Jump to content

Novi TV


stein

Preporučeni Komentari

Jel ima LAN (WiFi)? DigOut? A da probaš PC---Router---LAN----TV-----DigOut-----DAC? Flacove podržava?

Ej, ima sve, a za FLACove me baš apsolutno ne zanima. TV, ne muzička oprema. Ima i LAN i 2x USB i Smart Hub, i Anynet, i 4 HDMI i SPDIF i Optički digitalni i... Očigledno nisi ispratio da je u sobi 3x3.15metara koja je kod nas poznata kao spavaća soba. Krevet, ormari sa garderobom, TV i jedan laptop da moje cure mogu da se frljaju po fejsu, a ni to neće dugo, ćeri montiram njen komp u njenu sobu. Dakle, TV... Sledeća glupost može da bude Dreambox, ali to verovatno tek ako Deda Mraz bude procenio da sam bio dobar dečačić :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima finu funkciju za popravljanje DivX/Xvid snimaka. Na mnogo manjem CRT ekranu, kod kompresovanih fajlova tipa divx-a, crnine se obično pretvrahu u muzgave mrlje koje plutaju po ekranu k'o naftne mrlje. Na ovom TV-u, to se uopšte ne primeti (nema te "pikselizacije") i slika zapravo ispadne mnogo bolja nego na klasičnom ekranu. Čudno ali istnito... Ju-huu, ne moram da svlačim filmove u HD formatu koje imam u divx-u :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Izvinjavam se što se ubacujem u temu ko "baba u bure" al da ne otvaram novuWTF is this? Dal neko ovde divani švapski?http://www.ebay.de/itm/Mini-LED-Beamer-eingebautem-Media-Player-AV-In-/250805398900?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D4%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D4102887432932715149Jel igraška ili može da posluži za porodično gledanje filmova?Mlogo bre jeftino?! :stink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 years later...

Eve vako... TV s početka teme gecrkt, matična otišla. Potvrđeno u dva potpuno nezavisna servisa da je isti problem. Prodao ga da se ne lomatam sa biće-neće biti po ovoj ili onoj ceni. Došao novi, takođe Samsung (probao nešto i LG ali naprosto mi se ne dopada kakva im je slika pa da me ubiješ. (nemam satelitsku/kablovsku no i dalje se zabava svodi na analognu antenu i/ili štagod se spotakne i snimi na usb stick)

 

Novopridošla skalamerija je zavedena pod oznakom UE32J5200AW što otprilike znači da je isto 32" - ista meta, isto odstojanje, uslovi za smeštaj i pozicioniranje se nisu menjali pa se u skladu sa zadatim okvirima ne može ništa veće itd, blablatruć...

 

Ono što jeste drugačije je količina eksternog hardvera koji je ovaj put u igri. Stalak od stakla koji je dostojanstveno izdizao prethodni TV na idealnu poziciju je zamenjen jeftinim plastičnim pilećim nožicama a zvuk koji je bio sasvim korektan s obzirom na gabarite ugrađenih zvučnika je devastiran ko zna čime što su sada upresovali.

 

... što me i dovodi do pitanja šta i kako rešiti a da me ne košta dodatnih (nepostojećih) 30.000 dinara za soundbar... koji da budem iskren, nisam ni siguran da imam gde da gurnem ispred TV-a... :frusty:

 

Idem do buvljaka u regularnu nedeljnu patrolu pa kad se vratim, možda budem pametniji, sa ili bez rešenja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo kako sam to ja odradio a ne košta puno. Tv na zid jer je polica niska pa je neudobno gledanje sa povijenom glavom, držač oko 30 evra a lako se da napraviti uz brusilicu i bušilicu.

 

Zvuk rešen uz pomoć Bosse 3.2.1. sistema, diskretan ne oduzima pola sobe, sabvufer iza zavese i daje sjajan zvuk u filmovima. Može čak i neki ozbiljniji PC 2.1 sistem recimo neki Logitech ili čak Canbridge. 

 

post-1245-0-04179100-1459672186_thumb.jp

 

Tv rešen uz pomoć odlične ORION TV aplikacije za android tv box, a šljaka solidno i sa Aple i android mobilnih telefona uz pomoć kablića. Cena 2 i 5 evra mesečno što je naj ponuda , imaš promo period 3 meseca besplatno. Android boxovi se krećo od 30 do 80 evra.

 

post-1245-0-50724900-1459672335_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je u glavi više neka opcija nekog slim zvučnika ispod tj ispred TV-a (ispod više nije toliko moguća opcija sa onim glupim rešenjem od nožica) a da TV ipak stoji na polici između regala. Nisam baš u poziciji da se nešto trošim a kako vidim, kod nas nema jeftinih rešenja... Još ću malo da mozgam, možda naleti nešto tipa iLive Soundbar/tv stand (plosnata kutija koja ide ispod TV-a sa sve aktivnim zvučnicima)

Na kraju mi uvek ostaje opcija da sam sklepam neku plosnatu kutiju, uguram neki second-hand PC amp i zvučnike...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...