Jump to content

PC glupi kvar


kan042

Preporučeni Komentari

Mučim se sa jednim kompjuterom. Kad ga upalim uglavnom ne makne dalje od testiranjamemorije i procesora. Tu stane i uopšte ne reagira. Gašenje samo na dugo držanje Power.Nekad dođe i do podizanja windowsa ali prava rijetkost. Kako mrdnem kablove tako sepromijeni ponašanje. Nekad uopšte nema ništa na monitoru a nekad čak ni onaj beep na početku.Nema napuhanih kondenzatora a ne bih rekao da se išta pregrijava. Disk nekad počne da kucka.Šta bi moglo da bude i gdje da pokušam da tražim kvar?Ploča je Chaintech Zenith, nisam siguran za model ali izgleda kao ova u prilogu 9EJS1.

post-37-0-73056700-1311442581_thumb.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 41
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Slično mi se dešavalo kada mi je crkao HD. Probaj da uzmeš od nekog ko ti je najbliži HD i da ga bocneš umesto svog. Doduše, Win uopšte nije hteo ni da čuje. Nije se mogao odmaći od testa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slično mi se dešavalo kada mi je crkao HD. Probaj da uzmeš od nekog ko ti je najbliži HD i da ga bocneš umesto svog. Doduše, Win uopšte nije hteo ni da čuje. Nije se mogao odmaći od testa.

Mogu da probam ali isto se dešavalo i kad bih potpuno isključio disk. >Main processor: Intel® Pentium® 2.00GHz(100X20.0)>Memory testing: 1008576K OK>CPU Brand Name: Intel® Pentium ® 4 CPU 2.00 GHz......Press DEL to enter STUP.....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaj drugo napajanje, pregledaj memoriju, ocisti kontakte ako treba... ako kucka hdd to moze da znaci njegov kraj ali moze da bude i do napajanja, probaj promeni konektor za njegovo napajanje iscupaj napajanje iz ploce pregledaj da nije neki pin nagoreo i tako to

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako pravi probleme bez hdd-a probaj da otkacis sve kablove koji su visak sa ploce i povadi sve dodatne kartice sem graficke, izvadi i grafiku i ocisti kontakte pa reci sta se desava

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mijenjao sam napojnu, polovna ali mislim da je potpuno ispravna.Mijenjao grafičku kad mi je prvi put bilo bez prikaza na monitoru.Pokušao bez HDD-a samo sa CD-om, isto se ponaša.Svaki put maltene drugačije, ima slike - nema slike, ima beep - nema beep.tastatura ne reagira, gasi se samo držanjem Power. Nije mi jasno da nekad ni reset ne radi.Čini mi se da BIOS uopšte ne odradi svoje. Edit:Hmm, možda sam ga gasio prije nego se resetira pa mi je izgledalo da ne reagira. Sad probam i uvijek radi samo mu treba malo duže nego inače.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Windows se diže malo sporije tj. nakon 30 sec. logotipa XP-a nastane crnilo i traje skoro 1,5 minut. Nakon toga se monitor opet uključi, pojavi se 'welcome' i sve je normalno.Zamijenio sam module i isto se dešava sa onim drugim kojeg sam prvo izvadio.Kad stavim obadva modula javlja se isti kvar kao na početku.Tek mi sad ništa nije jasno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gasenje pritiskom na dugme par sec je normalno ukoliko nisi u win-u.. otkaci sve, sem proc mem i graf .. resetuj bios (jumperom ili vadjenjem baterije na 10tak sec). Probaj onda ponovo sa obe mem. Ako nece, probavaj sa oba stapica pojedinacno u svakom slotu. Moguce da je jedan od stapica poceo da pravi problem. Sem toga, ako mozes nadji drugo napajanje pa sve to sa njim probaj.. Ako opet zeki, vrlo moguce da ploca pravi problem.. ako je tako, trazi adekvatnu zamenu - 15 tak eur je max za polovnu - kupovinu potvrdjujes tek kada sa svim svojim komponentama na njoj dignes win

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

- kupovinu potvrdjujes tek kada sa svim svojim komponentama na njoj dignes win

Ne samo podigneš, nego radi a ne prsne. Meni se sistem redovito podizao, međutim, čim se nešto zahtevnije krenulo raditi (recimo, kopiranje, premeštanje fajlova), sistem prsne, faceplant u patos. I šta? memorije se nisu međusobno volele... sa jednom sve super, sa bilo koje dve, cvrc... (DDR3 memorija...) (Isti proizvođač, isti tip, ista oznaka, kupljene u istoj radnji u isto vreme...)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

probavaj sa oba stapica pojedinacno u svakom slotu.

Kakvi štapići? To se zove keks. :lol: --------------------------------------------Learn english faaaast.Lesson 1.Do your sister like a cheese ?Yes, my sister like a cheese, but she has two cookies of 2Gb RAM memory. (and a pencil, but that is not important)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма та плоча слободно у ............ :whiteflag:

Ko hoće da sačuva živce to je najbolje rješenje :good: Ma ludara skroz. Probao sam svaki modul posebno u svakom slotu i tako pojedinačno rade obadva modula.Kako danas nisam imao vremena i mogućnosti evo tek sam sad probao što je moglo brzo da se proba.Pošto nemam nikakvu dokumentaciju od ploče nisam siguran šta da radim sa džamperom pa sam vadio bateriju.Naravno ništa se nije desilo. Onda sam ipak skinuo i vratio džamper na slici pa probao i opet ništa.Opet ušao u BIOS da vidim ima li neka posebna postavka i opet ništa nisam našao jedino samposložio boot redosljed i izašao. Sve u svemu nisam ništa radio.Nakon toga je proradio i sad rade obadva modula, nigdje veze :notthinking: Hvala svima na savjetima i slikama. :respect::cheers: PS Zna li iko šta je uzrok onom zastoju između logotipa XP i welcome. Kao da se ugasi monitor i sve je crno a dugo traje. To sam primjetio na nekoliko PC-a

post-37-0-11650800-1311541250_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Вероватно у том тренутку учитава графичке драјвере.

Da tako izgleda i meni ali to je radio i prije samo mnogo brže. @ImpulsOvo baš nisam shvatio ko je bio setovan i opet ne znam šta bi moglo da se naprasno desi pa da se samo od sebe promijeni.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da tako izgleda i meni ali to je radio i prije samo mnogo brže. @ImpulsOvo baš nisam shvatio ko je bio setovan i opet ne znam šta bi moglo da se naprasno desi pa da se samo od sebe promijeni.

Impuls je sugerisao mogućnost da je procesoru bio zadat radni takt na frekvenciji na kojoj neće da radi stabilno. Novije ploče su pametnije pa takav problem prijave i automatski se resetuju i prijave "overclock failed" i vrate na "default". Vađenjem baterije ili resetovanjem na kratkospojniku vrednosti se vraćaju na podrazumevane /default i sva podešavanja koja bi mogla da izbace matičnu iz ravnoteže se vraćaju u okvire nominalnih.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...