Jump to content

koje pojacalo za visaton expirience v 13


AZZURO

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 45
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pa stvarno nema potrebe da se komplikuje, bez pravih merenja to ne moze bolje da se uradi. Visaton ima problem sa merenjima za bass-ove na sajtu. Svi im imaju jak odziv ispod 100 Hz, a nenormalno nizak od 100-500 Hz ili tako nešto. Ta merenja jednostavno nisu tačna.Znam to iz prve ruke jer sam i ja napravio grešku sa AL130 pa sad imam nekoliko decibela manjka u srednjem opsegu. Doduse taman dodje kao ugrađeni loudness :DA pored toga i ovi drajveri su nesretni, W130S ima breakup iznad 5 kHz, vrlo verovatno i niže. A visokotonac ima suludo visok Fs. Tako da je seci uši krpi dupe, seče se na ~3 kHz pa da se pokrpi malo jedan malo drugi. Ok, mogao bi da se stavi notch na w130s ali ne treba se zezati sa time na slepo jer nema šanse da se dobro uradi.Sad mi je jasno čemu u stvari služe oni njihovi 2" dome srednjetonci :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ama nisu losi ti Bizartroni uopce... i dan danas kad se setim, krene mi suza - bas tu kombinaciju, samo u transmisiji sam i sam imao...ala je to brundalo, majko mila..naravno, pitaj cika Kureta, sta je mislio kad ih je projektovao i kutiju i skretnice..i pored toga, bas su me zabavljali..tako da , dajem glas za to da se potrudis da ih sredis, makar i druge kutije pravio :wild:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala na iscrpnom i preciznom odgovoru ;) samo bih volio preporuku za neko pojacalo sta traziti pored ovoga sto ste naveli?

Tu ti ne mogu pomoći, sva moja pojačala su DIY.No, ako želiš pristojan amp a da ne moraš previše novca da izdvojiš - napravi F5 i veseli se.P.S. nemoj reći da ne umeš to da radiš jer se sve može kad se hoće a ima ko i da pomogne kad ustreba ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ama nisu losi ti Bizartroni uopce... i dan danas kad se setim, krene mi suza - bas tu kombinaciju, samo u transmisiji sam i sam imao...ala je to brundalo, majko mila..naravno, pitaj cika Kureta, sta je mislio kad ih je projektovao i kutiju i skretnice..i pored toga, bas su me zabavljali..tako da , dajem glas za to da se potrudis da ih sredis, makar i druge kutije pravio :wild:

Јес вала, и Ја их се сећам.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ama nisu losi ti Bizartroni uopce... i dan danas kad se setim, krene mi suza - bas tu kombinaciju, samo u transmisiji sam i sam imao...ala je to brundalo, majko mila..naravno, pitaj cika Kureta, sta je mislio kad ih je projektovao i kutiju i skretnice..i pored toga, bas su me zabavljali..tako da , dajem glas za to da se potrudis da ih sredis, makar i druge kutije pravio :wild:

naravno da cu da se potrudim slusao sam mnoge fabricke nemogu da primirisu zvuku koje ove kutije daju
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Žao mi je to reći, ali kada su opšte valjati ti projekti iz Visaton sveske projekata? Nikada. Imam ih obe. Jedno 30 ih ima. Većina tih nazovi projekata su kao da su nekom diletantu dali da se malo poigra. I sami projekti kutija, kao i skretnice. U konkretnom slučaju, ne znam ko se u Dojčland dosetio da radi ovako nešto sa 2 W130S mid-basa, koji su u praksi više srenjetonci, bez obzira na njihove T/S parametre. Radio sam sa W130S i to nije za niže frekvencije. W130S ima kretni sistem od samo 6 grama, vrlo labavo vešanje i slabašan magnet, a Xmax je +/- 2,25 mm. I to neko stavi u preveliku kutiju od 35 litara sa ogromnim bass-reflex tunelom. Skretnica je posebna priča. G25FFL je rezan prenisko. Sa 12 dB/oct. na 2 kHz, a tom visokotoncu je rezonantna 1,5-1,6 kHz. Onda redni notch filter isto na 2 kHz. Užas! Mid-basovi se seku sa 12 dB/oct. gde je -3 dB na oko 600 Hz, pa naravno da je između 1 i 2 kHz rupa i da su srednji prigušeni.

ima jedna veoma bitna stavka koju sam ja preskocio u startu to je da sam na svoju odgovornost namjerno isao sa visokotoncem titaniumske kalote dtc 104 koji ima jako slicne karakteristike i po meni detaljniji i osjetljiviji zvuk od g 25 ffl uporedjivao sam iste kutije pa po slusnom testu sam osjetio razliku ...sad dali ce biti velike razlike u skretnici koju ste mi savjetovali to me zanima..izvinjavam se na gresci
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima jedna veoma bitna stavka koju sam ja preskocio u startu to je da sam na svoju odgovornost namjerno isao sa visokotoncem titaniumske kalote dtc 104 koji ima jako slicne karakteristike i po meni detaljniji i osjetljiviji zvuk od g 25 ffl uporedjivao sam iste kutije pa po slusnom testu sam osjetio razliku ...sad dali ce biti velike razlike u skretnici koju ste mi savjetovali to me zanima..izvinjavam se na gresci

http://www2.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/300000-324999/310637-da-01-ml-VISATON_DTC_104_8_Ohm_de_en_fr_nl.pdf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedino da je slikam prvom prilikom za semu sam slab:( ali je jedno sigurno da se mnogo bolje cuju nego sa prvom koja je bila komplikovanijaevo slika skretnicepost-1004-0-54438400-1324041569_thumb.jp post-1004-0-75703000-1324041617_thumb.jpiz sistema sam izbacio ekvilajzer vise mi ne treba :) na pojacalu sve stoji na flat, vokali su izrazeniji nego sa starom skretnicom a visokotonac odradjuje posao onako kako meni odgovara jednostavno gitara para usi ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro bi bilo da imam ha ha :) ma muka mi je bilo vise da maltretiram coveka nosim kutije prevozim kolima tamo vamo za sad sam zadovoljan bila po projektu ili ne..ne treba pretjerivatiodavno sam shavtio da je ovo skup hobi ..kako kazu pruzi se koliko mozes ;)ko bi rekao da se diana krall ovako prolepsala ;) jes zgodna :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...