Jump to content

Shucin sistem - pola DIY pola fabrika


shuca77

Preporučeni Komentari

Dosta je bilo femkanja  :lol: daj da kazemo ono glavno  ,  juce je kolega  bokioo7 doneo na probu njegovog ogromnooog Alepha 5  kojeg smo zakacili   na zahtevne Dynaudio Focus 360. Zbotica ce  :D sigurno zanimati kako se Aleph proveo na Dy u sobi od 80 m2 i protiv mog DIY Shucaphace zero feedback  od 2x400w na 8 oma i damping factorom 1000

 

Bokioo7 tebi ostavljam recenziju Alepha i u potpunosti se slazem sa bilo cime so ces da prepricas i napises jer smo juce vec konstatovali neke stvari i ja se sa njima apsolutno slazem . Ja stvarno ne znam sta si mu sve TAJNO ugradio kad onako svira i UBI one moje Dy . Dali smu mu vrhunsko okruzenje od izvora preko inter conect kablova osim onog zvucnickog od 200 din sa buvljaka

 

Na pravdi Boga si osudjivo onakvo pojacalo - de ce ti dusa  B) Davaj slike

 

ps

 

Prpi cujemo se i dogovaramo  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ama jos ga nisam izvadio iz gepeka :)

 

Moram reci da sam se u vezi Alepha grdno zeznuo. Uvijek sam imao prigovore o zvuku dok ga nisam stavio u sistem koji je u njegovom cjenovnom rangu. I sada sam shvatio sta imam u kuci, ovo napolje nece ici. 

Jucer smo se pomucili i skalameriji od 46 kg odlucili da damo jos jednu sansu u dobrom setapu. Nekako ga odvukosmo kod Suce sa ne bas pretjeranim nadama, i posto popismo po par piva ukljucismo ga u sistem. 

Gurao ga je Sucin Burmester, bez ikakvih preampa, sa Essemble XLR kablom, na njegove Fokuse 360. Sto se struje tice i tu nismo stedjeli, prikljucen je na Sucin kondicioner sa egzoticnim strujnim kablom. Ovako ga nisam castio otkad je napravljen. Pravo gospodsko drustvo.

Ranije sam zivio u ubjedjenju da je Dynaudio tezak za tjeranje, ali kada sam cuo kako ga single end A klasa od 60W gura, shvatio sam da to nema blage veze sa realnoscu. Ne znam za druge modele ali ovaj je izuzetno dobar i lak za pokretanje.

I onda ukljucismo sistem. Prvo sto smo primjetili da je Aleph malo tezi za pokretanje od Accu i da mu treba malo vise gaina sa Burmestera.

I onda iznenadjenje. Kako se zagrijavao i kako smo smjenjivali zanrove i numere sve bolje i bolje. Ostali smo bez teksta. Detalji, stage, dubina i bass, sve u odlicnom balansu.  Tonalno neutralan ali sa nevjerovatnom muzikalnoscu odradjivao je posao kao od sale, i to na velikim glasnocama.  Kada smo culi glas Amire sa albuma ''Ammulete'' najezili smo se.  Posto sam znao da Aleph dominira na akustici i jazzu odlucili smo da probamo da ga degradiramo pustajuci mu nesto brze, na red je dosao ZZ top, Yello. Gitare na ZZ topu, kao i glas takodje u istoj klasi, Yello nista manje. Najvise nas je sokiralo to sto je Aleph odsvirao neke najnize bass dionice koje na Accuphaseu nismo mogli da cujemo tako dobro. I ni traga muljanju ili '' mekom zvuku''. Miran zvuk da, ali ni traga nekoj ''mekoci'' odnosno muljavosti. Deda Nelson Pass stvarno zna posao. I hvala mu sto dade za dzabe seme i uputstva i nama smrtnicima da se i mi malo pocastiimo. 

 

Zakljucak: 

 

U odnosu na Sucin Accu svira bez ikakvih tragova nervoze,( Accuphase  nije nervozan ni malo ali u poredjenju sa Alephom zvuci nijansu ostrije i manje fluidno)  Aleph takodje dominira scenom i punijim detaljima a sto se tice vokala i vjernosti akusticnih instrumenata tu mu se tesko moze parirati. To je klasa za sebe. Tamo gdje je Accu dominantniji je punch i surova kontrola u cijelom spektru. Oba pojacivaca imaju svoju pricu, pa kome sta lezi. 

Ja znam sta mi je ciniti, JBL L90 ide na dobos a njegovo mjesto zauzima neka Focus serija samo manjih gabarita. Danci stvarno znaju posao. Poslije toga ugadjanje sa izvorom i to je to. 

Suci toplo preporucujem Alephovog veceg brata, Aleph 2, 100W na 8 i oko 160 na 4ohm, mislim da je to mjera za one kutije.  I klasa pojacala ravna Burmesteru. 

Poslije ove sesije ozbiljno razmisljam da rastavim ovo moje sokocalo, dopunim sa malo hladnjaka i ja sam napravim vecu verziju. 

Suco, hvala na svemu, ono jucer je potrvda da je HI FI pun iznenadjenja. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Soni Pro mi je u kuci, svirucka kada je prevruce, kada sam ga upario sa 1541 i cevnim analognim stageom za taj dac ne svira lose. Ne bruka se. I on je odlicno gurao Sucine Focuse, ali par klasa nize od pojacavaca o kojima smo gore govorili. Postena sprava za relativno male pare.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prazna flasa rakije  :o a ono na vrhu je Deck,  Revox b 215 samo prekriven da ne bi ostao bez dugmica zbog papige Djoleta koji to mesto obozava kao najvisu tacku u sobi za sletanje  - poletanje i beskonacna timarenja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na snagaš sam i mislio :)

 

Cekaj Prpi , ja mislim da sam kod tebei video  taj Sony pro snagas sa balanserima pozadi - ili mi se cini. Kod mene je odlicno zasvirao , nije liga Alepha ali je sasvim okey , jako su posteno to odradili. Gurao je Focuse odlicno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

UP !!!

Ja turio u sistem razdelni trafo od 2 kw .

Usput da se zahvalim i kolegi Bokioo7 sto me ovako lepo obradovao :)

Za igranje u  B sistem  pored Dy focusa 360 sviraju male ubice Acoustic Energy AE 1 ser 1 . Verovali ili ne kad im uteram 200 wati u piku  , na 1 metar razdaljine od zvucnika u pravcu dva mala bas reflex otvora gasim plamen na upaljacu :D 

ae1_front_318749.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bem mu lebarnik stvarno dobra naprava razdelni trafo . Cvrsca  i neutralnija zv..slika , bolja dinamika. Accu ko da je dobio jos 50w vise. Cepam sad VU metre u crveno , nema da proprdi na basu ko pre :D 

Bio Kiki sa Mikijem Panjkovicem pre nedelju dana kod mene da cuju AE 1 . slusali prvih 10 min..i mislili da rade velike kutije . Ustajali da provere  sta svira :P

 

P1100671.JPG

P1100672.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...