Jump to content

Nepoznati Zvucnik


BANAT

Preporučeni Komentari

  • 1 month later...
  • 11 months later...

iskra nije za sub, i kad je ispravna - zvucnik iz nekadasnje Kinokombinacije

taj drugi izgleda nije nizasta, a kamoli za sub - sa tako odlepljenom kalotom, tesko da je ispravan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima kod Kineza pa i kod nas da se kupi membrana, vešanja, centratora, kalemova, lepka. Korpa i magnet se lako očiste i prefarbaju. Samo je faraonski poso i teško da bude SUB od toga ako motor nije tako napravljen, a gotovo je sigurno da nije. Neizvesan rezultat se očekuje. Dobri su za vežbanje.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pretpostavio sam da je Iskra samo za vežbanje. Piše na njenoj librici 25 W i 200 Ohma ,što me je malo zbunilo a nadao sam se da je ovaj no name neki "ozbiljan" pa se vredi pozabaviti njime. Imam dve Ei 12 "  za igru ali bih više voleo da pravim nešto sa 15 " -icama. Deluje mi ova no name da je za razglas a ne za hl fi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, peter 71 said:

Pretpostavio sam da je Iskra samo za vežbanje. Piše na njenoj librici 25 W i 200 Ohma ,što me je malo zbunilo a nadao sam se da je ovaj no name neki "ozbiljan" pa se vredi pozabaviti njime. Imam dve Ei 12 "  za igru ali bih više voleo da pravim nešto sa 15 " -icama. Deluje mi ova no name da je za razglas a ne za hl fi.

Da imas dve takve ispravne sirokopojasne Iskre sa tim masivnim Alnico magnetima i sa tom specificnom 200 Ohma spulnom bili bi to idealni zvucnici za uparivanje sa nekim manjim OTL lampas pojacalima ,

taj 15`` Electro-Voice moze da se uspesno koristi i za HI-FI ne samo za razglas ili kao istrumentalni zvucnik u bass kutiji .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 časa, BANAT reče

Da imas dve takve ispravne sirokopojasne Iskre sa tim masivnim Alnico magnetima i sa tom specificnom 200 Ohma spulnom bili bi to idealni zvucnici za uparivanje sa nekim manjim OTL lampas pojacalima ,




Ovo bas golica mastu!!! :thumbsup:
Jos ako ne bi trebala skretnica......tj, da se nekakav bass helper hrani svojim pojacalom....
Cure mi sline kao cucku kad sanja sirovu govedju koljenicu, ali i da imam sve to na dohvat ruke, ne znam kud bi ih stavio. :D 
Nisam jos ni prethodni setup zavrsio. :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam radio nikakve precizne kalkulacije ali onako odokativno mislim da je sasvim dovoljno da svako OTL pojacalo koje bi teralo po jedan taj 15`` Iskra 25W/200-Ohma zvucnik ima u izlaznom stepenu po recimo dve 6080 lampe , odnosno dve 6H13C , terani direktno bez ikakve skretnice ,

btw , ti visoko-ohmski 15`` Iskra profesionalni kino sirokopojasni zvucnici su nekada i terani iz lampas pojacala ali sa  izlaznim trafoom koji je imao i 200- Ohma sekundar , to je bio dobar nacin da se gubici u dugackoj liniji ka 200-Ohma zvucniku smanje na minimum a da se izbegne jos jedan serijski `step-down` trafo koji bi onda morao da bude pored samog zvucnika da je on bio standardne 4,8 ili 16 ohma vrednosti , a cinjenica je da svaki trafo bez obzira na kvalitet izrade vrsi degeneraciju audio signala .

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Music Master PA12, 8 oma

music-master-pa12-04.thumb.jpg.db46180fceee0fe86c8241ccd50cbdee.jpgmusic-master-pa12-03.thumb.jpg.e9e4ec1751331240b9428a50bcaaf8a8.jpgmusic-master-pa12-02.thumb.jpg.3254d735becf2795d317365205b7e2a3.jpgmusic-master-pa12-01.thumb.jpg.9074b242bb72f679bf7eaa85c46b62f9.jpg

Jel imao neko iskustvo sa ovim 12" razglasnim drajverom?

Ima ih dosta na našem tržištu po 50ak eur komad. Dosta ih ljudi prodaje, verovatno je neki masovni uvoz iz kine. Da li je iko imao ovo u rukama? Treba mi kao midbass za jeftini econowave.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...

Pozdrav.Ukoliko nije problem, da ne otvaram temu samo za to, ubacio bih ovde par slika nekog DIY čudesa.U principu kupio sam to "na neviđeno"(morao tako jer nisam u Srbiji trenutno) zbog drajvera koji su ugrađeni... I izgleda grdno ali možda neko prepozna koji bi to "projekat" mogao biti. Molim cenjenu gospodu bez smeha kada vidite kako izgleda, nisam ga ja pravio 😄...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drajveri su:

Fostex ft 65h

Dynaudio D 5406 2A

Ima još jedan unutra, verovatno bass, neznam koji je, mora da se rastavi horna.To kad dođem kući...Uz to uzeo sam i par 

Altec 411 8A 😎...

No za sada me zanima prepoznaje li neko ovo čudo kao neki "projekat"?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tu je najzanimljivija/najredje vidjana srednjetonska Sato horna, po svoj prilici

na nju se kaci kompresivni driver tako da ja ne vidim gde se tu moze naci bass ali sta ima veze sto ja ne vidim ...... moguce da se u kutijici nalazi neki klasicni 5" srednjetonac

Dyn D54 - ako je neko nakacio to na belu hornu koja podseca na Altec B511, svaka mu dala 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...