Jump to content

kvazi-laboratorijski ispravljač


stein

Preporučeni Komentari

Ако већ крећете у пројекат по Електоровој шеми у старту предвидите бар четри комада 2Н3773 као редне транзисторе. Није на одмет и пет. Велика је дисипација при малим напонима а повећој струји.

Jasno,na njima tad u vidu disipacije ostaje sva razlika između napona napajanja i napona na izlazu,pomnožena strujom. Pretpostavljam da će se neko javiti sa zgodnom šemom regulatora za obe grane napajanja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ако већ крећете у пројекат по Електоровој шеми у старту предвидите бар четри комада 2Н3773 као редне транзисторе. Није на одмет и пет. Велика је дисипација при малим напонима а повећој струји.

Ovaj šta je Nesic stavija slike je moj ispravljać, to je taj isti od Elektora, samo san nacrta pločicu da sve bude na jednoj, izlaz je sa 3 2N3773, ja san iša od 0-45V i 0-2A, to mi je sasvin dovoljno, radi smanjenja disipacije trafo san narućija sa izvodon sekundara na 27Vac i na 40Vac, i doda sklop koji automatski pribaciva sekundare, tj. relej kad napon padne cca 26V ide na 27Vac sekundar, tako da je disipacija prihvatljiva...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jasno,na njima tad u vidu disipacije ostaje sva razlika između napona napajanja i napona na izlazu,pomnožena strujom. Pretpostavljam da će se neko javiti sa zgodnom šemom regulatora za obe grane napajanja.

5A ti je prilično velika struja, za obe grane napajanja napraviš dva neovisna ispravljaća, tako san ja uradija, pa imaš sve kombinacije koje ti tribaju..., za to šta ti oćeš možda je najbolje ić na SMPS napajanje, 2-3A je po meni sasvin dovoljno za servisiranje, testiranje, itd.....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i doda sklop koji automatski pribaciva sekundare, tj. relej kad napon padne cca 26V ide na 27Vac sekundar, tako da je disipacija prihvatljiva...

Стављај шему тог склопа. Такав тип исправљача је далеко бољи продавали су га у немачкој за неких стотинак марака давно. Мислим а је у питању била фирма Воллкрафт.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Такав тип исправљача је далеко бољи продавали су га у немачкој за неких стотинак марака давно.Мислим а је у питању била фирма Воллкрафт.

taj Voltcraft u sivoj kutiji je cisto smece. Ja imam stari Voltcraft DIGI35 a prijatelj ima tog voltcrafta. Sve sto je radjeno na tom sivom nije bilo dobro uradjeno. Napravio sam sebi kopiju mog Digi35 samo sa vecom strujom i savrseno radi. Imam negde i semu koju sam dobio uz uredjaj ali moram da je potrazim pa ce je postovati
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Није то тај, овај на који ја мислим има релејно пребацивање напона. И као што сам већ написао пријатељ не да да га отворим "Соћа". Мислим да при промени или повећању - смањењу задатог напона помоћу релеја повезује неколико секундара ђа паралелно ђа редно. Ма отворићу га кад тад :wild:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 years later...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...