Jump to content

Interesantan kineski DAC baziran na ak4396


chakija

Preporučeni Komentari

http://cgi.ebay.de/Assembled-DAC-2496-AK4396-CS8416-DAC-Board-24BIT-192K-/110686449376?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19c56d2ee0Meni ovo izgleda prilicno interesantno. Znam da je ranije bio u ponudi neki dac sa ak4393 i mislim da je to taj isti kinez samo sto je ubacio drugi cip.Kako god, voleo bih ovo da probam i da uporedim sa behringerom ? :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 147
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

http://cgi.ebay.de/Assembled-DAC-2496-AK4396-CS8416-DAC-Board-24BIT-192K-/110686449376?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19c56d2ee0Meni ovo izgleda prilicno interesantno. Znam da je ranije bio u ponudi neki dac sa ak4393 i mislim da je to taj isti kinez samo sto je ubacio drugi cip.Kako god, voleo bih ovo da probam i da uporedim sa behringerom ? :sarcastic_hand:

И мени изгледа интересантно и волео бих да га упоредим са овим мојим Кинезом:http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&hash=item1c116a688a&item=120551270538&nma=true&pt=LH_DefaultDomain_0&rt=nc&si=ySgwNCi1o4qUoo6zWq5kjNk0dTk%253D :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaš ovo?

Имам :blink:, нит шта бруји нит шта зуји само свири :hyper: .

Шалим се, по мени свира одлично а то подразумева да има ширину звучне слике и да ми је распоред музичара како треба. То овај смешни :buehehe: ДАЦ ради.

Пробано једино са Yamaha CDX 880 оптички и аналогни излаз и Grunding CD 904 коаксијални и аналогни.

Оптички ми је за класу лепши од коаксијално по звуку, а разлог не знам!

Чека као и све ствари које сам почео: " Скутијавање "!

Некако ми се ДАЦ-ови са ТДА звучно не свиђају.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Оптички ми је за класу лепши од коаксијално по звуку, а разлог не знам!

Sada će Frća da izleti odnekle da pita koje si žice koristio..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Имам :blink:, нит шта бруји нит шта зуји само свири :hyper: .

Шалим се, по мени свира одлично а то подразумева да има ширину звучне слике и да ми је распоред музичара како треба. То овај смешни :buehehe: ДАЦ ради.

Пробано једино са Yamaha CDX 880 оптички и аналогни излаз и Grunding CD 904 коаксијални и аналогни.

Оптички ми је за класу лепши од коаксијално по звуку, а разлог не знам!

Чека као и све ствари које сам почео: " Скутијавање "!

Некако ми се ДАЦ-ови са ТДА звучно не свиђају.

Vrlo je verovatno da su optički izlazi kod Japanaca bolje urađeni. I meni je na Yamaha rezaču odličan.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uštedili su nam vrijeme za razmišljanje koji od svih tih silnih kinezića naručiti. Znači taj provjereno radi. Sada jedino možemo razmišljati o naprednijim modelima iz 2011. To će biti u Mark Levinsonu dogodine.:sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jedan Kinez koji djeluje kao ozbiljan uređaj. Moj mali doprinos temi. Inače sam od ovog Kineza nešto već naručivao i stiglo je uredno.http://cgi.ebay.com/HLLY-HIGH-END-SMK-III-Balanced-DAC-USB-Optical-Coax-/160473178972?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item255cf2635c

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ДАЦ је исти, разлика је у излазном степену, мој има три операциона а Фикусов један!До краја године мој ће добити име неке реномиране фирме :sarcastic_hand:

Hoćeš reći da je Fikus i to uspio unerediti. Koji lik.....:sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Radi se o istom nazivu, popularno "Lampucera" a različitom tj. novijem DAC-u. U Fikusovoj Lampuceri su bili DAC chip - Cirrus Logic CS4397 i receiver chip - Cirrus Logic CS8416, radi do 24/96. Kod Zeona je DAC BB1798, u pitanju je dakle novija verzija "Lampucere" koja operiše sa 24/192. Koliko je meni poznato Fikus je prvi "namirisao" ove Kineske dac-ove i ovom modelu dao naziv "Lampucera". Takođe uradio je i niz modifikacija. Ima tome nekoliko godina. Da dodam, slušao sam kod Zeona ovaj DAC i bio prijatno iznenađen njegovim zvukom. Pre nabavke RME HDSP 9632 razmišljao sam i ja o kupovini pomenutog DAC-a. Mada sa druge strane, kod Zeona sve dobro zvuči.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da dodam, slušao sam kod Zeona ovaj DAC i bio prijatno iznenađen njegovim zvukom. Pre nabavke RME HDSP 9632 razmišljao sam i ja o kupovini pomenutog DAC-a. Mada sa druge strane, kod Zeona sve dobro zvuči.

Захваљујем, видим да нисам сам који тврди да тај ДАЦ стварно добро звучи. Мада вредело би се поиграти са ОП-Амповима.А то што код мене све добро звучи је вероватно и пиво!Шалим се, само да раскрчим сувишне компоненте из собе звучаће још боље!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...