Jump to content

Interesantan kineski DAC baziran na ak4396


chakija

Preporučeni Komentari

To sam shvatio :) recimo imam cd koji ima u sebi ugradjen dac... znaci spajanje analogno sa pojacalom mi nema svrhe ili ...?

Izvinjavam se sto remetim temu,nisam upoznat sa funkcionisanjem dac-a pa sam morao da postavim pitanje..I recimo u komp-u imam zvucnu 24 bita cemu svrha ako se ne povezuje na primjer digitalnim kabelom do pojacala to me malo brka.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 147
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

To sam shvatio :) recimo imam cd koji ima u sebi ugradjen dac... znaci spajanje analogno sa pojacalom mi nema svrhe ili ...?

Ne razumem pitanje, sta zelis da postignes? Svaki CD player ima u sebi DAC. Ovde se prica o DAC-u kao spoljnom uredjaju cija je ideja da bude napravljen bolje od onoga koji je vec u CD player-u...

Pričalo se ranije da i ti imaš jedan primerak pomenutog DAC-a... izmenjen doduše..

Imam vise komada - AK4393 i AK4396. Probao sam skoro sve iz Bur Brown, AD, Wolfson, CS i Philips palete (nisam probao ES - Sabre chipove) i uz to iskustvo, meni je Asahi Kasei najbolji chip. Za nekriticko slusanje imam svoju verziju TDA1541 DAC-a i to je to...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne razumem pitanje, sta zelis da postignes? Svaki CD player ima u sebi DAC. Ovde se prica o DAC-u kao spoljnom uredjaju cija je ideja da bude napravljen bolje od onoga koji je vec u CD player-u...

Imam vise komada - AK4393 i AK4396. Probao sam skoro sve iz Bur Brown, AD, Wolfson, CS i Philips palete (nisam probao ES - Sabre chipove) i uz to iskustvo, meni je Asahi Kasei najbolji chip. Za nekriticko slusanje imam svoju verziju TDA1541 DAC-a i to je to...

Kapiram .. hvala sipi :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinjavam se sto remetim temu,nisam upoznat sa funkcionisanjem dac-a pa sam morao da postavim pitanje..I recimo u komp-u imam zvucnu 24 bita cemu svrha ako se ne povezuje na primjer digitalnim kabelom do pojacala to me malo brka.

OK, ocigledno su ti bazicne stvari iz ove price nedovoljno jasne. Proguglaj malo na ovu temu, nece da skodi... ;)Edit: evo vidim da si i sam to shvatio, samo su nam se ukrstili postovi...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja mislim da na toj implementaciji od Kineza moze puno da se poradi u smislu poboljsanja. Pre svega koriste se 78xx regulatori i mislim da bi valjalo tu staviti nesto bolje , mozda Sipijev shunt.

..još jedan pouzdan mi je to rekao.. da li je kinez sa početka teme iole pristojna implementacija chip-a, vredi li poredjenja sa Lampucerom a da su oba nefrizirana?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...da li je kinez sa početka teme iole pristojna implementacija chip-a, vredi li poredjenja sa Lampucerom a da su oba nefrizirana?

Nisam video semu niti se udubljivao u implementaciju kineskog proizvoda - meni je tu interesantno sto plocica dolazi sa vec zalemljenim DAC chip-om (mnogo je mali i nezgodan za baratanje), sto mi omogucava da lako napravim uredjaj koji meni odgovara, a sta je kinez radio me ne zanima narocito...

Lampucera ne spada u to drustvo - moze uvr' glave da se takmici sa komercijalnim plejerima od par stotina evra. Naglasavam, to je moje misljenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sema u prilogu. Mislim da je deo oko napajanja prilicno kilav a treba poraditi i na izlazu, ali kao sto rekoh za te pare je odlicno. Valjda je dozvoljeno staviti ovu semu zbog copyright-a!

Nisam video semu niti se udubljivao u implementaciju kineskog proizvoda - meni je tu interesantno sto plocica dolazi sa vec zalemljenim DAC chip-om (mnogo je mali i nezgodan za baratanje), sto mi omogucava da lako napravim uredjaj koji meni odgovara, a sta je kinez radio me ne zanima narocito...

Lampucera ne spada u to drustvo - moze uvr' glave da se takmici sa komercijalnim plejerima od par stotina evra. Naglasavam, to je moje misljenje.

DAC4396.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Usput koji bi OPAMP lepo legao uz ovaj DAC?

Ako hoces balansirani izlaz, onda ovo sto je Zen rekao - diskretno resenje koje ce nadmasiti (ali ne znacajno) OPA1632 ili THS4131 nije lako napraviti (in/out bufferovan JFET kaskodirani SUSY stage).Ako hoces nebalansirani, SE izlaz, onda AD797 ili LT1361. U ovoj varijanti je lako doci do odlicnog diskretnog resenja - JFET SE buffer sa low pass filterom. Jedini kompromis bi bio nivo izlaznog signala - bio bi oko 1V, pa bi preamp trebao da ima koji dB gain-a vise nego sto je potrebno u slucaju analognog stage-a sa OpAmp-om....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za balanced moze i Iskra trafo 600:1200 , pa balanced Jfet buffer (ako k-ke sledeceg stepena zahtevaju)tu bi se dobio i koji db pojacanja , odradio pravi balancing i izbegao filtereventualni loading trafoa (dakle - striktno sekundar) bi trebalo odrediti sa f-sweepza nabavku trafoa vijati Guju - ima ih ko soderaneka korist i od njega ..... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Usput koji bi OPAMP lepo legao uz ovaj DAC?

ako mene pitas ( a znam da ne pitas :rofl: ) - nijedanajd dobro - OPA1632 i derivativi

Hajde sad isto pitanje ali ne za DAC iz naslova sa AK chipom, on tek treba da dodje, već za Lampuceru... po stepenu grejanja i imajući u vidu da mu je cena nekih 9 eura, teško da su ona tri komata 827 u Lampuceri pravi.. šta bi moglo da ih zameni, osim naravno pouzdano originalnih 827..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...