Jump to content

Nepoznati Zvucnik


BANAT

Preporučeni Komentari

16 hours ago, NIXIE said:

Ko zna koji je to materijal nanesen na to platno, to sad samo bog zna. Nadam se da nisu bili skupi. Aceton i nitro razređivač verovatno ne smeš da probaš, ili da kupiš još jedan komad pa na njemu da eksperimentišeš. Možda može izopropil alkohol?

20 evradi, nije strašno... i probaću taj tvoj iz'o&propio alkohol :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kupih davno ovaj zvučnik JBL GT X series 450rms 10  radi pravljenja subwoofera za kućni sistem (ono što ima da se kupi "ekvivalentno" ovo zvučniku košta Boga Oca.... a perfomanse da ne komentarišem), i pokušavam već danima da nađem karakteristike( bio sam našao kada sam ga merkao, a sada ni za lek(da znam da sam trebao da to zapišem...))

Može pomoć forumaša ???

Ono chega se secam je da moze da trpi 400w sinusne snage, ali u zatvorenoj kutiji, a samo do 100w za open baffle, i oko 200-300w za kutiju sa otvorom(u zavisnosti od otvora), ali ostalo mi je isparilo iz glave, i  da vec sam video temu na AVS-u, ali to NISU podaci za ovaj subwoofer...

IMG_20180124_073759931.jpg

IMG_20180124_073827355.jpg

IMG_20180124_073912893.jpg

IMG_20180124_073919685.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veliko hvala za trud, ali i to sam video, i podaci su isti kao na AVSforumu.
Na samom wuferu pishe da ja je 450w RMS, i da pojachalo moze da bude maximalne snage 450W(na avs-u pishe 500w peak, 250w sinusne), tako da ja trazim i dalje(malo sam isfrustriran posle tri dana trazenja podataka, pocheo sam da da prevrcem i kamenje...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TO E TO !!! Bar jedan deo. (Izvini moram da pitam shta si koristio kao parametre za pretragu ???)  Bolje i ovo nego nishta...  HVALA !

HMMM  prochitah u trenu sve :-D  Perfomanse zavise dosta od kutije... Videcu shta ce josh da ispliva od podataka.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, MINER said:

Veliko hvala za trud, ali i to sam video, i podaci su isti kao na AVSforumu.
Na samom wuferu pishe da ja je 450w RMS, i da pojachalo moze da bude maximalne snage 450W(na avs-u pishe 500w peak, 250w sinusne), tako da ja trazim i dalje(malo sam isfrustriran posle tri dana trazenja podataka, pocheo sam da da prevrcem i kamenje...)

450w

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, sax.hifi said:

450w

 

 DAAAAAAAAAAAAAAAA Sale DAAAAAAAAAAAAAAAAAAA XD jeste 450W(da znam da je u pitanju RMS, a ne sinusna) i to ne peakpower (znam shta sam uzeo :-P ;-)  )  ce da raspravimo to kada se budemo videli :-D Zovem te za 20min :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...
  • 3 nedelje kasnije...
  • 3 months later...

Pomoc drugari, nude mi se vintage Lenco kutije, doduse u jako losem stanju, ali su driveri odlicno ocuvani. Da li moze pomoc oko ovih basica sto su u kutijama, i da li su uopste vredni  ulaganja u to i prepakivanja u neke nove kutijice? Precnik basa je 20cm,, dimenzije kutije su bile oko 40x24.5x22cm vanjske.

Hvala unapred!

IMG_1040_CR.jpg

IMG_1042_CR.jpg

IMG_1044_CR.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Chusso said:

S obzirom da sa njim u kompletu u kutiji ima i pripadajuci visoki, sa sve elektrolitom od 10uF, trebalo bi da je secen na 2000Hz, pa sam pomalo zbunjen!?

Rekao bih da je magnet na tom bass zvucniku Alnico tipa , ako je i visokotonac isto takav uzimaj to i pakuj u neke druge kutije ,mislim da ce to biti  OK zvucne kutije za uparivanje sa recimo nekim manjim lampas ili solid-state pojacalcima , 

na koliko Hz je izvrseno secenje nemam odgovor .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...