Jump to content

Problem - noviji Winshit , stariji scanner


Zen Mod

Preporučeni Komentari

npr. Canoscan Lide20

skener i nije nesto star , zgodan je zato sto je brz i mali gabaritno ;

problem - nema drivere za Win7 64b

gotovo sam siguran da nema ni za Win 7 32b

resenje je software zvani Vuescan (koji je i napravljen sa gomilom custom drivera za starije scannere) ............. ali je kvaka sto isti ima veoma zavalnu zastitu , pa se svi na netu raskukase kako ga je tesko ili nemoguce provaliti

elem - naleteo sam na ključni generator koji radi , pod uslovom da se srede stvari i u firewall-outbond rules - block program

dakleM - kome treba isti - javnite se na PP

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Zanimljivo ?!?I ja imam Canon Lido20, i ja imam Windows 7 64-bit professional, i nisam imao bilo kakvih problema sa instalacijom, mada je program nešto petljao preko Interneta sa bog te pita gde i čime - ali je proradio iz prve.Zato stari HP laser 1022 nije hteo ni da čuje, sistem ga prijavljuje kao "a device" i ni makac dalje. Ali, tu sam bar načisto, dogovorili se HP i MS da ne podržavaju starije modele ni pod razno, šta će da rade HP-ove fabrike? I ne samo HP, pola starih programa mi ne radi pod Win 7, a pre svega Multisim 10.1 Pro verzija, ni da čuje.Sa plus strane, da je Win 7 64 Pro brz, vala jeste, stvarno je lako uočljivo brz. Posebno u radu sa Internetom, to stvarno maže kao po šinama. Uzgred, moja platforma koristi Intel i5 procesor na 3,2 GHz, sa 6 GB RAMa, šta ti imaš?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam kako stoje stvari sa AMD-om, ali onako po logici, ne bih očekivao hardverske probleme.E sad, ovaj moj Windows je legalno kupljena verzija - da nije to možda razlika? Ja se plašim obijenog softvera, jer svaki put kada sam ga koristio, nešto je falilo, nešto drugo je bilo modifikovano, neko negde je odlučio da mi neki modul ne treba, itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato stari HP laser 1022 nije hteo ni da čuje, sistem ga prijavljuje kao "a device" i ni makac dalje. Ali, tu sam bar načisto, dogovorili se HP i MS da ne podržavaju starije modele ni pod razno, šta će da rade HP-ove fabrike? I ne samo HP, pola starih programa mi ne radi pod Win 7, a pre svega Multisim 10.1 Pro verzija, ni da čuje.

Ja imam HP LaserJet 2300. Model je negde iz 2003. godine, kupljen pre 1,5 godinu sa godinu garancije, i punim tonerom za 6k strana. Win 7 64b mu namestio generički drajver. Nema nešto opcija za podešavanje kao sa njegovim software-om pod XP-om, ali osnovno radi. Zbog starijih programa koji gnjave pod Win 7, i eventualnog detaljnijeg podešavanja štampača pre štampe, namestio sam dual boot sa Win XP, i sve programe što rade samo pod njim, ili bolje radi pod njim.Čini mi se da je tako jednostavnije i brže, nego svako malo za nešto prekopavati net za: drajvere, zakrpe, savete i budženja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... svako malo za nešto prekopavati net za: drajvere, zakrpe, savete i budženja.

Jeste, stvari su postale paradoksalne - ideja postojanja OS-a je da korisniku omoguci rad sa potrebnim softverom, a sada su korisnici u situaciji da se cesto vise bave OS-om nego radom u potrebnim programima....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko se sećam, bilo je rečeno da će novi Windows sam da trkne na sve relevantne sajtove i sam pokupi nove drajvere ako ili kada se pojave. Ne smem da tvrdim da je sve baš tako, ali prilikom instalacije koječega, stvarno je sam otišao na relevantne sajtove i poskidao šta mo je trebalo. Navodno, on bi trebao sam povremeno da se obrati svim sajtovima sa kojih je išta skidao, radi provere ažurnosti.Ne znam kako kod drugih, ali ovaj moj malo-malo pa ima neki "update", pre neki dan je skinuo i instalirao 15 takvih stvarčica, ja stvarno nisam imao bilo šta sa time, sve je sam odradio.U principu, nemam nekih zamerki, a mogu i sam lepo da vidim da se oho-ho brži od poslednje stare verzije. Smeta jedino to što neki meni jako potrebni programi neće da rade pod njim, nikako, razumem da ne mogu 64-bitno, ali neka rade makar i 32-bitno, pa opet dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam HP LaserJet 2300. Model je negde iz 2003. godine, kupljen pre 1,5 godinu sa godinu garancije, i punim tonerom za 6k strana. Win 7 64b mu namestio generički drajver. Nema nešto opcija za podešavanje kao sa njegovim software-om pod XP-om, ali osnovno radi. Zbog starijih programa koji gnjave pod Win 7, i eventualnog detaljnijeg podešavanja štampača pre štampe, namestio sam dual boot sa Win XP, i sve programe što rade samo pod njim, ili bolje radi pod njim.Čini mi se da je tako jednostavnije i brže, nego svako malo za nešto prekopavati net za: drajvere, zakrpe, savete i budženja.

E da, ali u tvom slučaju sistem je prepoznao štampač kao štampač, a kod mene je video štampač na USB vezi i samo konstatovao da je to neki "unknown device". Ne znam šta sve nisam probao, ali jok, nije hteo da ga vidi kao štampač ni po koju cenu.E sada, pošto je računar HP, ne bih se baš mnogo iznenadio da iza svega ne stoji Windows, nego HP, šta će, i oni ljudi moraju od nečega da žive.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako proizvodjac hardwera nije napisao drajvere za win7 - win7 ne moze nista tu da uradi, ma koliko bio dobar za nalazenje drajvera...Ima jedan prijatelja takav neki Lide skener, i nece da radi pod windowsom, tako da, ZenMod, meni bi pomoc odgovarala, da pomognem prijatelju. Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...