Jump to content

Šta bi od ovog moglo da se napravi?


ebe

Preporučeni Komentari

Imam nekoliko transformatora iz crknutih UPS-ova. Rasturio sam dva koja mi deluju najbolje. Jel može neka procena kako bi mogli da se premotaju? Koja snaga bi mogla da se izvuče pri kojim naponima? Svakako ne bih sam premotavao, odneo bih u ESM, samo da smislim kako najpametnije da ih iskoristim. post-895-0-77122400-1314733895_thumb.jpg post-895-0-42588100-1314733913_thumb.jpg Dimenzije poprečnog preseka torusa su 25x37mm. Unutrašnji prečnik je 70mm a spoljašnji 120mm. Originalni namotaji su: primar 2x26V/500VA, sekundar 340V/1.4A i 9V/0.01A (prepisano sa deklaracije). Dimenzije drugog jezgra su na slici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 15
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dimenzije poprečnog preseka torusa su 25x37mm. Unutrašnji prečnik je 70mm a spoljašnji 120mm. Originalni namotaji su: primar 2x26V/500VA, sekundar 340V/1.4A i 9V/0.01A (prepisano sa deklaracije).

За који трансформатор се односе ови податци, торус или за овај са Ц језгрима?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

За који трансформатор се односе ови податци, торус или за овај са Ц језгрима?

Pa za torus, taj je okrugao i ima prečnike. C jezgra nisu okrugla, samim tim ne mogu imati prečnik...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od duplih C jezgara može da se namota trafo do oko 250VA. Obrati pažnju kako sklapaš jezgra, moraju da se vrata tačno kako su bila pre rasklapanja, nije sve jedno kako se okrenu. Svako C jezgro ima svoj par i mora da se stavi tačno pol na pol kako je bilo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

post-895-0-94698600-1315246991_thumb.jpg post-895-0-36576000-1315246998_thumb.jpg Evo jos dva kandidata. Rastavljeni ima presek jezgra 12cm2. Drugi, kompletan je vec ozbiljnija zverka. Cini mi se da moze bar 800VA da se iscupa iz njega. Cemu sluzi kondenzator na ovom velikom? Na njega su povezane dve crvene zice koje izlaze iz namotaja. Grec koji se vidi na slici nema veze s njim. Kond je 8uF/660VAC i ima preko 400V na njemu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jos dva kandidata. Rastavljeni ima presek jezgra 12cm2. Drugi, kompletan je vec ozbiljnija zverka. Cini mi se da moze bar 800VA da se iscupa iz njega. Cemu sluzi kondenzator na ovom velikom? Na njega su povezane dve crvene zice koje izlaze iz namotaja. Grec koji se vidi na slici nema veze s njim. Kond je 8uF/660VAC i ima preko 400V na njemu.

То твоје је изгледа извађено из истог уређаја : http://www.diyaudio.rs/topic/60-novopridosle-skalamerije/page__st__1540
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvadjen je, takav kakav je, iz jednog prastarog IBM matricnog stampaca. Na sivom napojnom kablu se nalazi originalni prekidac i zastitna sklopka koja izbacuje na 3.13A. Za vikend sam ga testirao da vidim dal moze ovako da se iskoristi ili treba da se premota. Ispravan je, ali bruji. Na izlazu ima 2x15V, 2x10V, 2x50V, 2x11V i 27V.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...