Jump to content

Novi TV


stein

Preporučeni Komentari

ebem ti sunce šta ti je horoskopska vaga ...pola života prođe dok nešto ne odluči .....te ovo bi te ono bi te ovako te onako i tako pola života .....kažu za njih da sa toliko napora naprave jedan korak , da se posle odmaraju poprilično pre nego što naprave sledeći .......nikako da prelome šta hoće a šta neće . PS to se zna već dugo ......da ne bi propali , proizvođači moraju da prave proizvode koji ne traju dugo , nije da ne znaju , nego neće da propadnu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

El ovo vec stigli rezultati popisa??? Kolko se ja secam pitali su samo za kujnu, a za dnevnu sobu su izgleda procenili? :):msn-rofl:

Ma jok kakav popis,višegodišnje iskustvo u građevini...dosta sam se toga nagledao i dosta toga napravio :);)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo o ovome je govorio jedan moj poznanik,da velicinu tv-ekrana treba odabirati prema udaljenosti gledaoca od njega,a ne u odnosu na velicinu komsijinog ekrana pa plus bar 10cm. U manjim prostorima i na manjim rastojanjima nema smisla uzimati ekrancine jer ce vecina slike ostati u domenu perifernog vida(smuckaj pa prolij) a teniski mec i iscitavanje titlova i vijesti u donjem dijelu ekrana mogu pored glavobolje(uzrokovane samim sadrzajem filma ili vijesti) donijeti i bolove u vratu. Kako je neko vec uveo pojam "prosjecnog srpskog dnevnog boravka velicine 5x4" ,u takvom mnogo veci ekran od 82cm i nema bas neki smisao. Da raspolazem vasim prostorom dakle ne bi isao sa vise od 82cm nikako,a tv bi odabrao po prihvatljivoj slici sa signalom kakvim raspolazem i mogucnoscu rada sa sto vise vrsta/kvaliteta signala,pri garanciji od tih za sad maksimalnih 5 godina. Od tih zahtjeva necu odustajati kad budem sebi birao srecu tv-tipa. Sretno pri kupovini!

Kod mene je udaljenost za gledanje oko 2.5 metara u najboljem slučaju, kada legnem. Soba je tek za nijansu veća od 9m2 i zato i ne shvatam forsaž da me se navede na razmišljanje o većem TV-u... Celo ovo ludiranje sa novim TV uređajem je dodatno pospešeno činjenicom da sam sinoć pre spavanja umesto nekog dobrog filma, ili nekih dosadnih vesti gledao Kliforda, velikog crvenog psa. Plan uključuje prenos dvd plejera (jednog) kod ćerke u sobu (koja je veća od naše spavaće) pa nek ona gleda svoje crtiće i zebre trkačice Pepa prasiće, Herberta zmaja dobroga srca i šta već sve gleda... Što se tiče digitalnog prijema, imam DBTV prijemnik za HR kanale, imam dvd plejer, i sve to ne predstavlja problem. TV preko dana ne gledamo, žena po ceo dan nije kući, ja prepodne radim, popodne se bavim drugim stvarima i ako je broj radnih sati merilo trajanja, onda pretpostavljam da oko toga ne treba previše da brinem... Sad samo da se smislim kako ću da razmaknem ormare da bi nešto uopšte moglo da se uglavi i da još malo prištedim za neki potencijalno kvalitetniji TV... Hvala.

Za one koji ne znaju ko je Kliford...

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ebem ti sunce šta ti je horoskopska vaga ...pola života prođe dok nešto ne odluči .....te ovo bi te ono bi te ovako te onako i tako pola života .....kažu za njih da sa toliko napora naprave jedan korak , da se posle odmaraju poprilično pre nego što naprave sledeći .......nikako da prelome šta hoće a šta neće .

:buehehe: E, hvala ti za ovo! :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam imao sličnu dilemu pre skoro tri godine. Imao sam Philips CRT 72cm koji me je godinama odlično služio. Hteo sam HD TV zbog filmova. Na kraju sam kupio Samsung LCD 40". Platio sam ga, što bi englezi rekli, an arm and a leg i nisam se ni sekunda pokajao. Moj savet je, dakle, kupuj. Za tu veličinu rezolucija i nije bitna. Između 1080p i 720p se neće primetiti razlika, a LCD manje rezolucije valjda više i ne prave. što se marke i modela tiče, to je već posebna, poduža priča.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prelomilo se, biće najverovatnije Samsung UE32D5500... Treba da se potvrdi kod dobavljača, pa ako bude, onda ćemo to da pazarimo... BTW, nemojte misliti da ću da pljucnem 700€ koliko košta po Srbiji (Tehnomanija verzije cene - idemo na verziju akcijske cene u mađarskoj... oko 40% jeftinije) U Mađarskoj je sa porezom 353€, od toga se porez odbije (ostane 297€), malo podmaže na grani i ovde bude sasvim prihvatljiva cena, a pride i dobavljač zaradi...

http://www.interstore.hu/katalog/product/4336116-UE32D5500RWXXH.html

E sad, pa izvol'te pogledati koliko se ovde skida slojeva kože sa leđa naših građana na ime marže... :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А што не видиш на оном форуму што Шуца 77 продаје. Лично сам се уверио да је телевизор ОК. мислим да тражи 800 Евра а дијагонала је 132 цм.

:buehehe:I onda još samo da skupim jedno par hiljadarki da dobijem dozvole za proširenje stambenog prostora, potom par hiljadarki da srušim dva zida i dozidam nove, par hiljadarki da proširim krov iznad novosagrađenog dela... 132cm je pola zida sobe u koju treba da stane. Taj ne bi stao na dostupno mesto ni da ga okrenem za 90 stepeni... :rofl:Beži bre, pa i ovako ću morati da nabijam ormare do zida da mi stane 32"... :P
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego jel stao poso sa TVima ili mnogo dobro ide?Obidjoh NEPTUN i TEHNO nešto ono KS Bugarsko, i radnje poluprazne, 5-6 komada samo izložena. Prazni rafovi.E, sad jel nemaju robu jer loše ide poso pa nemaju da nabave, il mnogo dobro ide poso pa ne postizavaju da napune salon?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego jel stao poso sa TVima ili mnogo dobro ide?Obidjoh NEPTUN i TEHNO nešto ono KS Bugarsko, i radnje poluprazne, 5-6 komada samo izložena. Prazni rafovi.E, sad jel nemaju robu jer loše ide poso pa nemaju da nabave, il mnogo dobro ide poso pa ne postizavaju da napune salon?

Mislim da će ovi ovde da popucaju po šavovima. Idi begaj, kod nas se prodaju modeli (evo, baš bio u RODA marketu) po cenama puta PI... Gledam cenu i ne verujem, kod nas model od pre dve godine košta duplo nego najnoviji model u Mađarskoj... Najmanje duplo, a dve generacije zaostao...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...