Jump to content

Ureznice M3 za slepu rupu


ManicP

Preporučeni Komentari

Kao što kaže u naslovu, gde ima da se kupi ureznica M3 za slepu rupu u BG? Odem, dobar dan, pare, ureznica, doviđenja.U nekim radnjama sam morao da objašnjevam šta hoću :connie_nutzo: Znam da može da se ostruže ureznica za prolaznu rupu, al ne bi da se zlopatim za moje novce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Druže džabe vrtiš prstom ka tintari trgovcima reznog alata.To što ti tražiš se ne proizvodi standardno!Možeš imati novca koliko ti volja, to što tražiš ne možeš kupiti.U prodavnicama reznog alata se najčešće mogu pronaći ureznice za ručno i mašinsko urezivanje navoja.I jedne i druge imaju konus na početku spirale koja urezuje navoj.Kod jedne vrste je taj konus dugačak i može se njom rezati samo navoj koji izlazi na drugu stranu otvora.Kod druge vrste, koja ima tri ureznice u setu, jasno je prstenom na telu alata obeleženo kojim se redom treba koristiti kojialat, prilikom ručnog urezivanja navoja, u otvor ili rupu.Ti možeš kupiti tu vrstu ureznice ( u kutijici je tri alata, što čini set ) a za urezivanje navoja u rupu ili kako ti kažeš "slepu rupu" koristiti samo treću ureznicu tj. onu bez prstena na telu.Ako nemaš mogućnosti da joj obrusiš vrh, tako da nema konusni početak, možeš zamoliti bilo koga ko ima neku vrstu ručne brusilice ili tocilo za oštrenje, da ti to uradi.Mogu i ja to da ti uradim ako ti ne smeta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima u Subotici.  :sarcastic_hand:

Ma 'bo ih patak, ima ih po katalozima i sl, al' u praksi jock... Imaju i te konus na vrhu ali mnogo kraći. Ostalo još malko da prošnjuram po buvljacima.Ako ne uspem da nađem, uvek mož da se kupe standardne, pa kod Lea na tocilo.   :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To se derani dosetili pa prodaju slomljene, malo podbrušene :sarcastic_hand:

Jok, dođe nam čovek iz Kragujevca, mi naručimo šta nam treba i suradan iz Kragujevca ili Beograda stiže kurirskom službom. Ja sam moju dobio isto tako, za 24h, 2860 dinara sa PDV-om. http://www.fridro.com/rezni_alatiMoja je od ovijeh: http://www.stock.de/english/GBO2009_E.pdfM3 sa žutim prstenom, mašinska (za prolazne rupe) je oko 1300 dinara komad.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd kad već ima upućenih u tematiku da rešim dugogodišnju misteriju. :scratch_head:Kako se po naški zove ona ureznica koja gnječi navoj u rupi. Na stranjskom je zovu "thread forming tap" ako se ne varam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ureznica/nareznica za "valjanje" navoja. Proces se zove "valjanje", mi ga koristimo kod pravljenja navoja u rupama u aluminijumskim ojačanjima na velomobilima. Na taj način se namesto odstranjivanja rezanjem, materijal nabija i bude jači. Spoj prednjeg i zadnjeg dela je urađen upravo tako, vijci idu kroz rupe sa valjanim navojem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd kad već ima upućenih u tematiku da rešim dugogodišnju misteriju. :scratch_head:

Kako se po naški zove ona ureznica koja gnječi navoj u rupi. Na stranjskom je zovu "thread forming tap" ako se ne varam.

.

Zove se " navojna burgija za utiskivanje navoja " jer navoj nastaje utiskivanjem dela materijala u zoni spirale navoja.

Nemci je nazivaju Gewindeformer a Englezi - Forming taps.

Pravilno bi ove standardne, najčešće dostupne, trebalo nazivati " navojna burgija za urezivanje navoja " jer navoj nastaje procesom rezanja materijala.

U prilogu imaš jedan katalog gde na stranici VI/31 možeš videti burgiju za utiskivanje ili gnječenje navoja.

http://www.alpenmayk...dewerkzeuge.pdf

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.... na stranici VI/31 možeš videti burgiju za utiskivanje ili gnječenje navoja. ...

Leo, da li sam dobro razumeo iz kataloga da takva (Gewindeformer) M3 ureznica/burgija ide u prethodno probusenu rupu od 2.8mm (2,77– 2,82 mm) umesto u 2.5mm kao sto je sa obicnim ureznicama slucaj?Ako je tako, kakav je kvalitet takvog navoja (u aluminijumu) u odnosu na standardan (da li ce pre da oblajzne kad se pritegne) ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Leo, da li sam dobro razumeo iz kataloga da takva (Gewindeformer) M3 ureznica/burgija ide u prethodno probusenu rupu od 2.8mm (2,77– 2,82 mm) umesto u 2.5mm kao sto je sa obicnim ureznicama slucaj?Ako je tako, kakav je kvalitet takvog navoja (u aluminijumu) u odnosu na standardan (da li ce pre da oblajzne kad se pritegne) ?

Ako je ispravno i kvalitetno urađen jednako je dobar kao i rezan navoj, po nekad i bolji jer kod ovako urađenih navoja nije došlo do presecanja silnica materijala.Ako ne veruješ probaj da urežeš standardi navoj u malo veću rupu ( Ø2.8) i pokušaj da istrgneš zavrtanj i navoj, e ovaj drugi je malo jači. Da li će da oblajzne ili ne više zavisi od uslova korišćenja, broja odvijanja i zavijanja zavrtnja, nepravilnog započinjanja zavijanja zavrtnja ili korišćena nekvalitetne šrafovske robe koja ošteti navoj.Ovaj tip (Gewindeformer) je jako dobar za slučaj da se treba uraditi navoj u rupi ili otvoru koji nemaju punu formu kružnice, kao na ugaonim profilima za DIY " kutijanje ".Kod mene je slučaj da više koristim standardne ureznice koje sam prepravim za određenu primenu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Evo ga remize cele priče.Kupio obične ureznice M3, provozao po trećoj (sa najmanjim konusom) malo tatinu brusilicu da joj zatupim vrh i to je to... :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga remize cele priče.Kupio obične ureznice M3, provozao po trećoj (sa najmanjim konusom) malo tatinu brusilicu da joj zatupim vrh i to je to... :good2:

Имаш на Бубњу код бугара те урезнице за слепи навој а имаш и обичне машинске све три на једној за смешне паре!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 years later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...