Jump to content

Trafco ili Trafomatic


ebe

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima. Da li imate iskustva sa transformatorima iz naslova? Koji su kvalitetniji? Poceo sam da pravim Hiragu pa neznam koje da kupim. Ako ima boljih po priblizno istoj ceni, preporucite.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 21
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Pozdrav svima. Da li imate iskustva sa transformatorima iz naslova? Koji su kvalitetniji? Poceo sam da pravim Hiragu pa neznam koje da kupim. Ako ima boljih po priblizno istoj ceni, preporucite.

Ako biraš između ova dva, onda za pojačalo u A klasi kontaktiraš proizvođača, recimo Trafco, daš napomenu da se obavezno radi o trafou za audio primenu, da se izvede sa smanjenom indukcijom (većem jezgru), screen shield da bude od folije, ne od žice, da izvodi budu licnasti (ima u onlajn narudžbenici - formularu da definišeš dužinu) i potom te kontaktiraju, ti kontaktiraš njih, onda ti daju napomenu o većoj ceni u odnosu na deklarisanu za standardnu cenu, onda se ti složiš (ili ne) i za recimo trafo koji je 400VA i košta cca 6500, dobiješ predračun na oko 8800-8900 dinara. Ako nećeš tako, onda kontaktiraš Bački Petrovac, dobiješ to što tražiš, možda čekaš koji dan više, ali uštediš na novcu, a to i nije tako mala razlika za par dana čekanja...Nemam sad pojma gde je link ili adresa za Bački Petrovac, ali se Zen sigurno seća gde je to zatureno.Sa Trafomaticom nema mnogo smisla razgovarati, oni svakako urade kako urade, pa je u pitanju lutrija. Možda ispadne super, ili ispadne tako da ne znaš šta bi sa tim trafoom...Pošto je Hiraga u A klasi, savetujem da se bude strpljiv i naruči i plati trafo koji zavređuje da bude u takvom uređaju, dakle, ne sme ni da pomisli da zazuji kada se pošteno optereti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Трафко се за не веровати поправио и то веома. У последњих два месеца наручио сам 8 трансформатора и то телефоном и само један пут идем код њега.Са ценама су онако.За Трафоматик не знам, нису ми близу.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Isto gde i toroidne, kod privatnika..

Искрен да будем не знам ни једног што прави торусе да има и Винтаге трансформаторе.Дај бар једног да ми премота једну мргу.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Искрен да будем не знам ни једног што прави торусе да има и Винтаге трансформаторе.

A što bi morao da pravi toruse? Imam jednog lika koji pravi starinske trafoe, uzeo sam jedan mali za preamp i zadovoljan sam, u skorije vreme planiram da uzmem i neke veće za pojačalo...ako i oni budu dobri moći ću javno da ga hvalim...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daklem, ovde obratiti pažnju jer dotična firma ima običaj da zavaruje trafo limove. Vidi se i na slikama u njihovom katalogu u pdf-u. Ja svojevremeno bio tamo i lično se uverio u ovo. Eto, samo mala opaska, kako ne bi bilo neprijatnih iznenadjenja... :hi:

А јел можда премотавају по захтеву?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Ja u zadnje vreme izbegavam toruse jer oni prenesu vise djubreta iz mreze.Stari dobri EI limovi bi mogli ponovo da se koriste.Ja konkretno narucujem trafoe i prigusnice kod Stevanovic trafoa iz Nisa.Dobri su sa cenama i kvalitetni sto je najvaznije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Firma P&K Audio, razgovarao sam sa vlasnikom, rade uslužno motanje trafoa na EI jezgrima.Koliko sam uspeo da shvatim iz razgovora, čovek radi trafoe za neke od naših renomiranih proizvodjača.Zvati ga na mobilni, nije tako često u radnji.http://www.pikaudio.com/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Firma P&K Audio, razgovarao sam sa vlasnikom, rade uslužno motanje trafoa na EI jezgrima.Koliko sam uspeo da shvatim iz razgovora, čovek radi trafoe za neke od naših renomiranih proizvodjača.Zvati ga na mobilni, nije tako često u radnji.http://www.pikaudio.com/

Kod njega sam kupio dva izlazna trafoa a pojačalo po vrlo prihvatljivim cijenama 35 e komad Kako kaže Chakey kod koga je pojačalo vred svaku paru a to što sam ja kupio je standardna verzija izlaznih trafoa za ppel84ima i luks verziju sad mi žao što nisam njih kupio
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...