Jump to content

Amp sa 2SK2013/2SJ313 - galerija


ManicP

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 188
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Fora je što ti je odgovorio isto što bih i ja.Mada, možda blizanac i ne postoji. Možda sam podvojena ličnost sa dva naloga. Sad kad se razmislim, to bi objasnilo mnoge stvari :scratch_head:(hint - fight club) :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

saputom da ti valjnem,

cutnjom da ti dzepic svoj razjapljeni otvorim,

osmehom te i snovima budim,

k`a zver ljuta da pobegnem i sakrijem srecu svoju trudnu ..

:pleasantry:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

'bem li ga, kod mene je zadnji opseg na timebase 100K - 500K, to mu ga dođe kolko kontam 10uS - 2uS, no uglavnom prikopčao sam ga i ne pojavljuje se ništa ni pri otvorenom ni pri zatvorenom ulazu - ni makac. Šetao sam po celom opsegu timebase i menjao vertikalnu osetljivost. Kada dotaknem ulaz vidi se signal na ekranu, tako da je sve dobro povezano. Proverio sam za sada samo jedan kanal na brzinu, pogledaću sutra oba ponovo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa koliko ja znam Stein je to vec uradio i dobio dobitnu kombinaciju. Videcemo sta ce biti kad ja to uradim.

Samo pazi, hoće takva chimera i da se brecne i ujede... :)Sa Bastardom zaista nije bilo problema, sve je proradilo iz prve, i ne samo proradilo, nego kako! :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ja zaboravio na Bastarda, bilo mo je zao sto nisam njega pravio kada sam procitao komentare onih koji su ga slusali i tvoje naravno, mada u svakom slucaju nemam balansirani izvor zvuka (ali poradicemo i na tome).Plocice stoje, delovi nabavljivi, ima vremena uletece i to (tek mi je 26a). Nego kako ispade na kraju sa snagom Bastarda, koliko je u klasi A, do koje granice ide? Nisam bas studirao te stavke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E pa proverio sam i drugi kanal, pa sam onda proverio oba i sa ubačenim Mosfet Triode SipiPreampom u lancu (takođe otvoreni i zatvoreni ulaz) pa onda i ceo lanac - Pass D1 I/V - POT 10K (otvoren) - Mosfet Triode SipiPreamp - SipiAmp F5 i nema ni traga nikakvom signalu na svim opsezima (osim šuma vrlo niskog intenziteta od I/V konvertera).Sve u svemu, hvala na instrukcijama, provera uspešno obavljena :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

Da ponovim posto je pod nekom misterijemo forum nocas malo pobenaveo :unbelieveble:

Dakle, nacrtao sam plocicu za ovu semu po uzoru na ovu plocicu od clana CRT sa big diyaudio. Razlika u odnosu na originalnu semu i plocicu je ta sto u mom slucaju imamo 4 para izlaznih tranzistora. Ulazni fetovi su okrenuti jedan a drugom radi boljeg kontakta prilikom mehanickog sprezanja. Plocica je dimenzija 292 x 35mm. Stmapa se bez ikakvog skaliranja. Kada se odstampa na A4 papir svi vodovi staju na format ali okvir plocice (po kome se sece) ne staje bas ceo zbog margina u stampacu (ko proba znace o cemu govorim).

post-193-0-53732500-1353346331_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zamolio bih Admine i Moderatore da .pdf dokumenta u postu #84 izbrisu i zamene ovim .pdf dokumentima jer mi je kolega kan042 ukazao na gresku na stampi koju sam sada ispravio.Ne morate tekst i sliku iz navedenog posta da brisete jer oni ostaju isti. U napred hvala.

Sipi F5 PCB 1.pdf

Sipi F5 Raspored komponenti 1.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...