Jump to content

Know How - TUTORIJALI


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Daudio je u svojim blogovima zaista dobro i jasno napisao skoro celu pricu o el. cevima u audio tehnici. Ko zeli da bude u stanju da sam iskonstruise/optimizuje amp/preamp koristeci el. cevi ovo mu je vise nego dovoljno. Pokriveni su kako fundamentalni teorijski aspekti, tako i konkretna realizacija. - i sve to na cirilici... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...
  • 1 year later...
  • 2 nedelje kasnije...

Postavljena slika

 

I've found this thing useful in the past, when building non-critical boxes for drivers where the T-S parameters are not known. It basically tunes the port to the box. Provided you have chosen a sensible size for the box you can get reasonable results. No substitute for a proper program like BassBox Pro and well documented drivers though.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...
  • 1 year later...
  • 8 months later...
  • 3 months later...
  • 11 months later...
  • 3 years later...

Ako sami motate induktivitete na vazduhu za zvučnike, ovaj kalkulator je prilično tačan. Namotao sam po dva kom. 0,6mH i 0,1mH za vikend sa dva različita prečnika žice (1,5 i 1mm) na dva različita tela. Merenje Kineskim instrumentom (samo takve imam) kaže da je vrlo tačno (0,61mH i 0,10mH), a približno tačan je i omski otpor kalema. A ne znam ni koliko je Kinez tačan, primetio sam da pokazuje manje šta god se meri kad mu je prazna baterija, a prilično tačno kad je puna. :dubbio:

http://tesla-institute.com/!app/sim/acic.php

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...