Jump to content

Tube tester BG


bata bane

Preporučeni Komentari

Pre neki dan sam nabavio cevku EC8010, ali voleo bih da je testiram da vidim da li uopsteradi obzirom da prodavac nije moao da mi kaze nista o njoj osim da je naso u fioci i da ne zna nista o tome.Bio je ljubazan da mi posalje cevku da je ja probam i testiram i ako je sve u redu da mu platim. Ineresuje me da li neko u komsiluku ima tube tester da bocnemo cevku da je ispitamo jel ispustila dusu u medjuvreenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

  • 3 nedelje kasnije...

ima dunavkoooooo i ne kosta nista testiranje ali ako das malo crnogorske loze ili tako nesto slicno nece se ljutimo...a moze i da popijes koju ako oces...Voleo bi da neki dalmatinac donese lapocke na testiranje,pa da evociramo uspomene sa prosekom....mislim na vino a ne na statistiku i prideve...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima dunavkoooooo i ne kosta nista testiranje ali ako das malo crnogorske loze ili tako nesto slicno nece se ljutimo...a moze i da popijes koju ako oces...Voleo bi da neki dalmatinac donese lapocke na testiranje,pa da evociramo uspomene sa prosekom....mislim na vino a ne na statistiku i prideve...

Prva prilika kad ja krenem gore ili neko od poznanika šaljem neke lampe da se premjere a i domaću lozu - što bi ovi naši ođe rekli koja ide "samo za lijek" ;):cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 years later...

Ako ce da perfekcionise, neka izmeri karakteristike svake triode u svakoj lampi, i u balonu cesto mogu da se ukazu razlike, i neka odabere priblizne parove. Pa nakon 200-300 sati rada neka obavi ponovo merenja da vidi koja je dokle dosla.

Inace samo audiofili uparuju lampe, lampe se udesavaju u sklopovima ili imaju trimere, variake.., za promene radnih rezima kako im se povecava vreme starenja.

Te mil lampe nemaju obavezu da stare identicno, posto imaju druge zadatke. A i maintenance predvidja cesta skidanja, testiranja i promene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, vladd said:

Ako ce da perfekcionise, neka izmeri karakteristike svake triode u svakoj lampi, i u balonu cesto mogu da se ukazu razlike, i neka odabere priblizne parove. Pa nakon 200-300 sati rada neka obavi ponovo merenja da vidi koja je dokle dosla.

Inace samo audiofili uparuju lampe, lampe se udesavaju u sklopovima ili imaju trimere, variake.., za promene radnih rezima kako im se povecava vreme starenja.

Te mil lampe nemaju obavezu da stare identicno, posto imaju druge zadatke. A i maintenance predvidja cesta skidanja, testiranja i promene.

drug

reko sam mu da se ne glupira al on zapeo ko mutav

da ga skinem svrata ako ko ima da mu dam kontakt pa neka radi što mu volja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

subminijaturna , zicani izvodi , namena striktno guided missiles

 

msm , tu tesko da ce nadje data za bilo koji tester , mora da se postavi merni setup

pisa od postavke ko ima cime , ko nema nece ni da meri

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Zen Mod said:

subminijaturna , zicani izvodi , namena striktno guided missiles

 

msm , tu tesko da ce nadje data za bilo koji tester , mora da se postavi merni setup

pisa od postavke ko ima cime , ko nema nece ni da meri

 

Znači teško da će moći

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U stvari je najbolje da sebi postavi merni setap, kada je vec zajunio. To sto plati za merenje, mislim da je dovoljno(i  previse) za nekakav test jig, sa par jeftinih kineza ili analognih instrumenata, i da meri struju pri konkretnom anodnom naponu i konkretnoj pobudi, ne trebaju njemu sve opcije anodnog napona, vec onaj iz ampa..

 

P.s.

I nekakav tajmer rada lanpi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

U stvari je najbolje da sebi postavi merni setap, kada je vec zajunio. To sto plati za merenje, mislim da je dovoljno(i  previse) za nekakav test jig, sa par jeftinih kineza ili analognih instrumenata, i da meri struju pri konkretnom anodnom naponu i konkretnoj pobudi, ne trebaju njemu sve opcije anodnog napona, vec onaj iz ampa..

 

P.s.

I nekakav tajmer rada lanpi.

da ti ga ja pošaljem pa mu ti to napravi ili ga nauči kao da napravi (mada pored  njegove dobre volje, teško bi ga naučio ;) )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...