Jump to content

NS10 Threshold


stein

Preporučeni Komentari

Konačno... Pa skoro gotovo. Ostalo mi je malo da kozmeticiram, ali mogu da kažem da je u suštini ne samo upotrebljivo koliko i kraden auto, upotrebljivo je skroz. Nema tu velike pameti, ZM, Borko i Impuls su odradili posao oko pločice predpojačala, ZM veći deo posla oko S/P regulatora i stabilizatora napona, Galvanotehnika izradu pločica, Lunar, Elementa i Radio-Elektro snabdevanje delovima, Sony MDJ303 je donirao kućište, JVC kaset-deck dao mrežni prekidač, ALPS potenciometar, Trafomatic trafo (10VA, 2x25VAC) a ja sam za godinu dana predpojačalo više slušao nego radio na adekvatnom pakovanju... E, sada je ta faza praktično gotova. Ostaje mi da se odlučim oko finalnog oblika i veličine LEdiode za indikaciju uključenosti, ispoliram prednju ploču i razmišljam o RIAA korektoru koji treba da upadne... Pošto sam svoj ostavio u firmi a na ženinom Canonu taman bilo baterije za dva-tri snimka, veoma skromno, tek da ima nešto da se vidi...post-13-125397993654_thumb.jpgpost-13-12539799532_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 70
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Od mene minus. Stavio premali trafoj a ne znam zašto kada je zmajovski superiška svirilo i sa onim malkice povećim... Heh, budala na svakom koraku...(mislim na sebe)Dugmitji su od prohrona, 32mm prečnika, svojeručno strugano na svojem strugu... mislim, firminom strugu... moja firma... tako nekako... bajdevej, pakao za strugati, pakleno teško bušiti, opako teško na gramaturu (stoga pažljivo treba birati osovine i dužine istih) ali može se zmajmunirati bilo šta i ne košta oko i uvo da se napravi. Napomena: poučen rezultatom sopstvene gluposti, zapamtiti za ubuduće: ne stavljati poddimenzionirani trafo za napajanje audio uređaja sa konstantnom potrošnjom (u ovom slučaju, to je Šajni - Shiny)... :thank_you2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Napomena: poučen rezultatom sopstvene gluposti, zapamtiti za ubuduće: ne stavljati poddimenzionirani trafo za napajanje audio uređaja sa konstantnom potrošnjom (u ovom slučaju, to je Šajni - Shiny)...  :thank_you2:

Крећем и Ја у тај пројекат, колика снага трансформатора треба?Наравно за двоканалну варијанту.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Крећем и Ја у тај пројекат, колика снага трансформатора треба?Наравно за двоканалну варијанту.стоН_Колд

Trebalo bi da je više nego dovoljno 50VA, a pošto je bila mala razlika u ceni, ja ga zamastio sa 80 VA. Jedan za oba rova (dva sekundara). Posebna kockica iz Radio Kluba od nešto_malo_VA 1x12V za škljocanje releja selektora ulaza i kolo što kasni. :thank_you2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.. a nije da nije bilo vremena da krene na vreme... ko ne krene na vreme, kasni... :drinks:.. zato ja uključim uređaje taman tako da kada treba da se uključi kolo koje kasni, kasnim i ja... ili uređaj... ili... ma nema toga kod nas. Kolo, kolo naokolo, vilovito, jezgrovito, kasnovitooooo.... :thank_you2::drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trebalo bi da je više nego dovoljno 50VA, a pošto je bila mala razlika u ceni, ja ga zamastio sa 80 VA. Jedan za oba rova (dva sekundara). Posebna kockica iz Radio Kluba od nešto_malo_VA 1x12V za škljocanje releja selektora ulaza i kolo što kasni.  :thank_you2:

Мало ми је чудно да за НС10 треба 50ВА трансформатор, а исти толики треба и за Пампкин - Шанти наравно за два канала.Г.Штајн, зато Ја и питам да не закасним :drinks:стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Деда - imas li ti semu Shajnija za NS10 ?

Не, а искрен да будем исувише је страна на ФиФију, па сам мало и лењ а и немам времена јер сам сад Глобални Модератор па имам пуне руке посла :thank_you2:

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Disipacija po jednom Sajniju je 5W kontinuirano pa prema tome 10W trafo za 10W konstantno opterecenje ce malo teze da izdrzi pogotovu sto je napon 2x25 a to u ispravljenom dodje 68V pa je u tom slucaju disipacija po kanalu jos i vise od 5W.

ma bas me briga ..... ja ga nisam ni napravio to samo stein moze da skine trafo od 40W i stavi od 10 ..... perpetuum mobile .... il' racunja i na dinamu sa bicikle:thank_you2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...