Jump to content

Softver za crtanje prednjih ploca


Glogov_Kolac

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 46
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Front Panel Designer, ali samo 3-4mm debljine, mislim da ne grešim.To je u stvari pomoćni program nemačke firme koja uslužno radi prednje ploče ili castom komade.Skroman je i ne pruža mnogo.Za dizajniranje PP. preporučujem ti bilo koji 3D, SolidWorks ili CAD program.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde postoji zaheb...

"Front Panel Designer" trenutno ver. 3.5 link: http://www.frontpane...l-designer.html

Zaheb je u tome da izlazni CAD fajl salje nazad u firmu tj. tako narucujes od njih prednju plocu.

EDIT: cak nisam siguran da salje CAD vec nesto osakaceno...

@ Leo

Moze da uradi i oborene ivice itd, nude i 10mm - ali sve skapo bate!

Ako se nekako moze iscitati lokalno, good! :thank_you2:

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Švabo je to, ne šljaka za pivo i krilca ili "kilo belog" Lep se nasmeše - Ja gut - i gaćice već same spadaju. Ali zato kad urade ima šta da se vidi.Lepo i kvalitetno treba da ima adekvatnu vrednost.Nemci su to dobro prostudirali, svaka im čast, nisam germanofil ali ih poštujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za laser ti je dobar COREL DROW.Poželjno je sve linije konvertovati u curve ( linije, krive).Sve što treba biti natpis odnosno gravura neka bude u jednoj boji, naprimer zelenoj, ono što treba biti prosečeno oboji drugom bojom, naprimer crnom.Ovo svakako treba da dogovoriš sa samim operatorom na laseru ili gazdom, zato što postoje podvarijante pripreme.Uglavnom COREL će ti završiti posao sa laserom .Da dodam, verujem i da obični .dwg ili .dxf mogu biti uvezeni u laser ali nisam nikad napravio takvu pripremu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ал човек је из Ниша!стоН_Колд

Ja čuo da ima neki novi revolucionarni izumi... telefon, post ekspres, email, internet... :crying:Ston-kold, ovo nije više ston ejdž...post-13-12542544353_thumb.jpg:frusty:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Front Designer 3.0 (nije isto sto i front panel designer), odlican program namenjen iskljucivo pravljenju prednih ploca za el.uredzaje, ima na netu demo verziju ako hoces da ga pogledas, ja sam skinuo krakiranu verziju sa eMule-ta, fajl je oko 80Mb.edit - nemoj skidati 6Mb fajl sa torrenta ili sl. jer ima virus, idi odma na 80Mb fajl sa eMule-ta!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Front Designer 3.0 (nije isto sto i front panel designer), odlican program namenjen iskljucivo pravljenju prednih ploca za el.uredzaje, ima na netu demo verziju ako hoces da ga pogledas, ja sam skinuo krakiranu verziju sa eMule-ta, fajl je oko 80Mb.

edit - nemoj skidati 6Mb fajl sa torrenta ili sl. jer ima virus, idi odma na 80Mb fajl sa eMule-ta!

Pošto je ovo prvi post novog člana LordZi-ja, biću fin da najavim da ovde ne popularišemo krekovane softvere. Svako to može kući na svoju odgovornost a poruke ovakvog tipa molim prosleđivati putem privatnih poruka. Dakle, tretiramo to kao i polne odnose: svi znamo da svi ostali to rade ali detalje ne iznosimo u javnost.

Hvala, vaš Dr House

Dakle, sasvim je ok napisati preporuku za neki program, dati link do legalne download lokacije, samo izbegavati detalje o lokacijama gde se može nabaviti ona da tako kažem ne baš legalna verzija, taj detalj neka ide privatno. Nikada ne znamo ko nam sve zaviruje na forum, pa da posle ne bude nekome packe na prste jer "valja" ilegalne stvari...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto je ovo prvi post novog člana LordZi-ja, biću fin da najavim da ovde ne popularišemo krekovane softvere. Svako to može kući na svoju odgovornost a poruke ovakvog tipa molim prosleđivati putem privatnih poruka. Dakle, tretiramo to kao i polne odnose: svi znamo da svi ostali to rade ali detalje ne iznosimo u javnost.

Hvala, vaš Dr House

Ово је било оштро али на месту.

Ваш стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Nacrtao sam jos pre mesec dana u Corel Draw=u prednju plocu za amp i preamp. Odlucio se da radim na kliritu kao Dayens. Cak sam se i raspitao kod Dejana Dobrima ko im radi te prednje ploce. Famozni Bomi iz Batajnice. Firma koju u sirokom luku treba izbegavati. Veoma neljubazni i nekulturni. 15 dana sam cekao samo da mi orerede cenu (4500 dinara za dve ploce 430*180mm i 430*60mm). Nakon toga je usledilo majanje da mi to naprave, te zovi u sredu, te u ponedeljak ,te cekamo da te ubacimo sa Dayensovim plocama... i tako 20-ak dana.Meni puko film i otkacio ih definitivno. Sad cu ipak morati da pravim ploce od 4 mm (kod nekog drugog) sto i nije toliko lose. Divim se Dobrinima kako mogu da izadju na kraj sa nekim tako neposlovnim,nekulturnim i neljubaznim kao sto je Bomi ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedino što mogu da prokomentarišem je da si možda trebao kontaktirati Leonarda sa foruma, do sada je čovek svakome odradio posao više nego korektno i pošteno. Čuo sam samo hvale, ni jednu negativnu kritiku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...