Jump to content

Dajte još ovakve muzike


Koja

Preporučeni Komentari

Ovako, znam da su mnogi od vas upućeni u ovu "audiofilskiju" muziku, pa mi trebaju neki predlozi. Ja uglavnom slušam prog, metal, trance, i u tome se odlično snalazim, ali volim i da širim vidike.Skoro sam naišao na par pesama koje su mi odlične, a mislim da nema potrebe reći da studijski flacevi zvuče bolesno dobro na dobrom sistemu.Na primer:

U temi sa muzikom neko je postovao Blue Man Group, skinuh, odusevih se, hvala. Mada samo prvi album valja, drugi ne.

Evo još jedan primer, nije onako dobar kao prva dva, ali skroz može da prođe:

Znači, tražim baš konkretno neku muziku da su neke udaraljke, pravi bubnjevi, možda kontrabass itd, možda ksilofon, neke zvečke itd.Samo instrumental. Nikakvo pevanje. Takođe apsolutno nikakav suxophon, znači jazz muzika otpada, bar ona sa suxophonom.Poželjno je da muzika bude neki progressive, kako da kažem, tj da nije strogo žanrovski određena, mada nije neophodno.Ima npr Safri Duo i njih slušam, ali oni imaju dosta techno ritmova i kompjuterskih instrumenata, ja bih neke prave instrumente, mislim da me dobro razumete, nešto sto će dobro da zvuči na dobroj opremi :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 20
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Hvala :)Bravo za prvi link :) Odlično :) Na žalost, malo je samo previše etno fazon :(Drugi je koliko vidim više samo gitara, pa mi nije zanimljivo.Treće sam isto skinuo i onako je, neke pesme veoma dobre a neke dosta loše, pa treba probrati..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma, super su svi ti, pogotovu Antonio. Ali to nije ono što sam tražio. Pogledajte ponovo prvi video koji sam okačio (naravno, ono što imam nije snimak iz srednje škole kao na snimku nego studijski flac od nekog profi ansambla) Jbg, ne oseti se na tom snimku bass a nema bolji video

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...Ali to nije ono što sam tražio. Pogledajte ponovo prvi video koji sam okačio ...

Zato me i iznenadio Antonio. Ono što tražiš nije baš moja šalica of tea, ali ako ti se sviđaju udaraljke raznih vrsta i hifi odjekujući zvukovi, možda ti ponešto iz kataloga "Three blind mice" (JVC xrcd) odgovara. Traži japanska imena.Ne znam koliko ima toga po internetu, da ne kažem po torrentima.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato me i iznenadio Antonio. Ono što tražiš nije baš moja šalica of tea, ali ako ti se sviđaju udaraljke raznih vrsta i hifi odjekujući zvukovi, možda ti ponešto iz kataloga "Three blind mice" (JVC xrcd) odgovara. Traži japanska imena.Ne znam koliko ima toga po internetu, da ne kažem po torrentima.

Nije loše! Malo dosadno, ali ima da se probere!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@KojaNe mogu da vidim klipove koje si postovao sa posla (mrzim administratorske zabrane) ali pogledaj malo u temi "obavezno štivo za slušanje". Kada govorimo o audiofilskoj muzici, DjNik ima opasne predloge za istu :good2:Odradi pretragu po imenu člana u temi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na predlogu :)Inače, našao sam u međuvremenu i sam nešto što baš potpuno odgovara onome što tražim. Ako se nekom svidela ova tema, obavezno nek nađe ovo:VA - Singing of bamboos (2005) (XRCD)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam FLAC ali uživam sve k'o da je CD :)

Ja ionako ne čujem razliku između punkuferiosamstokbpsempetrica i CD-a, a kamoli između FLAC-a i CD-a... :buehehe:CD imam gotovo slučajno, kao što gotovo slučajno imam i dva Dali CD-a. Iako je mali off, dodat ću da mi je nekako draža patina solidne snimke iz 50-ih ili 60-ih godina nego odlikaška čistoća CD-ova za testiranje....osim možda Opus3.... :)Koja, izvini na Off-u....neću više! :scout_en:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...