Jump to content

GB izlaznih mosfeta za Novi amp sa 2SK2013/2SJ313


dlalkovic

Preporučeni Komentari

Nixie, amp sam dao kolegi sa foruma(barem dva koplja je stručniji od mene u toj oblasti) da izvrši defektaciju i tačno utvrdi koliko ih je pocrkalo. Što se "sviranja" tiče, opisao bih ga pre kao..."ispustalo je neke zvukove".Znači sviralo je kao kada na tjuneru loše uhvatiš stanicu, distorzija zvuka u celom opsegu.No to nije tema...

Zene, hvala na podršci...

P.S.Odlučio sam da zamenimo sve tranzistore. Daklem, potrebno mi je 6 pari.

Našao sam već(jedan od kolega sa foruma) ali mogu da saslušam još koju ponudu.Pogotovo bi znqčilo ukoliko neko ima već premerene/uparene

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Zen Mod reče

coveku je stalo da popravi amp a ne da pravi nesto drugo

6 pari tih mosfeta plus oni teško nabavljivi fetovi?  A sve to za neizvesan rezultat, meni je to nekako suviše veliki rizik, pogotovu što je već otkazalo jednom.

Osećaj mi kaže, imaš lepu kutiju sa dosta hladnjaka, imaš baš dobro napajanje, pravi nešto provereno što može da se nabavi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nixie... nebih se složio da je "rezultat neizvestan"...Zna se dobro kako to svira, odnosno kako je sviralo dok konstruktorski rad nisu "popravljali" očigledno bajni majstori...i to što je otkazalo, otkazalo je jer se neko igrao majstorluka verovatno...Nije to jedini amp sa ovom topologijom koji je napravljen.Da nevalja konstrukcija, i ostali bi pocrkali...

Rezultat je izvestan.Tranzistori su  pronađeni po "normalnoj" ceni, ulaznih fetova ima (neznam otkud to da su teško dobavljivi), pacijent je na operacionom stolu kod sigurnog doktora. Čekamo rezultate

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 20 časa, milan p. reče

kupio sam ga na neviđeno..Prodavac ga je dobio u zameni i nikada ga nije pustao u pogon

mogao je neko da javi moderaciji da je prodat (šta god da je) i da zatvorimo oglas...oglas i dalje stoji otvoren odnosno  i dalje se prodaje pojačalo.... :umnik2:

 

pre 19 časa, Aleks reče

"ugasio" moj Babelfish J mini. Nas trojica na slušnom testu, povadili jezike iz usta i piškimo firnajz.

i ja sam piškio firnajz na Babelfish  J dok nisam čuo moje sadašnje pojačalo. :rofl:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prod'o, ima 4 godine tako nešto.

Kupio dečko iz BG-a, dizajner zvuka, stavio ga u studio (barem mi je on tako rekao, neam pojma o detaljima). Bio prezadovoljan zvukom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, milan p. said:

Toliko sam siguran u čoveka kod koga je da mogu da tvrdim da hoće... Uostalom kada ga završimo pohvaliću se već u temi "novopridošle skalamerije i ostale džidže-bidže" 

lako je tebi, kad imas Majstora za radare

samo, nemo se iznenadis ako dobijes amp u kojem nesto svetli .......

 

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, milan p. said:

Nixie... nebih se složio da je "rezultat neizvestan"...Zna se dobro kako to svira, odnosno kako je sviralo dok konstruktorski rad nisu "popravljali" očigledno bajni majstori...i to što je otkazalo, otkazalo je jer se neko igrao majstorluka verovatno...Nije to jedini amp sa ovom topologijom koji je napravljen.Da nevalja konstrukcija, i ostali bi pocrkali...

Rezultat je izvestan.Tranzistori su  pronađeni po "normalnoj" ceni, ulaznih fetova ima (neznam otkud to da su teško dobavljivi), pacijent je na operacionom stolu kod sigurnog doktora. Čekamo rezultate

ja moj taki F5 pozajmio :sarcastic_hand: još onomad drugaru, mislim da ima jedno četiri godine :rofl:  ako ne i više da ganja neke pasivne PMC monitore u studiju, pojačalo je znalo da radi danima i danima bez prekida i gašenja, tako da da, kad je ispravno onda i radi... i radi i radi i radi :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...