Jump to content

Dvosistemski best buy Scan-Speak


Impuls

Preporučeni Komentari

  • 8 months later...
  • Odgovora 342
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Za probu cu uraditi jednu kutiju od iverice da probam litrazu i skretnicu a kada sve bude gotovo ici cu na kvalitetnije i lepse resenje. Krenucu od 25 litara pa smanjivati do 19 da vidim sta mi najvise odgovaraIako je prica bila sa 970000 ovo je iskrslo. Ako mi se ne bude svidjalo, Visaton je tu.

Impulse, dokle si stigao s ovim?Aj' da razmenimo iskustva :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam jos krenuo sa ovim. Skupljao sam informacije i slusao ostale sisteme. Ono sto sam izveo iz do sada slusanog sto kod drugih sto kod mene na stolu da kutija treba da bude oko 15 litara. Zvucnik nece ici nisko ali bi trebao da odsvira svoj deo korektno. Krenucu za probu sa 19 litara pa smanjivati. Trebao bi biti dupli medijapan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači bar tri SS projekta sa kombinacijom 8545/9500 su trenutno na startnoj liniji :)Ja zapravo idem malo šire jer imam na raspolaganju i 8535 pa se nadam (ako bude sreće i adekvatne pomoći ) da dođem do jedne kvalitetne trosistemke ili makar 2.5 sistema.Pošto na dva komšijska foruma na ovu temu nije rečeno ništa konkretno, otvoriću ovde novi topic u nadi da će se doći do nečeg konkretnog i korisnog...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Evo doslo vreme da se krene sa ovim. Krenucu od probne kutije. Smisljam resenje kako da bezbolno menjam razmak izmedju basa i visokog da ubodem pravi razmak prilikom izmene u skretnici. Za pocetak mi treba vrednost zavojnice na basu. Ostalo je lako. Ima li neko iskustvenu vrednost?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bih na serijsku skretnicu. Kutija ce biti manja a bilo koje pomeranje vrednosti jedne komponente u skretnici povlaci menjanje i svih ostalih vrednosti. Zanm prednoti serijske ali je suvise komplikovano i ne bi trajalo kratko. Lakse mi je ubosti paralelnu skretnicu a faze dobiti pomeranjem drajvera u prostoru

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, Troels, kralj :)... a i od trenutka kad sam saznao da su driveri zahebati za bilo kakav projekat, nikad nisi zadovoljan sa njima, a u glavi se vrti činjenica da je to SS, to mora da svira opako... i onda tražiš, lutaš...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, Troels, kralj :)... a i od trenutka kad sam saznao da su driveri zahebati za bilo kakav projekat, nikad nisi zadovoljan sa njima, a u glavi se vrti činjenica da je to SS, to mora da svira opako... i onda tražiš, lutaš...

ja nemam baš takva iskustva sa SS
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja nemam baš takva iskustva sa SS

Pričaj brate, podeli iskustva, savetuj...

Da, Troels, kralj :)... a i od trenutka kad sam saznao da su driveri zahebati za bilo kakav projekat, nikad nisi zadovoljan sa njima, a u glavi se vrti činjenica da je to SS, to mora da svira opako... i onda tražiš, lutaš...

Ma jok, izdelješ neku drvenriju, prva skretnica na koju naletiš, napakuješ i ... pustiš drajvere da se usviravju jedno pola godine.

E onda se, posle trista i prve probe uhvatiš za tastaturu i kreneš da moliš za pomoć...

Stoji činjenica da je bilo koji SS projekat za ceo život...  ... nikad da ga završiš i budeš zadovoljan    :frusty:

No, pouzdano znam da kada se sve podesi kako SS zapoveda nema mu ravna!

 hehe mrtva petlja al' ne predajem se :Viannen_loungelizard: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam uradio slično ovom http://www.troelsgravesen.dk/Jensen.htm projektu i to svira, po meni, savršeno.Kažem slično pošto kod Troelsa sviraju 26W/8861T00 + 18W/8531G00 + D2905/9900Revelator a kod mene 21W/8555-01 + 18W/8545-00 + D2905/9900Revelator

Verovatno si skretnicu malo doterao za te tvoje drivere. Šta si odradio?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam uradio slično ovom http://www.troelsgravesen.dk/Jensen.htm projektu i to svira, po meni, savršeno.Kažem slično pošto kod Troelsa sviraju 26W/8861T00 + 18W/8531G00 + D2905/9900Revelator a kod mene 21W/8555-01 + 18W/8545-00 + D2905/9900Revelator

Zajedničko im je što je isti proizvođač. Ipak se jedinice prilično razlikuju. Što će reći drugačija skretnica, drugačije kutije.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja jedared htedoh da pravim kutiju sa tim driverima, čak i kutiju nacrtao...

Postavljena slika

ali sve ostade na tome :doh:

A to si sve radio u kom programu/formatu? Mene bi obradovalo da ove crteže iskoristim za kreiranje 3D modela tvog dizajna, pa da podelimo sreću... Mislim, nije da ne mogu da ovo i sam nekako odradim, ali bi bilo zanimljivo da preskočim fazu mozganja koju si ti očigledno sasvim dobro odradio... Moj bi se 3D model potom mogao koristiti kao direktno CAD-CAM uputstvo za neku CNC mašinicu, waterjet ili slično... :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Crtano u Corelu, zapremina računata u AutoCad-u. Mogu da ti izvezem u neki CAD format. Gde ćeš da ti zakačim file /oko 600kb/? Bilo bi lepo da to izrenderuješ :)... Samo me strah da se ponovo ne "zapalim" :help:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Crtano u Corelu, zapremina računata u AutoCad-u. Mogu da ti izvezem u neki CAD format. Gde ćeš da ti zakačim file /oko 600kb/? Bilo bi lepo da to izrenderuješ :)... Samo me strah da se ponovo ne "zapalim" :help:

Parasolid je nativ format za moj SW, ali IGES, STP ili DXF svakako prolaze. Međutim, čak i DWG ako ne ide grugačije može da se iskoristi. DWG je ograničen na 2D što mi opet, ne smeta jer mi nije nikakav problem "prevući" ga... Sve se zapravo svodi na očuvanje oblika i proporcije samog "tlocrta", treća dimenzija je podložna varijaciji... Kao što bih recimo nacrtao presek nekog hladnjaka (profil) i odatle sa jednom jedinom komandom odredio i kreirao treću dimenziju, tojest visinu profila. Ako je reč o jednom crtežu ili više pojedinačnih, više bi mi odgovaralo više komada gde je svaki sloj zapravo zaseban crtež, ali u suštini, i *.CDR skroz paše - ne novije od X4! Pošalji mi na mail. stein(skloni ovo)@024wifi.net
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozadi, u liniji sa 9500 visokim, treba staviti ovu BR tjubu: http://www.visaton.de/en/chassis_zubehoer/zubehoer/br19_24.htmlTerminale za zv. kabl staviti niže, planirano je da xover stoji na donjoj ploči kutije. Donja i gornja ploča su 25mm debljine, a ostale su 19mm.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...