Jump to content

Bušenje hladnjaka umesto gornje ploče


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 81
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Pogled je kroz prednju ploču. Plavo su otvori na donjoj ploci i prorezi na hladnjacima. Ta crvena linija je lim ispod poklopca da usmetava vazduh prema otvorima. To "T" bi trbalo da drzi lim, mada stajao bi tu lim i bez toga "T".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram da naucim SolidWorks. Ne vredi ovako.

Nije problem, ali nemoj se nadati čudima. Meni je trebalo više od godinu dana intenzivnog rada sa programom da pohvatam neke osnovne stvari. Program samo pomaže da vizualizuješ ono što ne umeš da dovoljno jasno nažvrljaš rukom na komadu papira. Meni prvenstveno služi za posao, trckanje hladnjaka, kondenzatora, trafoa, prednjih ploča i koještarija za hobi (DIYAudio) je samo relaksirajući niz vežbi koji je zabavan i koristan u isto vreme. Ne treba zaboraviti da je to veoma ozbiljan, kompleksan, skup i zahtevan softver koji služi da se njime zarađuje. Zahtevan je i prema računaru, mada radi i na laptopu starije generacije, ali nemoj se iznenaditi ako malo "zaglavi" ako nemaš bar 4G DDR3 RAM-a i najmanje dobar dual core procesor... Za većinu stvari možeš iskoristiti i mnogo dostupnije stvarčice, kao što je recimo Google SketchUp (lično nisam probao, ali vidim da je sasvim ok za mnoge stvari) tako da... Ako zaškripi, mogu da posavetujem, ali kao što rekoh, veoma zahtevan softverski paket. Što je novija verzija, utoliko je zahtevniji, a u suštini ti neće pomoći da lakše prikažeš sveje ideje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma koji će ti SolidWorks, da se nadmećeš sa Steinikom?Ako je tebi jasna tvoja ideja, makar kako skicirana lako će se realizovati.Mislim da je taj lim za usmeravanje vazduha nepotreban.

Divno sročeno.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga poklopac u SketchUp-u. :artist: Ovi otvori su iznad rebara od hladnjaka. Nisam uspeo da oborim ivice na otvorima.

Odlično :) Obaranje ivica je kozmetika. Zato se i zove Sketch Up, dakle, "skiciraj" a zapravo je mnogo više jer radi prikaz u više prostornih ravni nego 2D salveta ili stolnjak :) Savršeno rešenje za relativno brz a jasan prikaz ideje. Tu se potvrđuje ona stara da jedna slika vredi 1000 reči ;)Dakako, to ne znači da ne možeš da se pozabaviš učenjem rada u nekom 3D programu kao što je SolidWorks ili Autodesk Inventor. I sa jednim i sa drugim možeš da uradiš sve, mada, rekoh već, zbog osnovne namene programa i sijaset mogućnosti, preciznosti itd, ovi programi su zahtevni i to veoma, kako za savladavanje/učenje, tako i prema hardveru.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

A sta velite o lepljenju stranica moment lepkom,ono sto reklamira Ceresit,on trpi silu razdvajanja,pitam jer i ja sam nesto razmisljao da pravim kuciste pojacivaca od Al ploce 5mm, pa pitam dal bi valjalo i takvim lepilom?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sta velite o lepljenju stranica moment lepkom,ono sto reklamira Ceresit,on trpi silu razdvajanja,pitam jer i ja sam nesto razmisljao da pravim kuciste pojacivaca od Al ploce 5mm, pa pitam dal bi valjalo i takvim lepilom?

Vijak, matica, zakivka... I onda ide refren... Koji ne znam, samo da odzviždim... Lepilo se ne spominje, nego ide napev: "no, no, no..."
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Audi lepi avtomobile. A8 npr, kanturina najobičnija...

Probao da lepim, onaj razvučeni lim na poklopcu iz posta http://www.diyaudio.rs/topic/4265-amp-sa-2sk20132sj313-galerija/page__view__findpost__p__93147 je nalepljen dvokomponentnim Bison epoksidom (onim najjeftinijim od 400 din.) i dobro to drži.

Bilo bi zabavno nabaviti nešto odavde http://www.loctite.rs/SID-684D6019-91A89713/loctite/full-product-list-loctite-877.htm i probati, pogotovo one metalom punjene smese ili Loctite 9497 (lepljenje metala, termoprovodan). To bi otvorilo dosta mogućnosti za igranje. :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato što i drvo i beton mogu da upiju lepak, a Al ne ? Meni to pada na pamet kao jedan od mogućih razloga, a ako ima neko ko je pokušavao da zalepi Al moment lepkom, neka kaže. Sad, verujem da postoji neki industrijski lepak koji bi mogao da posluži ali za to se čovek obavezno mora posavetovati sa nekim ko je lepio metale.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...