Jump to content

Large Econowave


DamirDj

Preporučeni Komentari

Poceo sam da pravim veliki Econowave.Zamislio sam ga isto kao i sa Beymom.U ovom slucaju ide definitivno trosistemac i to sa 15", hornom i super viskotoncem. Kutija je velicine 1120 x 450 x 470mm. Unutra negde oko 125 litara.Vizuelno bi trebao da podseca na JBL K2 9800. Po proracunima bi trebao da ladno svira 26Hz -10dB. Osetljivost oko 96,6dB.Zvucnici koji idu unutra su: HiPOWER L15/6523c Selenium d220ti u horni JBL 2370 (horna je kopija ,ali odlicno uradjena od 8mm ABS plastike) i Fostex FT17h http://www.fostexinternational.com/docs/speaker_comp/pdf/ft17h.pdfVisoki jos nemam, narucicu ih sledece nedelje iz holandije. Zanima da li je ih neko slusao i kako im se svideo.Molim komentare posto je ovo veliki projekat i veoma tezak (bice teska jedna kutija oko 60kg).

post-133-125650562479_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 74
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

bas izgleda dobro , iako je graf po svoj prilici poprilicno umiven ;u kutiji - vidim ukrucenja na sve strane , sto ne moze da skodi ..... :buehehe: Selenium i hornu - znamo sve .....sto se tice visokog - pretpostavljamm da ces ga koristiti kao supervisokotonac ..... davno sam ga slusao , ali ne bih stavljao ruku u vatru da nije biuo premotavan ;zvucao je sasvim OK - kako pravi visoki i treba da zvuci mada - ako ces ga koristiti kao supervisoki - i APT80 bi odradio posao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

[quote

mada - ako ces ga koristiti kao supervisoki - i APT80 bi odradio posao

Imam 4 kom. APT80 i nikako to nije zvuk koji bi zeleo da ga imam u sobi.

Sve zbog membrane koja mora biti min. titanijum. Nadam se da je takva u fostex-u. Posto imam motane ft66h i u njima je titanijum.

Eh da je neki berilijum.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Иако је скелетонски изглед изгледа моћно!Нисам разумео јел ће бити 2 или 3 системска кутија?За бас предлажу да се сече на 3к, а високи иде од 1к па надаље.На 3-3,5 уз помоћ хорне по мени није потребан супер високотонац.Нешто такво слично слушам и Ја, и високих има у изобиљу.+ за употребу Про звучника, једино је кутија мало већа, али нема везе.стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rez ce biti 1,2-1,5kHz , a super vikotonac od 10-12kHz.To cemo videti kad bude gotova kutija.Dvoumim se da li da kupim neki pravi srednjotonski driver (mozda cak i selenium d205ti) pa da spustim rez na recimo 800 Hz jer je na basu tu mala rupa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Значи ипак ће бити тро системска кутија?!Како си замислио уградњу СВ, због пробе без?да ако ти се свиди без да џабе не отвараш рупу.АТП80 се само дерња, нема душу, али као СВ је ОК.стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako ce skretnica biti organizovana ? Koje su rezne tacke i kog reda ce biti skretnica ?Sto se super tweetera tice, ja koristim selenium st324 sa svega 0.22uF kondom i veoma sam zadovoljan. Kada sam dampirao kuciste slot-a, visoki je znacajno dobio na kvalitetu.Kakav je taj bass HiPOWER ? Prvi put cujem za tu marku :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rez ce biti 1,2-1,5kHz , a super vikotonac od 10-12kHz.To cemo videti kad bude gotova kutija.Dvoumim se da li da kupim neki pravi srednjotonski driver (mozda cak i selenium d205ti) pa da spustim rez na recimo 800 Hz jer je na basu tu mala rupa.

Ako već kažu da nije neophodan super-tviter, odnosno, da ova hornica to dobro odrađuje, ja bih radije stavio neki mid-bas ili srednjetonac, kao treći drajver, sve i da nema te rupe. Mislim da je ovaj opseg mnogo važniji od visokih, a da teška bas-membrana to ne može lepo da odsvira. Upravo je i na "mojoj" temi ovaj problem aktuelan.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo nit je jbl horna iz originalnog econowave projekta niti sam projekat...Na audiokarmi se upravo razvija veci econowave al i drasticno skuplji...QSC poveca horna i B&C DE250 kompresioni...kretnicu nikako da prilagode do kraja uz mnogo ozbiljnije merne sisteme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kinezi ladno po pokrajinana dele poslove. Očigledno je GuangZhou pokrajina za zvučnike. Pazite sad...http://www.ad-audio.com/index-en.asphttp://hipower-pro.com/contactus.asphttp://www.zomax-audio.com/en/index.asp (dole u dnu piše odakle je firma)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo nit je jbl horna iz originalnog econowave projekta niti sam projekat...Na audiokarmi se upravo razvija veci econowave al i drasticno skuplji...QSC poveca horna i B&C DE250 kompresioni...kretnicu nikako da prilagode do kraja uz mnogo ozbiljnije merne sisteme.

Eto i ja sam poceo da razvijam veliki econowave koji to nije.Sync ,ne razumem u cemu je problem???Ok, nazvao sam temu econowave. Nisam ni napisao da je econowave horna, nego hajde da nesto pravimo pa da testiramo kao radi.Nadam se to podrzavas.Malo se igramo pravljenja ozbiljnih zvucnika.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kinezi ladno po pokrajinana dele poslove. Očigledno je GuangZhou pokrajina za zvučnike. Pazite sad...http://www.ad-audio.com/index-en.asphttp://hipower-pro.com/contactus.asphttp://www.zomax-audio.com/en/index.asp (dole u dnu piše odakle je firma)

Samo da vidite te A&D Audio drivere mozda bi ste malo drugacije pricali o tome. Ceo moj PA system (manji) se sastoji od njihovih drvera. I zamisli ceo system radi vec pune cetiri godine skoro uvek na maximumu bez i jednog kvara.Ima jedna stara uzrecica:"ne kudi konja kog nisi jahao"Ne kazem da su bolji od italijana,spanaca, nemaca , ali nisu ni puno losiji. Pogotovo za taj novac. Oni i onako rade za sve velike zvucnicke fabrike. Provreno znam da se Martin -audio , Mackie , EV i druga velika imena sluze pogonima u Guan Zhou. Posto jedan moj poznanik redovno ide na sajmove u Shangaj(Doduse on se pali na Kineskinje).Imaju odlicne membrane, alu ringove, in-outside namotaje kapton ,nomex, aluwire i ostale djakonije.Uostalom oni ionako sve kopiraju, pa sto nebi neki zvucnik, kao da je to neko cudo za napraviti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako već kažu da nije neophodan super-tviter, odnosno, da ova hornica to dobro odrađuje, ja bih radije stavio neki mid-bas ili srednjetonac, kao treći drajver, sve i da nema te rupe. Mislim da je ovaj opseg mnogo važniji od visokih, a da teška bas-membrana to ne može lepo da odsvira. Upravo je i na "mojoj" temi ovaj problem aktuelan.

Zasto recimo Jbl u brdo svojih velikih zvucnika nije ubacio lagani srednjotonac nego veliki driver koji krece nisko??? i naravno super viskotonac.Koliko znam ni Altek nema klasican srednjotonac, ni Klipsh ni Jamamoto ni dosta njih drugih. Mozda gresim.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oчигледно кинеске производње:стоН_Колд

Samo da vidite te A&D Audio drivere mozda bi ste malo drugacije pricali o tome. Ceo moj PA system (manji) se sastoji od njihovih drvera. I zamisli ceo system radi vec pune cetiri godine skoro uvek na maximumu bez i jednog kvara.Ima jedna stara uzrecica:"ne kudi konja kog nisi jahao"Ne kazem da su bolji od italijana,spanaca, nemaca , ali nisu ni puno losiji. Pogotovo za taj novac.Imaju odlicne membrane, alu ringove, in-outside namotaje kapton ,nomex, aluwire i ostale djakonije.Uostalom oni onako sve kopiraju, pa sto nebi neki zvucnik, kao da je to neko cudo za napraviti.

Ма Ја ти верујем да су то добри драјвери, криво ми је што код нас нема да се купе или Ја нисам обавештен. :buehehe:Некако сам се уморио од Еминенса.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...