Jump to content

Koji gramofon da kupim?????


Sasha V.

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 43
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Saša jel Dual odperjao onako, čisto da se nešto promeni,ili je AT95 siktala kao ljuta guja, pa ti je to malo skakutalo po nervnom sustavu? :wink2:nisam previše radoznao, :sclerosis: nego, da znamo šta preferiraš, da se ne predlaže nešto što je slično...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam preko 2000 vinila, znaci treba mi da slusam ploce, jer njih iskljucivo i slusam. Od kada sam prodao gramofon, slusam audio diskove.. poceo sam da propadam... ne jedem, ne pijem, ne disem vazduh!!! :dosta:

izvininisam vidio da imaš 2000 LP-adobra kolecija još ako je selektovana po tvom ukusu :respect:onda treba razmišljati o malo jačem ulaganju u gram i zvučnicu i razumljivo je da si prodao dual-a i da hoćeš boljea kakva ti je phono sekcija?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Saša jel Dual odperjao onako, čisto da se nešto promeni,ili je AT95 siktala kao ljuta guja, pa ti je to malo skakutalo po nervnom sustavu? :wink2:nisam previše radoznao, :sclerosis: nego, da znamo šta preferiraš, da se ne predlaže nešto što je slično...

Samo mi je dosadio zvuk Duala. Sto se zvucnice tice, ona je zaista za taj novac odlicna ( oko 40e)

Phono sekcija je solidna ( MM i MC). Opet, nemam hign end pojacalo, ali sam zadovoljan onim koje posedujem. Uvek, ali uvek verujem svojim usima :Dizvininisam vidio da imaš 2000 LP-adobra kolecija još ako je selektovana po tvom ukusu :respect:onda treba razmišljati o malo jačem ulaganju u gram i zvučnicu i razumljivo je da si prodao dual-a i da hoćeš boljea kakva ti je phono sekcija?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Phono sekcija je solidna ( MM i MC). Opet, nemam hign end pojacalo, ali sam zadovoljan onim koje posedujem. Uvek, ali uvek verujem svojim usima :D

Pazi kad ovako po forumu tražiš savjete ljudi te najdobronamjenije usmjeravaju prema nečemu što je po njima dobro što ne mora da znači da će i tebi biti.Iskreno čudi me da neko ko posjeduje kolekciju od 2000 LP /bez ako je nisi dobio na poklon ili naslijedio/ ne zna ili nema orjentaciju kakav gram mu trebano kako god pošto eto tražiš savjet da budemo malo konstuktivni i da ti kažem ono što je osnovnokolko para tolko muziketako da imaš dvije varijante ili da kupuješ novo/gdje za određenu količinu para bar po meni ne dobiješ adekvatan odnos cijena kvalitet/ili da ideš na polovne uređaje/gdje možeš za istu količinu novca koju daješ za novo dobiti bar dvije klase bolji uređaj/sad to je tvoj izborili da pljusneš lovu doneseš doma uštekaš u struju i slušaš pa šta je tu je.ili da sam polako radiš na gramuonokupiš bazu , ja preferiram BD naspram DD, sa ili bez ručkepa onda mjerkaš ručku da promjeniš a ima se naći dosta solidnih relativno jeftinopa se igraš malo sa kablovimapa unutrašnje ožičenjepa matpa glavei sve dok ne dođeš od onoga što se tebi svidie sad o novim gram ja ti pojma nema, naročito o tim regama i tome što pitašvidim ih u šopovima al mi nešto to ne leži, nešto mi je kako da ti kažem šminka te akril te tanjir od ovoga te od onogabrate gram valja da ima minimum 10 kg hebat gatanjir ispod 3-4 kg nešto mi ne leži, jes da ga palim na kurblu da ne šokira svaki put motor i kaiš al to ti je stara školaod starih modela možeš povoljno da naletiš na AR, starije Marantz-e serija 6---, Gerrard, Lenco, Linn, Luxman je imao par modela BD, thorens 125, 126, 160, 166, 145, 147ondak se fino igraš i radiš ovo što ti gore napisahu tom vremenu će ti se polako otvarati uši i kapiraćeš šta je šta i polako dolaziti do onoga što ti želišhebat ga odužih al ti je to to manje više
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi kad ovako po forumu tražiš savjete ljudi te najdobronamjenije usmjeravaju prema nečemu što je po njima dobro što ne mora da znači da će i tebi biti.

Iskreno čudi me da neko ko posjeduje kolekciju od 2000 LP /bez ako je nisi dobio na poklon ili naslijedio/ ne zna ili nema orjentaciju kakav gram mu treba

no kako god pošto eto tražiš savjet da budemo malo konstuktivni i da ti kažem ono što je osnovno

kolko para tolko muzike

tako da imaš dvije varijante ili da kupuješ novo

/gdje za određenu količinu para bar po meni ne dobiješ adekvatan odnos cijena kvalitet/

ili da ideš na polovne uređaje

/gdje možeš za istu količinu novca koju daješ za novo dobiti bar dvije klase bolji uređaj/

sad to je tvoj izbor

ili da pljusneš lovu doneseš doma uštekaš u struju i slušaš pa šta je tu je.

ili da sam polako radiš na gramu

ono

kupiš bazu , ja preferiram BD naspram DD, sa ili bez ručke

pa onda mjerkaš ručku da promjeniš a ima se naći dosta solidnih relativno jeftino

pa se igraš malo sa kablovima

pa unutrašnje ožičenje

pa mat

pa glave

i sve dok ne dođeš od onoga što se tebi svidi

e sad o novim gram ja ti pojma nema, naročito o tim regama i tome što pitaš

vidim ih u šopovima al mi nešto to ne leži, nešto mi je kako da ti kažem šminka te akril te tanjir od ovoga te od onoga

brate gram valja da ima minimum 10 kg hebat ga

tanjir ispod 3-4 kg nešto mi ne leži, jes da ga palim na kurblu da ne šokira svaki put motor i kaiš al to ti je stara škola

od starih modela možeš povoljno da naletiš na AR, starije Marantz-e serija 6---, Gerrard, Lenco, Linn, Luxman je imao par modela BD, thorens 125, 126, 160, 166, 145, 147

ondak se fino igraš i radiš ovo što ti gore napisah

u tom vremenu će ti se polako otvarati uši i kapiraćeš šta je šta i polako dolaziti do onoga što ti želiš

hebat ga odužih al ti je to to manje više

E, da se razumemo! Ono sto ja zelim je jedno, a ono sto trenutno mogu da priustim je drugo. Pitanje o Regi i Pro-jectu sam postavio iz razloga zato sto nemam blagu predstavu kako zvuce ti uredjaji, jedini izvor za bilo kakvo saznanje o tim uredjajima jeste internet ili su to forumi. Do sada sam imao dosta uredjaja, od sklopocija kao NUMARK, zatim ozbiljnijih Marantza, Dual-a, Sony-ja, JVC-ja, Pioneer-a. Technics-a i Thorens-a nikada nisam imao niti sam cuo kako zvuce. Sto se tice ploca, sve sam apsolutno sam kupovao godinama u nazad. Apsolutno sam siguran sto se same teme tice oko koje cavrljamo ovde, da ce mnogi dati iskren i pravi savet. Do sada su svi to i ucinili, zato i jesmo ovde , da bismo pomagali jedan drugome koliko je to moguce. Ja sigurno ne bih nekome preporucio nesto sto znam da ne valja ili da je u koliziji sa necim sto taj neko vec ima, pz otuda moj kuriozitet u vezi svega ovoga. Nadam se da je sada sve mnogo jasnije. :respect: ................ zato je svaki savet dobro dosao!!! PEACE!!!!!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, da se razumemo! Ono sto ja zelim je jedno, a ono sto trenutno mogu da priustim je drugo. Pitanje o Regi i Pro-jectu sam postavio iz razloga zato sto nemam blagu predstavu kako zvuce ti uredjaji, jedini izvor za bilo kakvo saznanje o tim uredjajima jeste internet ili su to forumi. Do sada sam imao dosta uredjaja, od sklopocija kao NUMARK, zatim ozbiljnijih Marantza, Dual-a, Sony-ja, JVC-ja, Pioneer-a. Technics-a i Thorens-a nikada nisam imao niti sam cuo kako zvuce. Sto se tice ploca, sve sam apsolutno sam kupovao godinama u nazad. Apsolutno sam siguran sto se same teme tice oko koje cavrljamo ovde, da ce mnogi dati iskren i pravi savet. Do sada su svi to i ucinili, zato i jesmo ovde , da bismo pomagali jedan drugome koliko je to moguce. Ja sigurno ne bih nekome preporucio nesto sto znam da ne valja ili da je u koliziji sa necim sto taj neko vec ima, pz otuda moj kuriozitet u vezi svega ovoga. Nadam se da je sada sve mnogo jasnije. :respect: ................ zato je svaki savet dobro dosao!!! PEACE!!!!!

Ma sad tek ništa nije jasno, bez eto po nekome

Iskreno čudi me da neko ko posjeduje kolekciju od 2000 LP /bez ako je nisi dobio na poklon ili naslijedio/ ne zna ili nema orjentaciju kakav gram mu treba

Ako si godinama kupovao ploče i uspio da imaš fonoteku od 2000 LP-a / bez ako ih nisi kupovao na kilo trebalo ti je bar 10-15 godina do dođeš do probrane fonoteke / i ako za to vrijeme nisi uspio da ukapiraš koji gram koja ručka koja glava koji phono preamp ti treba teško da će ti ko moć pomoć bilo kakvim savjetom pa makar mu sve bilo jasno
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od tzv "komercijalnih" proizvođača, TT1000 od Marantza je najbliži onome što se zove "babaroga"... Nije, ali liči. Retki su i skupi. Može da bude dobar uzor za samogradnju od nekog drugog, jeftinijeg korištenog DD gramofona.

ТТ1000 je Micro Seiki, у ствари. Не би да грешим душу, али Marantz се није нешто прославио као иноватор у свету грамофона - њихов садашњи flagship је Clear Audio.А што се тиче ТТ1000, врти локално један са Moerch DP6 ручком и AudioQuest AQ 7000 звучницом. Ко дође и донесе кафу може да послуша. :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ТТ1000 je Micro Seiki, у ствари. Не би да грешим душу, али Marantz се није нешто прославио као иноватор у свету грамофона - њихов садашњи flagship је Clear Audio.

Тај Маранц осим прелепог изгледа и доброг мотора није нешто нарочито.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma sad tek ništa nije jasno, bez eto po nekome

Ako si godinama kupovao ploče i uspio da imaš fonoteku od 2000 LP-a / bez ako ih nisi kupovao na kilo trebalo ti je bar 10-15 godina do dođeš do probrane fonoteke / i ako za to vrijeme nisi uspio da ukapiraš koji gram koja ručka koja glava koji phono preamp ti treba teško da će ti ko moć pomoć bilo kakvim savjetom pa makar mu sve bilo jasno

Vi izgleda da ne razumete sta ja zelim? Zelim da mi neko kaze svoje impresije ili o REGI RPM1 ili O PRO-JECT-u ESSENTIAL i da li se isplati kupovati jedan od tih uredjaja.Shvatam da je po Vama Technics 1210 "TOP" i neprevazidjen, ali ipak nisam za polovnu varijantu. Zelim nov uredjaj ili polovan ali novije generacije. To kada kupujete preko KP i kada Vam neko posalje bilo sta, ne mora da znaci da ce sadrzaj paketa biti u potpunosti isti kao sto je prodavac opisao, na protiv, imao sam jako lose iskustvo sa kupovinom jednog takvog polovnog uredjaja. Vinile nisam nikada kupovao na "KILO" kako VI kazete, ne znam ni gde bih??? Porodica i prijatelji znaju da volim ploce, tako da sam mnoge i dobio na poklon iz inostranstva,a 70 posto (i vise, ali hajde da ne preteram) sam kupio licno ja. Sada ce verovatno uslediti pitanje a gde si tu kolicinu ploca kupio? Na berzi ploca kod nas,u Nemackoj, Britaniji, Svedskoj, Francuskoj (Francuzi imaju neverovatne prodavnice ploca) itd...itd... Gde god sam putovao i gde god da su moji putovali, uvek sam kod kuce imao ili novo ili staro izdanje nekog albuma!!! :D :D :D :D :D :D

Тај Маранц осим прелепог изгледа и доброг мотора није нешто нарочито.

SLAZEM SE U POTPUNOSTI ( a i rucica mu je kriva :D)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Оба грамофона имају погон помоћу ластиша.

Odnosno kanturine su..

Znam! Ali remen nije toliko bitan, bitan je zvuk :D Hajde da predpostavimo da i nisu toliko losi. Budget turntables......

Da bi kupio nov gramofon koji će svirati bolje od Duala kojeg si se ratosiljao potrošićeš dosta para... moj savet je ili lična poseta Kuzmi ili polovno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vi izgleda da ne razumete sta ja zelim? Zelim da mi neko kaze svoje impresije ili o REGI RPM1 ili O PRO-JECT-u ESSENTIAL i da li se isplati kupovati jedan od tih uredjaja.Shvatam da je po Vama Technics 1210 "TOP" i neprevazidjen, ali ipak nisam za polovnu varijantu. Zelim nov uredjaj ili polovan ali novije generacije.

Ukoliko je tako, tada put pod noge do Beograda (nije daleko), oba gramofona mogu da se kupe kod zastupnika, što znači da mogu i da se poslušaju.

Nisam slušao ni jeda ni drugi, ali sam imao Pro-Ject Debut III, trebalo bi da je nešto bolji od essential-a . Više ga nemam. Kupio sam ga novog i platio oko 220€. Nije mi se svideo. Posle sam kupio onaj za kog si pogrešno shvatio da mislimo da je Top. Naravno da nije. Ima mnogo boljih gramofona od 1210. Ali u momentu kada sam ga kupovao, pružao je najbolji odnos cena/kvalitet u rangu do 500€.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vi izgleda da ne razumete sta ja zelim? Zelim da mi neko kaze svoje impresije ili o REGI RPM1 ili O PRO-JECT-u ESSENTIAL i da li se isplati kupovati jedan od tih uredjaja.Shvatam da je po Vama Technics 1210 "TOP" i neprevazidjen, ali ipak nisam za polovnu varijantu. Zelim nov uredjaj ili polovan ali novije generacije. To kada kupujete preko KP i kada Vam neko posalje bilo sta, ne mora da znaci da ce sadrzaj paketa biti u potpunosti isti kao sto je prodavac opisao, na protiv, imao sam jako lose iskustvo sa kupovinom jednog takvog polovnog uredjaja. Vinile nisam nikada kupovao na "KILO" kako VI kazete, ne znam ni gde bih??? Porodica i prijatelji znaju da volim ploce, tako da sam mnoge i dobio na poklon iz inostranstva,a 70 posto (i vise, ali hajde da ne preteram) sam kupio licno ja. Sada ce verovatno uslediti pitanje a gde si tu kolicinu ploca kupio? Na berzi ploca kod nas,u Nemackoj, Britaniji, Svedskoj, Francuskoj (Francuzi imaju neverovatne prodavnice ploca) itd...itd... Gde god sam putovao i gde god da su moji putovali, uvek sam kod kuce imao ili novo ili staro izdanje nekog albuma!!! :D :D :D :D :D :D

Biće prije da ti drug ne kapiraš ili prebrzo čitaš

..............Shvatam da je po Vama Technics 1210 "TOP" i neprevazidjen .......

to ti ovde niko nije rekao jer je to prosto daleko od istine

što se tiče tvoje želje

........Zelim da mi neko kaze svoje impresije ili o REGI RPM1 ili O PRO-JECT-u ESSENTIAL i da li se isplati kupovati jedan od tih uredjaja....................

očigledno nema članova koji imaju ta dva gramofona ili su ih imali pa ih se ratosiljali, odnosno što reče kolega nema niko te dvije

.........kanturine ........

pa ti se ne može ispuniti želja

i lijepo sam ti napisao što ti je činjet a i kolega ti to savjetuje

Da bi kupio nov gramofon koji će svirati bolje od Duala kojeg si se ratosiljao potrošićeš dosta para... moj savet je ili lična poseta Kuzmi ili polovno...

nije gram cd ili pojačalo ili zvučnici da ga uštekaš u struju i da radi

gram ti je malo više od toga

treba znat i umjet sa njim

to ti dođe ka sa ženama

nekome tata i mama biraju ženu a neko sam i još uz svoju i po koju komšijsku :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Biće prije da ti drug ne kapiraš ili prebrzo čitaš

to ti ovde niko nije rekao jer je to prosto daleko od istine

što se tiče tvoje želje

očigledno nema članova koji imaju ta dva gramofona ili su ih imali pa ih se ratosiljali, odnosno što reče kolega nema niko te dvije

pa ti se ne može ispuniti želja

i lijepo sam ti napisao što ti je činjet a i kolega ti to savjetuje

nije gram cd ili pojačalo ili zvučnici da ga uštekaš u struju i da radi

gram ti je malo više od toga

treba znat i umjet sa njim

to ti dođe ka sa ženama

nekome tata i mama biraju ženu a neko sam i još uz svoju i po koju komšijsku :D

:D bas sam se slatko nasmejao u vezi onoga sto ne kapiram kako mam i tata biraju zenu nekome! Kako god, odlucih da bude Debute 3, tako ce i biti! Cim stigne, obavestavam Vas sve o kvalitetu reprodukcije!!!!!!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...