Jump to content

Bušenje hladnjaka umesto gornje ploče


Preporučeni Komentari

  • Odgovora 81
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 3 months later...

Ovde na fischer-ovom sajtu pod Service imaju 2 fajla za CAD sa DXF i IGS ekstenzijama.Da li se moze iz CAD-a prebaciti u Corel bez trece dimenzije?

Možda sam malkice zakasnio, ali ću svakako da odgovorim...Iz svakog CAD fajla se uvek može dobiti i 2D crtež. Corel (X4), otvara AI (Adobe Ilustrator) DWG i DXF (AutoCAD) fajlove a koliko znam, praktično svaki iole ozbiljan 3D CAD program može da snimi output fajl kao neki od navedenih formata.Bio sam na linkovanom sajtu, ali nisam našao ni jedan CAD (iges, dxf) fajl. Ako mi daš fajlove ili konkretne linkove do onoga što želiš da ti se pebaci u *.cdr format, rado ću to uraditi. Pošto svaki 3D CAD program vidi svaku stranu 3D modela, dobićeš adekvatan broj Corel fajlova...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malkice sam se zezno... tražio sam na service tabu na glavnoj strani. Našao sam service tab kod konkretnog hladnjaka... :)Upravo procesiram fajl (iges) za sada sam ustanovio da je kreiran u Autodesk Inventoru...Biće za jedno pola satićka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovom prilikom bih ujedno da se zahvalim Nešiću i PetruNS na korisnom linku... Štedi mi mnogo vremena a ako nekome u budućnosti bude trebalo nešto sa Fišerovim hladnjacima, mogu da pripomognem direktnom upotrebom 3D modela sa sajta (inače je smaranje to crtati bez tačnih dimenzija...) Velika je prednost direktno dobijanje podataka o težini, zapremini i površini hladnjaka direktno iz modela... :)SK083post-13-0-06921800-1332689460_thumb.jpgSK089post-13-0-41545600-1332689472_thumb.jpgSK163post-13-0-13904100-1332689484_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bilo vam zapoveđeno ali da li može nešto da se zakači a da nije izašlo iz fotošopa?post-36-0-99681900-1332695839_thumb.jpg

Ovo nije izašlo iz fotošopa. Ja čak i nemam fotošop, niti umem da ga koristim :PElem, samo sam ukazao na mogućnost da se može u virtuelnom okruženju doći do nekih podataka i vizualnih predstavki o tome da li je neki hladnjak dovoljno dobar, velik, pogodan (pa ako tako hoćeš, čak i "lep") itd da se koristi za neku određenu primenu. Uz to, mnogo je jeftinije prvo na ovakav način proveriti da li određeni hladnjak odgovara za željenu namenu nego ga naslepo kupiti pa tek kasnije shvatiti da je neki drugi profil bio mnogo bolje rešenje. Prošao sam dovoljno puta kako ne treba... Sa ovakvim modelima, može se iskonstruisati i kutija, pripremiti dokumentacija za izradu iste a potom ti fajlovi mogu da se prebace u adekvatne forme koje olakšavaju/omogućavaju fabrikantu kutije/kućišta da sve veoma precizno izradi, iseče, savije i dostavi klijentu/kupcu... Naravno, može to i pešaka, olovke i papira, ali ako ja bez nadoknade nudim svoju pomoć, onda ne vidim u tome ništa loše. Ja sam svoje već uglavnom pripremio i rešio pa kad bude financija i vremena da sve to i realizujem, biće sklapano... bez fotošopa... a posle, koga bude zanimalo, moći će to da čuje i uživo...Znate gde smo... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...

...kolko ja brojim do sada si stavio-4 modela hladnjaka,-PetarNS je stavio jednu sliku pojačala kome je poklopac stavljen onako kako bi on voleo da mu Leonardo to stavi....prosto mi je neverovatno kako je Ajfel uspeo da smisli one silne štangle i zakivke koje je stavio što u toranj što u branu kod Bečeja a da nije imao fotošop ni programe koji se ne zovu tako...šta ja znam. Možda to tako treba, a možda i ne.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo Lazare, ako je za utehu, ja ne crtam 3D modele već par godina a sve crteže i teh.dok. odradim samo u CADu u 2D crtežima i primarno mi je da neki komad uradim u živo.Namerno sam odustao, iako sam radio 3D modele još 2006godine.3D modelovanje je izuzetno zgodno za "materijalizaciju" projekta, naročito vrlo složenih jer ih je teško ili nemoguće sagledati samo u mislima.Imao sam priliku da mi jedan gospodin traži da mu pokažem kako će kućište izgledati na kraju, iako nije bilo preterano složeno.Kažem mu ja - Pa to je jednostavno zamisliti, kada ga već na papiru skiciram u izometriji.On meni odgovori - Slušaj, ja se nisam igrao lego kockama kao mali i ne mogu videti u glavi, ono što ti možeš videti. Nacrtaj ti to meni... i na kraju napravismo posao.Meni je super ovo što radi Stein i druge kolege u 3D modelovanju, samo tako i napred. :good:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apropo Eiffela, gospodinu je to bio posao, meni ovo nije. Meni je posao da se bavim mojim sokoćalima, i za razliku od Eiffela koji tada, verujem, baš i nije imao neku konkurenciju a imao je mecene koje ja eto, nemam, ali zato imam opako žestoku konkurenciju koju ne zanima kako i šta ja radim nego ih zanima da uzmu što veći deo tržišnog kolača... Meni je strašno žao što i mi, kao i oni koji imaju dovoljno para, ne možemo sebi da priuštimo mnoge stvari koje eto, želimo, nego moramo ovako da se snalazimo, a iz ličnog iskustva da mi svaka ponuđena pomoć itekako prija (na emotivnom nivou) te se trudim da u domenu sopstvenih mogućnosti i sposobnosti ponudim pomoć koju mogu da pružim. Ništa više i ništa manje, pa makar kako to nekome bedasto i nepotrebno delovalo. Meni je godinama, kao i kolegi Leonardu bilo dovoljno da imam nažvrljanu skicu sa osnovnim dimenzijama da uradim posao valjano. Sa deset zaposlenih, imam deset glava koje ne razmišljaju i ne percipiraju kao ja, imam podizvođača koji ne želi da nagađa šta ja mislim nego mu treba pripremljena dokumentacija da se limarija izreže na laseru i savije na presi... I eto, tako ti ja zaglavim u svetu virtuelnih vizualnih peripetija sa 3D CAD aplikacijom... Ako to ovde smeta i nije prihvatljivo, ja se odmah sklanjam u stranu... Ipak, moram dodati da nije svako genije kao Tesla, nekome je ipak lakše kada ima crtež...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

-Ajfel je imao svoju privatnu kompaniju, a pretpostavljam i konkurenciju, čim je pobeđivao na konkursima tipa Željezničkog mosta u Portugalu, Nyugati Palyaudvar u Budimpešti, da ne pričamo o projektu unutrašnjeg nosećeg "kostura" Kipa Slobode... kao i Ajfelovom mostu i Bečkereku!post-36-0-61528500-1332707558_thumb.jpgNije mi namera da omalovažavam trud oko crtanja modela u raznim programima, jedino mi je žao što je naša DIY zajednica ovako očajno mala i u njoj ima samo par ljudi -nazovimo ih finišerima- koji privode kraju projekte ostalih članova Foruma na takav način da oni i liče na nešto i da ne vise na ukakanoj dunstgumi. Da li je to dobro ili nije, nesumnjivo bi bilo bolje da nas je više, da ima više dobrih, zglavnih projekata koji imaju i uši i rep, kao i da ima više kako Vizionara tako i Leonarda, što pod jednom kapom tako i pod nekoliko kapa! Tada bi kapnulo kako jednima tako i drugima štošta, zar ne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pravu si, ali bez namere da odem u nja-nja teritorije, baš sam neki dan pomislio koliko se sve promenilo od pre nekih tri-četiri godine... Kada mi je ćera krenula u prvi osnovne, bio sam prepun ideja i entuzijazma i sebe sam video kao nekoga ko veoma dobro zarađuje, a sada, nikako ne mogu da se pomirim sa činjenicom da sam nekako uvek "kratak" na nekom računu koji treba da se plati... Mogu baš mnogo toga da mislim o sebi, ali to da sam jedan od "dobro stojećih" više nikako nije jedna od njih. Samim tim, razmišljanja o nekom novom DIY projektu, pojačalu ili makar šiljcima za pod zvučnike su potisnuta u ilegalu... Skupio sam trafoe, pločice, hladnjake, 10mm aluminijum za prednje ploče ali ne smem ni da razmišljam o kupovini filtarskih kondenzatora za pojačalo... Sve sada zavisi od toga hoću li uspeti da prodam nešto od akumuliranih viškova iz potkrovlja... Meni, definitivno ništa ne preostaje no maštanje u 3D svetu. Makar koliko se to nekome činilo neadekvatnim i nekonkretnim aktom stvaranja... Sledeći DIY projekat je ograda sa ulične strane, potom kotlarnica sa spoljašnje strane kuće, potom nadstrešnica za aute, a onda zamena ulaznih vrata na kući, zamena trulog prozora u potkrovlju... Pojačalo nekako kliznulo na 258. mesto na listi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...