista serijala, i to za njihove pojmove, low grade. Jedino što je bilo smisleno uraditi sa modelom 317 je bilo da se njegovi izlazni tranzistori od (ako se dobro sećam 100W po tranzistoru) zamene sa nekim baba Roga Motorolama od po 250W, a i to samo ako si umeo da preračunaš i preradiš zaštitu, jer bi ih ona u suprotnom tretirala isto kao i zamenjene. E, to je onda umelo baš da grune, onako sefte.

Tek je 20-ak godina Samzuji izbacio neke modele koji su stvarno bili baba Roge, ali su im i cene bile, hajde da budem fin, sumanute.

Znaš, ja sam celu svoju mladost proveo sa audio opremom i uživao u njoj svake sekunde, pa me danas niko ne može prevesti žednog preko vode sa opremom iz tog doba. Najzad, i moja ljubav prema Marantz-u je strašno uska i odnosi se jedino i isključivo na seriju koja se pravila 1978-1980. To je bio njihov vrhunac (po mome mišljenu), tada su postigli najbolje što su ikada uradili za neke bože pomozi pare. Posle ih je snašlo što ih je snašlo, i od onda do sada nisam čuo ni jedan Marantz integralac ili snagaš koji bih poželeo da imam. Naprosto su postali samo još jedan Japanac.

Ma definitivno nije military u smislu u kome ti navodiš

Nešto ne znam ni da je u tom military standardu i jedan audio uređaj ikad rađen

ne tvdim da nije ali nešto nisam čuo ni vidio

ja samo rekoh

samo se ti smijulji :rofl:

mada može bit da si u prvu, može bit što staramo pa ni treba dodatno grijanje sa raznorazne lanpe :rofl:

bed luck kolega

za ovo što se sad proizvodi AU serija je definitivno Military

dobro da ne sitničarimo sa 317 i 417 ipak su to niži modeli

post-38-0-51908800-1326286914_thumb.jpg

mada nije ni to za bačit

ovi jesu definitivno Military

post-38-0-34013900-1326286924_thumb.jpg

i pri tome ostajem
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма све је то комерцијала када су им серијски бројеви велики.

Definiši "veliki serijski broj".Viđao sam nekim jeftinim Technics pojačavačima i brojke preko 100.000, a opet, na mom (u stvari, supruginom) HK 680 serijski broj je 3xxx, dakle osetno manji, sigurno delimično i zato što je to bio lepo skup model (mada vredi datih para).Na mojim zvučnim kutijama opet serisjki broj je 001 - jel' to veliko? :wink2:Ako ćemo da se ravnamo prema FIA pravilima, sve od 500 i nagore proizvedenih komada godišnje se smatra serijskom proizvodnjom. Tako gledano, maltene sve je serijala.Kada si već spomenuo priznavanje, svako ima sopstvene kriterijume i to je u redu - po meni, Samzuji je počeo da se gubi posle 9xx serije, ili vremenski gledano, otprilike posle 1980. godine. Istina, tada su i maltene svi drugi počeli da se gube, jer je audio kao takav počeo da biva zamenjen novim igračkama, prvo VHS videom, a ubrzo posle toga i sa PC-jem.Vlasnici starih Samzuji uređaja, a posebno modela 7500...7900, su srećnici u ovoj priči, jer to su bili stvarno ljudski urađeni uređaji. I naredna serija je bila dobra, ali posle toga je počelo kaišarenje na sve strane, bukvalno su se bili bacili u "umetnost umetnosti radi". Na primer, moj Sansui AU-X 701 je tako iskomplikovan baš na pojačavaču snage da mi uopšte nije jasno čemu sve to, kada on na kraju krajeva radi isto kao i svaki drugi Japanac iz tog doba, manje-više. Neki kvazi balansirani pristupi, budi bog sa nama, ulazni FET diferencijalac pobuđuje dva kompletna AC pojačavača iza njega, gomila egzotičnih delova, ... i uopšte gomila delova, a zvuk sasvim prosečan. 2x100W/8 Oma nominalno, a napaja ga sa dva elektrolita od po 10.000 uF? Nije baš impresivno ...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Milovan1963Mićo, potseti me molim te, koliko volti imaš u napajanju, baš me zanima?

E sad, ako se ovo pitanje odnosi i na mene - 63v. Inace , da budem iskren, Mundorf ag sam izabrao na osnovu pohvala sa sajtova od preko ,i kad sam video da ih stavljaju i u BFA . Za mene neobicno, ali tako dobar i tako skup amp- dak, a u njemu u napajanju ovi mundorfi koji nisu vrh njihove ponude- najbolji u napajanju su im navodno HC serija (ag serija- moji- bili 25e, a ti su 60-70e po komadu za 22000uF) a to su oni trbusasti, i da sam hteo nije bilo mesta za njih...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad, ako se ovo pitanje odnosi i na mene - 63v. Inace , da budem iskren, Mundorf ag sam izabrao na osnovu pohvala sa sajtova od preko ,i kad sam video da ih stavljaju i u BFA . Za mene neobicno, ali tako dobar i tako skup amp- dak, a u njemu u napajanju ovi mundorfi koji nisu vrh njihove ponude- najbolji u napajanju su im navodno HC serija (ag serija- moji- bili 25e, a ti su 60-70e po komadu za 22000uF) a to su oni trbusasti, i da sam hteo nije bilo mesta za njih...

Nije ni luda ona stara (ne diraj nista dok radi )
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad, ako se ovo pitanje odnosi i na mene - 63v. Inace , da budem iskren, Mundorf ag sam izabrao na osnovu pohvala sa sajtova od preko ,i kad sam video da ih stavljaju i u BFA . Za mene neobicno, ali tako dobar i tako skup amp- dak, a u njemu u napajanju ovi mundorfi koji nisu vrh njihove ponude- najbolji u napajanju su im navodno HC serija (ag serija- moji- bili 25e, a ti su 60-70e po komadu za 22000uF) a to su oni trbusasti, i da sam hteo nije bilo mesta za njih...

Pa dobro si prošao, i po ceni, i po kvalitetu. Iskreno, očekivao sam mnogo veću cenu. Ako ti je napajanje +/- 63V, sa tim elektrolitima imaš rezervu energije od nekih 106 Džula, što je užasno mnogo, sa time možeš da pokriješ oko 500 vati efektivno i to pod kriminalno teškim uslovima faznog pomera od -60 stepeni na 4 Oma.Nikakvo čudo što imaš dobar bas, ima brate odakle da povuče.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Manjak basa je jasan pokazatelj da su preko potrebni novi elektroliti. Kada ih ugradiš, prvo što čuješ je nestali pa ponovo nađeni bas. Pa bude: "Opa, bato!"

slazem se da su potrebni novi elektroliti, mada ovaj sansui bih rekao po meni da mu je zvucna slika nekako izbalansirana ne istice se ni u basovima ni u srednjim ni u visokim .u odnosu na denon koji daje mekaniji zvuk zato sam rekao da mi fali malo basa stvar navike :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...