Jump to content

"Skidanje" stampe za replikaciju


Chakey

Preporučeni Komentari

Imam pločicu za napajanje nekog uređaja, treba da je prebacim u neki program tipa eagle da bi posle pravio nove pločice, e sad ima li neko inteligentno rešenje u vidu softwera ili neke metode tipa korišćenja skenera, PCB je dvostran, imam više komada tako da mogu da žrtvujem jednu da poskidam sve komponente pomagajte

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Za "peške", mnogo je praktičniji i jednostavniji ovaj "Sprint Layout", ja sam ga "savladao" za par sati rada. E, sad, što nikada ranije nisam pravio nacrte za pločice, druga stvar... Ima opcija "scanned copy" i to čak da uvučeš dva skena za dvoslojnu pločicu, kažeš mu koja je koja strana i eto.... Posle samo ispratiš... Ne znam da li Eagle podržava tu vrstu importa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.avrfreaks...ewtopic&t=73754

Ovde ima pročišćen thread o programima za izradu pločica,

a ovde: http://www.sparkfun.com/tutorials/108 fin tutorijal za Eagle... Pregledno, pa možda se može izbunariti kako uvući sken...

Mana Sprint Layout-a je što nije kompatibilan sa programima za grafiku i grafičku pripremu, nema export za EPS, PS ili recimo *.brd fajlove... A definitivno nije kompatibilan sa DOS baziranim Tangom... E, ZATO Guja nonstop šizi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ček što bi ga crtao vod po vod ako ga skeniraš. Treba dobar sken, malo dići kontraste, itd. i onda ga pretvoriti u vektore u corel-u ili slično tome. Doduše zavisi i od toga šta ćeš da radiš sa finalnim proizvodom - da li češ na fotopostupak iliii ? Ustvari reci prvo koji ti format treba na kraju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ti pasuje crno bela slika ili vektori, šalji skenove da ti odradim, da se ne patiš :phil_04:Osim ako nije neki top-secret projekat :msn-rofl: EDIT : Eh da, disklejmer : nisam stručnjak za PCB-ove, ali se podobro snalazim u fotomanipulatorskovektorskobitmapkoješta programima :dosta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Ima neki ruski program koji pravi samo belo crno od skeniranog predloska.verovatno ima neki slican englijeski.ako ga ne nadjete onda cu ja ovaj ruski.Skines elemente,skeniras,propustis kroz program,svedes na 1 prema 1,odstampas u mirorru na papir,peglu u ruke i vec je opisan postupak...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Који папир препоручујеш?

Спремио сам нешто по том питању. Прво морам да ошмирглам предњу плочу а након тога да пошаљем на елоксажу. Баш желим да средим дек.

Ово је скенирана предња плоча:

Postavljena slika

А овако изгледа оригинал како би требало да изгледа:

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima neki ruski program koji pravi samo belo crno od skeniranog predloska.verovatno ima neki slican englijeski.ako ga ne nadjete onda cu ja ovaj ruski.Skines elemente,skeniras,propustis kroz program,svedes na 1 prema 1,odstampas u mirorru na papir,peglu u ruke i vec je opisan postupak...

U paint-u ima opcija invert colours.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima neki ruski program koji pravi samo belo crno od skeniranog predloska.verovatno ima neki slican englijeski.ako ga ne nadjete onda cu ja ovaj ruski.Skines elemente,skeniras,propustis kroz program,svedes na 1 prema 1,odstampas u mirorru na papir,peglu u ruke i vec je opisan postupak...

Ja sam imao jedn Lexmark multifunkcionalni skener-štampač itd koji je podržavao OCR čitanje/konverziju teksta. Skeniraš i direkt uvlačiš u tekst procesor (word, writer...) ali tamo prednja ploča uređaja ne bi mogla da se utrpa...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Imam pločicu za napajanje nekog uređaja, treba da je prebacim u neki program tipa eagle da bi posle pravio nove pločice, e sad ima li neko inteligentno rešenje u vidu softwera ili neke metode tipa korišćenja skenera, PCB je dvostran, imam više komada tako da mogu da žrtvujem jednu da poskidam sve komponentepomagajte

Imam program uvucess sliku BMP /a crtas po linijama svedess 1:1 te ga onda uvucess u dos Tangoprogram se zove Tiho8 svojevremeno sam ga ostavljao po internetu mozda se i nadjehttp://arhiva.elitesecurity.org/t218330-tango-pcb-pravljenje-plocice-iz-jpg-slike
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...