Jump to content

Male HiFi kutije


Nesic

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...

Pozdrav svima ! Primetio sam da se u jednom trenutku pojavila slika zvucnika "Elipson Studio Pro" . Zanima me da li neko ima neke informacije o njima , tipa : skretnice ;unutrasnje skice jer posedujem drajvere Peerless HDS 182PP i Vifa XT-25tg koje sam pazario pre nekih cetiri godine , da bih napokon napravio zvucnike po svojoj zelji .Napokon su se slozile sve kockice a ima se i "vremena" da bih vec nesto uradio . Zanima me misljenje o litrazi kutija i skretnici za pomenute drajvere? Da li Bas refleks ili kompresione i da li neko ima ikakva iskustva sa istim?Da pomenem samo da su midbasovi 8ohm a visokotonci 4ohm. Sta predlazete? evo malo i slika:post-1028-0-96778300-1325163259_thumb.gi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U PDF-u vezano za Elipson Studio Pro ti je dosta toga rečeno, dimenzije kutije (možeš približno odreditit zapreminu) + koji je red skretnica (18/12db). Možeš krenuti sa skretnicom prikazanom gore pa se igrati. Možda kontaktirati Troelsa u vezi toga, nekih malih izmena, ako može posavetovati iz nekog svog iskustva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nasao sam neku semu sa Troelsa, u pitanju su identicni drajveri ali je sistem 2.1/2 (dva basa) na sajtu http://www.troelsgra...n.dk/HDS164.htm razmisljao sam da samo izbacim prvi deo skretnice ali ne znam u koliku zapreminu kutije da stavim i da li da ima BR ili ne . Kod Elipsona se razmisljam da nije slucajno neka vrsta transmisije , zato trazim unutrasnju skicu ako neko ima . Sto se tice spoljasnjeg izgleda razmisljao sam da bude nalik na Sonus Faber Postavljena slika

post-1028-0-92003800-1325191984_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma gde bre, to je neki bucmasti traljavko ,pa garant je iskrzo one iviceedit: vidi pa to je ovaj Harry, mogo bi ga malo tovariti na hifi forumu da je bucmasti traljavko hahahaa :lol:nego stvarno, kako ako je problematican furnir koji oce da se krza i puca kad se presavija na ivici, jel onda valja mozda malo pokvasiti?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... kod Elipsona se razmisljam da nije slucajno neka vrsta transmisije , zato trazim unutrasnju skicu ako neko ima.

Potražih malo juče, al ne nađoh bilo kakvu informaciju. Možda pitati na nekom od foruma (uglavnom francuzi) gde se pominje ta kutija ili pitati samog proizvođača, onako informativno :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema veze, pokusacu da se drzim seme sa Troelsa, odnosno da izbacim donji bas iz kombinacije jer imam tri HDS Peerless-a i fali mi jedan .Zbog toga sam se opredelio za manju kutiju koja bi trebalo da ima izmedju 13-15L ,da lici na pomenuti Sonus Faber, jedino nisam siguran da li da bude kompresiona kutija ili bas refleks na zadnjoj strani. Tu bih molio za pomoc! Sto se tice reda skretnica bila bi (12/18)db kao sa semepost-1028-0-93401300-1325238591_thumb.gi Ako neko ima neke dobronamerne ideje neka ih slobodno predlozi (vise glava je pametnije od jedne) a da budem iskren vec pet godina nisam radio nista iz samogradnje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod Elipsona se razmisljam da nije slucajno neka vrsta transmisije , zato trazim unutrasnju skicu ako neko ima.

Ne bih lenj, pa pitah čoeka, evo odgovora vezano za kutiju Elipson-a:

Hi

it's a calssic passiv bookshelf

B/R

thaler jullien

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nesicu svaka cast! Znaci klasicna bas refleks kutija, nisam bio siguran jer mi se ucinilo da zbog sirine otvora moze da bude transmisija. Sad vec imam viziju. Kako ti se cini skretnica i cela ideja oko kutija? Imas li neki savet jer vidim da si predan poslu i izazovima? Hvala jos jednom na vremenu koje si odvojio za mene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

a ovi su navodno bestbuy, ko je slusao kaze da u DIY izvedbi ne moze da se sklepa bolje za te parehttp://www.thomann.de/de/alesis_monitor_one_ii.htmhttp://www.hifi-selbstbau.de/index.php?option=com_content&view=article&id=418:alesis-monitot-one-mkii&catid=142:fertiglautsprecher&Itemid=169

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...