Jump to content

Amp sa 2SK2013/2SJ313 - galerija


ManicP

Preporučeni Komentari

... Dakle ti cenis je to lazna sigurnost...

Treba da vidis koliko ampova je i pored raznih zastita uspelo da spali zvucnike.Nekada davno sam pravio i PA snagase za diskoteke ('80-ih, kad toga nije bilo za male pare na svakom cosku) i ni na njih nisam stavljao zastite. Jedini krepani amp koji mi se desio (od 30-ak napravljenih PA snagasa) je jedan kanal na snagasu na koji je pao "helikopter" sa plafona diskoteke i smrskao poklopac i elektroniku - drugi kanal je ostao citav i ispravan.Naravno, ako nisi siguran u svoju vestinu u izradi, stavi i osigurace i zastite i sta god, ali znaj da to ne moze dzabe - nema zvucno neintruzivne zastite... Ovde se ljudi kunu u nebo-zemlja razliku izmedju 10cm licnaste ili krute, debele ili tanke, bakarne ili posrebrene zice, a ti bi halalio kontakte relea ili osigurac...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 188
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

@ BNzvuje koje su u pitanju su 25W/16R , tako da je 1A vise nego odgovarajucesto se tice zastite - ne preinzenjeruj no je ugradiza 10 god. zameni relej a u medjuvremenu mozes i par puta da prodjes polir smirkom po kontaktimasto se tice sprava imam jedno pravilo - poslusam svaciju a na kraju uradim bas ono sto se meni 'oce .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od releja podjosmo, preko nicega na putu signala amp zvucnik osim kabla i konektora, do na kraju osiguraca.

Marfijev zakon kaze:Ako tranzistore od pregorevanja zastitis osiguracima, onda su osiguraci savrseno zasticeni uravo tim tranzistorima od pregorevanja.Poenta je - ako je zvucnjacima sudjeno da budu spaljeni, bice spaljeni...Pomaze ako se pazi kod povezivanja kablova, ne tera pojacalo u kliping, ako se koriste original komponente i ako se shvati da i masine imaju dusu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ BNzvuje koje su u pitanju su 25W/16R , tako da je 1A vise nego odgovarajucesto se tice zastite - ne preinzenjeruj no je ugradiza 10 god. zameni relej a u medjuvremenu mozes i par puta da prodjes polir smirkom po kontaktimasto se tice sprava imam jedno pravilo - poslusam svaciju a na kraju uradim bas ono sto se meni 'oce .

Negde sam procitao Mikin post : .... sta mi Zen sklepa i posalje to slusam (on se inace pravi da ne zna sta valja i da ne prihvata nista ) zaebao sam se svaki put kad njega nisam poslusao .......
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je za devojčice!Pravi muškarci meću ovako nešto...http://prodavnica.schrack.rs/kontaktori-motorne-zastitne-sklopke/kontaktori-snage-serije-alea-ls/trop-kontaktor-450kw-820a-ac3-k-nap-230vac-4no-4nc-vel-14.html :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto je tema galerija, evo jednog "gada" :crazy: kao prilog. A što se tiče tekućeg razgovora ovaj radi ne samo bez zaštite već trenutno i bez prekidača - direkno iz utičnice se čupa, bato :bomb: EDIT: Narafske, to što nema zaštite ne znači da tako treba, već samo znači da sam oduvek bio potpuno neopravdano i neutemeljeno samouveren :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto je tema galerija, evo jednog "gada" :crazy: kao prilog. A što se tiče tekućeg razgovora ovaj radi ne samo bez zaštite već trenutno i bez prekidača - direkno iz utičnice se čupa, bato :bomb: EDIT: Narafske, to što nema zaštite ne znači da tako treba, već samo znači da sam oduvek bio potpuno neopravdano i neutemeljeno samouveren :buehehe:

Tako izgleda i moj GC..... :wink2:Ali hocu da ovaj Sipijev amp napravim bez kompromisa...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ništa nije bez kompromisa. Od nekog ko je mislio da ih na nekim mestima stvarno nema. Što pre skontaš (meni je bogme trebalo), manje ćeš se zamarati nebitnim stvarima :)Mentok, meni se mnogo svidža tvoj pristup problemima, a to ti nisam napisao onda kad si prvi put stavio sliku ampa pa moram sad :) I svidžaju mi se DIY strujni kablovi iza.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mentok, stavio si blokove na stampu a dugacka ti je zica od njih do filterskih kondova. Baci pogled na osciloskop da nema nekih iznenadjenja na par MHz...

Hoću, čim smognem vremena, ali, pošto nemam baš mnogo iskustva sa merenjem, (do sada sam malo samo eksperimentisao sa merenjem izlaza na CD-u) da li mi je dosta ovaj mali Hameg HM207 koji (navodno) radi do 10MHz, ili da dovučem "big guns" od seniora, pa da istovremeno gledam ulaz i izlaz ?

Mentok, meni se mnogo svidža tvoj pristup problemima, a to ti nisam napisao onda kad si prvi put stavio sliku ampa pa moram sad :)

Da, ali prošli put je bio redovni F5, a sada su unutra pločice za SipiAmp :BeerMugCheers:

I svidžaju mi se DIY strujni kablovi iza.

A, plete se, plete se... :crkavanje:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ Beli_Ninjaevo jednog kompromisnog rešenja za tvoju dilemu; ugradiš DC zaštitu, postavi lemne stubiće na vodovima kontakta relea gde ćeš moći lako da ga premostiš kad god posumnjaš da je rele uzrok čujnoj promeni kvaliteta zvuka.Prvi put ovu probu uradiš kad sklopiš i pustiš u rad amp - ako čuješ razliku ili potraži kvalitetnije rele ili izbaci DCZ. Ako nema razlike zadrži zaštitu i miran si. Postupak ponavljaš periodično...Imao sam prilike da popravljam ampove koji su spalili zvučnike ... obično na izlazu imaju polovinu napona napajanja jer je kratkospojen neki od izlaznih tranzistora.... kad se šteta desi manje je bitno kako se desila. :my2cents:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mentok - dovoljan je taj Hameg. I na njemu moze da se vidi ako se pojave oscilacije na izlazu. Probaj i sa otvorenim i sa zatvorenim ulazom.----------------------Ninjo, eto Zockyjev predlog je razuman - nije lose da probas tako dok sam ne sagledas stvari u nekom malo duzem vremenskom periodu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala, probaću sa Hamegom. A, bolje da pitam, kad ne znam - da li da merim preko nekog "jiga" na izlazu ampa - kao razdelnik, recimo 10K - 1K otpori radi sigurnosti ? I pogledaću sa otvorenim i zatvorenim ulazom bez signala, ali, ima li potrebe probati i sa signalom određene frekvencije ili sweepom ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne fantaziraj nego zakaci sondu na izlaz, metni na 1V/div i povecavaj ili smanjuj po potrebi ako nesto vidis sem ravne linije. Vremensku bazu metni na 1usec/div i isto mrdaj. Ako ne u'vatis nista na ekranu, dobar si ! :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako izgleda i moj GC..... :wink2:Ali hocu da ovaj Sipijev amp napravim bez kompromisa...

Ah, promak'o mi ovaj post.Naravno, respect za temeljni rad :thumbsup: Ja uvek krenem da fantaziram kako ću sve detaljno da "upicanim", ali me onda napadne nestrpljenje jer 'oću da slušam muziku što pre, pa ispadne kako ispadne. Biće valjda vremena i za estetiku, a do tada :muzika:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba da vidis koliko ampova je i pored raznih zastita uspelo da spali zvucnike...

Stvarno nemam toliko iskustva iza sebe, mada kad bolje razmislim mozda i ne zelim da imam takva iskustva.... Zato se i cimam.

Ništa nije bez kompromisa.....I svidžaju mi se DIY strujni kablovi iza.

Shvatam da nista nije bez kompromisa, ali imam na cemu da slusam muziku tako da ne zelim da napravim ovaj amp bzv, nego bas onako kako Bog zapoveda.Inace za kablove +1

@ Beli_Ninjaevo jednog kompromisnog rešenja za....

Za DCZ smo u kontaktu :wink2:

Ninjo, eto Zockyjev predlog je razuman - nije lose da probas tako dok sam ne sagledas stvari u nekom malo duzem vremenskom periodu.

Prvo da skupim sav materijal pa cu tek onda da sklopim amp. Kad zasvira onda nema zatvaranja poklopca dok sve ne bude kako treba.

Ah, promak'o mi ovaj post.Naravno, respect za temeljni rad :thumbsup:Ja uvek krenem da fantaziram kako ću sve detaljno da "upicanim", ali me onda napadne nestrpljenje jer 'oću da slušam muziku što pre, pa ispadne kako ispadne. Biće valjda vremena i za estetiku, a do tada :muzika:

Pa ne mogu da kazem da sam zbrzio sa GC, dugo mi je trebalo da ga sastavim jer tada nisam imao platu i bilo je zajebano skupiti 100e (tadasnjih) za trafo i kondenzatore u napajanju plus sve ostalo. Najlakse su mi pali cipovi, oni su bili oko 10e u ITCu jula 2008.E sad, nemam vremena da sklopim kutiju jer moram bas da se snalazim i za najgluplji zahvat jer nemam nikakav alat...Zato sa SipiAmp-om nigde ne brzam i ne zurim i bas me briga kada cu da ga zavrsim. A za to imam i jedan veliki razlog, sledece nedelje mi stizu hladnjaci za njega tako da vise nije frka jer cu imati sve najkriticnije delove od ulaznih fetova do izlaznih i hladnjaka. Ostalo je sve nabavljivo jer su cene standardne i delova ima. Inace, paralelno skupljam delove i za preamp sa 6N13S/6AS7 koji ce biti uparen sa ovim ampom (verujem Zenu da je znao sta je radio, seda brada je to).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Problem može da nastane ako pokušaš da spariš Sipijevo čedo sa Zenovim čedom ...brrrr (stresoh se na pomisao)... Kakav će to bastard da bude :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...