Jump to content

Windows 8


Mikorist

Preporučeni Komentari

  • 2 months later...
  • Odgovora 92
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

8 je OK.Na stranu sto svi kradu,kao i sam Microsoft, valjda to tako ide pa ako treba nek se sude.

Inace,kompromise moramo praviti:lijepo bi bilo 10 GB ram-a,SS,neki Eizo 21,3 inca,gomila gadzeta...Mi u prosjeku smo zadovoljni sa 4GB rama nekim Athlonom dual itd..

Sto se bzine tice narodne opcije UNIX-a /ubuntu,Red hat,Linux i sl/ su stvarno brze i prakticne.Da ne pominjem stari Unix koji sa 256 ram-a leti i sigurniji je od bilo cega danas.Ipak ogromna baza i trziste je na strani W8 jer MS ipak diktira.Wmware OK ako imate viska memorije-vrlo prakticno i bezbolno-samo i procesor bi trebao biti malo bolji /recimo neki I3/.

Mreza je pojednostavljena do banalnosti,ali ne pipaj dublje ako ne znas sta radis.Sve u svemu,koristim ga zbog posla i zadovoljan sam.

Joka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da nije Adobe Creative Suite-a, odavno Win bilo koje sorte ne bi video mene. Jbg, od dizajna živim, pa nemam vremena da se igram, učim nove programe za Linux, ili čekam da Wine žvaće windows emulaciju....

Godinama se šušnjari po velesvetskim forumima i blogovima da će biti nekada Adobe-a za Linux, ali slaba od toga vajda.

Ako ikad bude, zbogom Win!

 

A što se tiče 8-ice, pa i nije loš, bolji od 7ice, daleko bolji od Viste...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da nije Adobe Creative Suite-a, odavno Win bilo koje sorte ne bi video mene. Jbg, od dizajna živim, pa nemam vremena da se igram, učim nove programe za Linux, ili čekam da Wine žvaće windows emulaciju....

Godinama se šušnjari po velesvetskim forumima i blogovima da će biti nekada Adobe-a za Linux, ali slaba od toga vajda.

Ako ikad bude, zbogom Win!

 

A što se tiče 8-ice, pa i nije loš, bolji od 7ice, daleko bolji od Viste...

 

Ja zapeo na 7edmici - ni tamo -ni vamo... isti story - vezan za softwer - posao. A ovo moje još ni nema valjanu podršku na 8mici - može da se nasili ali čemu - pre taman dve godine sam "apgrejdovao" komp na SSD + [email protected]+16DDR3 i od tada ništa ni čačnuo nisam. Dakle bukvalno ništa - tek ponekad prihvatim neki update nekog od programčića - svinje 'ranim - dugmad ne diram...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hmmm, verovatno je poprilično napredovalo u zadnje vreme - pre 3-4 god. sam zadnji put probao na mašini sa 2GB rama i radilo je u malu ruku jadno.

Mora probam opet :)

Pogotovo što muziku najviše slušam sa kompa, pa znači Linux+Foobar+FLAC..... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 months later...
  • 7 months later...

Hm... Pitanje je hoće li se to desiti i sa verzijom za (mobilne/smart) telefone, na kraju krajeva, na njima win 8.1 dolazi kao legalno instalirani OS... Još je važnije pitanje, hoće li odista biti bolji nego što trenutačno jeste - meni windowsphone šljaka tako da nemam ni jednu jedinu primedbu ili zamerku.

Kući i u firmi se još uvek grčevito držim sedmice... Radi (još uvek), ne diraj (još)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm... Pitanje je hoće li se to desiti i sa verzijom za (mobilne/smart) telefone, na kraju krajeva, na njima win 8.1 dolazi kao legalno instalirani OS... Još je važnije pitanje, hoće li odista biti bolji nego što trenutačno jeste - meni windowsphone šljaka tako da nemam ni jednu jedinu primedbu ili zamerku.

Kući i u firmi se još uvek grčevito držim sedmice... Radi (još uvek), ne diraj (još)...

 

WP10 je najavljena regularna nadogradnja OS na mobilnim platformama i planirano je da zameni WP 8 i 8.1 praktično na svim uređajima -što bi uključivalo i najjeftinije Lumia 520 telefone.

Naravno, neće sve mogućnosti novog WP10 biti dostupne na baš svakom uređaju - zbog hardverskih ograničenja samih uređaja.

 

Inače, pogledao sam hardverske zahteve za Win 10 - oni su manje strogi no za Win 7/ Win 8. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inače, pogledao sam hardverske zahteve za Win 10 - oni su manje strogi no za Win 7/ Win 8.

Pa dobro... ja sam u bedastoj situaciji zbog profi softvera koji koristim - firma sa kojom sarađujem ima stariju verziju istog softvera a nije moguće snimanje novih fajlova u novijoj verziji softvera tako da se mogu otvoriti u starijoj verziji softvera. Tako ispade da imam pravo na najnoviju verziju aplikacije ali moram da koristim tri godine staru zbog kompatibilnosti. Starija verzija programa se ne da instalirati na win8 (krahira već u procesu instalacije - čak ne dozvoljava ni kompatibiliti mode režim) pa ćemo ostati na win 7 do daljnjeg... A na telefonu, šta je da je, samo nek' radi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja odlazem instalaciju novih verzija OSa koliko mogu. Nek preleze sve decje bolesti. Win 7radi odlicno i ne nameravam da ga menjam. Ne pravim od gotovog veresiju. I u principu preskacem svaki drugi OS. 98 pa XP ( preskocio me), pa na win7 ( preskocio Vistu). Sad preskacem win8 i cekam desetku da se ustali.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš zanimljivo svako na neki nači hvali vindoz mada krahira nije kompatibilan sam sa sobom neke verzije se preskaču neke su suludo zahtevne...

Ljudi postoje alternative...   većina svakako samo koristi računar za motanje i skupljanje raznoraznih zaraza po netu  :notthinking:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

šta će mi alternativa kad mi win os radi ko sat. imam ih od 95itce. nije da nisam probao sa nečim drugačijim kao što je red hat pa ubuntu, ali meni to ne leži i kraj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na brand  name kompu legalni WIN  mi nikad nije pravio  probleme   (doduse   i bez  ikakvih drugih nepotrebnih aplikacija)

 

To što imaš original ne znači ništa, skoro sve verzije su identične bili originali ili piratske verzije...   problem nastaje kad

"haker/craker" odluči da izostavi neke delove kao npr domaći serviseri "ovaj deo ti svakako ne treba"  :unbelieveble:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...