Jump to content

Shucin sistem - pola DIY pola fabrika


shuca77

Preporučeni Komentari

:rofl: :wink2:Ovo je bilo otrovno! :acute::respect::msn-rofl:

Opštepoznata stvar: mačke ne pokazuju nikakvu zainteresovanost za slušanje muzike sa hife... Samim tim, bilo šta u pesku, za mačke, nije ništa drugo nego ... tuđa kaka...http://library.thinkquest.org/C0126246/curiosity/like_music.htm
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ово са лоптицом сам већ испробао и ради посао.

Celofanče, komadić zgužvane alu-folije, bilo šta što šuška, krcka, a u obliku lopte može biti super zabava za mačiće :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Де сме да каже?!

Postavljena slika

To mora Boki Toki Voki da kaze kako je proslo, neka iznese svoj utisak kako je to sve doziveo , ne volim niti da kudim - niti da hvalim svoj sistem. Doneo je vrlo kvalitetan muzicki materijal svaka cast, morao sam da izripujem 3-4 diska pa sad uzivam u dobroj muzici :guitarplayer: :guitarplayer: :guitarplayer:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prostorija je baš velika, oko 70 m2. Urađen je akustički tretman sa padovima (tablama) na zidu iza sistema, kao i sa bass trapovima u ćoškovima. I to radi posao. Bar ja nisam primetio neke izrazite pikove u niskotonskom području. Sedanje je na oko 3,5 m od zvučnika. Sistem uglavnom popuni prostor glasnoćom. Ono što je meni falilo na većim glasnoćama je slam i udarac koji bi trebao da se oseća telom na najnižim frekvencijama. Često sam se ustajao da vidim koliko se bass jedinice pomeraju na većoj glasnoći kada treba da odsviraju neki nizak ton, i to nisu ni blizu hodovi koje sam očekivao. Tako je i zvučalo. Malo tanko na najnižim frekvencijama, pri većoj glasnoći. Pri manjim glasnoćama to nije izraženo, pa to ide na konto tzv. kompresije kod bass jedinica na većim snagama. Rekoh da nije lako popuniti toliku prostoriju na freq. podučju 30-80 Hz sa zvučnicima koji imaju manje bass jedinice. Zato je gornji bass odličan, bez obzira na položaj pota.Srednji i visoki su odlični, i tu zaista nema nekih izrazitih mana. Jedino je primetno da zvučnici u kompletnom opsegu sviraju malo tamnije na baš niskoj glasnoći. Čim se malo odvrne pot, zvuk u celom opsegu je malo detaljniji i prozračniji. Kod vrlo glasnog slušanja srednjetonsko područje, naročito gornji-srednji su malo više in-front.Ceo sistem lepo zvuči, sa solidno tačnim ocrtavanjem veličine instrumenata, prezentacijom prirodne boje instrumenata i glasa i dobrim pozicionisanjem u prostoru. Ipak, donekle nejednako zavisno od glasnoće. Sistem je najblistaviji pri srednjoj glasnoći.Možda nekome čudno zvuči, ali bi u 70 m2 ovim zvučnicima za pomenute najniže frekvencije pripomogla neka 2 opaka aktivna subwoofera sa 15-icama. Verovatno bi koštali kao 1/2 celog sistema. Previsoko sam podigao lestvicu, pogotovo za najniže frekvencije, ali šta da se radi, to sam ja. :)P.S. Količina novca koju treba istovariti da se dobrim zvukom popuni veeelika prostorija naglo se povećava sa veličinom prostorije. Ja viziju svoje idealne buduće slušaonice ograničavam na samo 5x8,1 m i visinu 3,1 m. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e moj majstore .......sve si rek'o , samo nisi rek'o - kako to svira ? :sarcastic_hand:

Možda da probaš da pročitaš ceo post? :sarcastic_hand: Pretpostavljam da nisi ni stigao do tog dela, pa evo tih par rečenica posebno izdvojenih.

Ceo sistem lepo zvuči, sa solidno tačnim ocrtavanjem veličine instrumenata, prezentacijom prirodne boje instrumenata i glasa i dobrim pozicionisanjem u prostoru. Ipak, donekle nejednako zavisno od glasnoće. Sistem je najblistaviji pri srednjoj glasnoći.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda da probaš da pročitaš ceo post? :sarcastic_hand: Pretpostavljam da nisi ni stigao do tog dela, pa evo tih par rečenica posebno izdvojenih.

izvinjavam ..... procitao jesam , al' uvek zaboravljam da su moji kriterijumi zvucenja nekako ....... nakaradni , pa me opis nije dotakao :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...