Jump to content

Panasonic mic kapsule


Zen Mod

Preporučeni Komentari

We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order.Nista od amazona...

Da osnujemo stranku, pobedimo (pobijemo :buehehe:) govna, i uđemo na sve liste, od PayPal-a pa na dalje?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 76
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ja bih ECM8000, ako nema to, dobre su i kapsule, pa cemo da pravimo...Edit: ako će stvarno ovi u Artistu da dobiju ECM krajem meseca, onda je možda bolje da mi naručimo kapsule lepo, pa da pravimo, ko ne bude zadovoljan imaće mic u radnji da kupi... Koliko znam ECM je samo kapsula + alu cevka + phantom power

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja vec uzeo kod Nemaca za 37 EUR + 20EUR shipping. Ostaje jos carina :(

To dodje ((37+20) + 10% carina) + 18% PDV = 74e. Što će reći dođeš državi još 17e u dinarskoj protivrednosti i cca 400din. carinski pregled. :blackeye:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ocete li kapsule ili ECM8000? ajde odlucite pa bunarimo

Ja sam se davno odlučio. ECM8000. Šta će mi kapsule?:sarcastic_hand:Ne znam da li je neko razmišljao o raznoraznim problemima kod pravljenja mic-a sa WM-61A? Od mehaničkih problema vezanih za montažu u cevku, preko rezonanci i raznih drugih nepodopština. Pri tome se izgubi vrema i energije, uz nesiguran ishod. Ovako sa Behringerom je na gotovo i provereno. Često nešto naizgled jeftinije ispadne skuplje i/ili nepraktičnije i nefunkcionalnije.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

veoma je lako napraviti mehanicku konstrukciju superiornu tom ECM-upricamo i bavimo se igrackama , sto taj mikrofon jeste ;nemojmo preterivati u ovu vrucinu ..... :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

veoma je lako napraviti mehanicku konstrukciju superiornu tom ECM-upricamo i bavimo se igrackama , sto taj mikrofon jeste ;nemojmo preterivati u ovu vrucinu ..... :Viannen_loungelizard:

I mikrofoni od 200 evra koriste PANASONIKOVU kapsulu samo je od 100 odabrano šta ti ja znam koliko .My link . Recimo ovaj , stim da je proglašen za najbolji mic u klasi do 500 evra a koristi kapsulu od 2 $ . Sve kalibracije koje se nalaze na netu , mogu da posluže samo za brisanje guze ,virtualno :buehehe:"It is a selected Panasonic 6mm WM-60 series. The electronics makes the difference not the capsule only" Wolfgang FrankWolfgang FrankGesellschafter-Geschäftsführer / Managing PartneriSEMcon GmbHAlexanderstr. 6668519 Viernheim GermanyPhone +49 6204 911 24 91Fax +49 6204 911 24 [email protected] der Gesellschaft / Place of incorporation: Viernheim, GermanyRegistergericht / Register Court: Amstgericht Darmstadt, GermanyRegisternummer / Register No.: HRB 88935Gesellschafter / Partner: Wolfgang Frank, Sabine FrankGeschäftsführer / CEO: Wolfgang FrankSt.-Nr.: 007 236 22176USt.-Id.Nr.: / VAT ID.No. : DE270879046
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma, šta ti vredi tuđi kalibracioni fajl, kad on nije za tvoj primerak... treba nam neka referentna kutija ili mic pa prema njoj posle kalibrišemo.

Ja isto razmišljam ko Boki, ima dosta tu stvari da se pogreši u pravljenju, a cena nije strašna za jedan tako bitan instrument.

Računajte me +1 za mic ili + 5 do 10 kapsula, ako tražimo njih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma, šta ti vredi tuđi kalibracioni fajl, kad on nije za tvoj primerak... treba nam neka referentna kutija ili mic pa prema njoj posle kalibrišemo.

Ja isto razmišljam ko Boki, ima dosta tu stvari da se pogreši u pravljenju, a cena nije strašna za jedan tako bitan instrument.

Računajte me +1 za mic ili + 5 do 10 kapsula, ako tražimo njih.

Šalje se kapsula ili mikrofon na kalibraciju .....pošto sam naveo da svi po malo mažnjavaju , onda sam rekao da treba makar dva mikrofona ili kapsule poslati na kalibraciju , sa različitih adresa u različiti vreme .....tako kalibrisani postaju već nešto . Clio isto koristi neke bedne kapsule i koje su naravno selekcionisane .....Clio mikrofoni i bez kalibracije se po odzivu mogu porediti sa B&k ....ostala poređenja su smešna -

U mojoj verziji ja sam koristio 61A mada je po nekima bolja verzija 60 jer je dublja / refleksije / , zatim sam koristio Linkvicovu verziju pretpojačala i za prenos signala OP koji se koriste u profesionalnoj tehnici DRV 134 i INA 217 ......beringer da stavi ta tri čipa , mikrofon bi koštao 300 evra . Sa druge strane kod mene kapsula stoji odmah na početku vrlo tanke cevi u originalnoj gumi .....sa jedne strane je dodro jer nema refleksija kao kod beringera gde kapsula stoji unutar cevi , a sa druge loše jer je osetljivo na mehaničke dodire .

PS kao odgovor zašto niko nije radio verziju koju sam predložio ide .....jer niko ne da nije radio tu nego i neke druge . Za moju verziju sam imao ponudu da ide kao podrška programu ....ja sam je stavio tamo gde jesam usput i cirilicom :crazyrocker: .....to naravno nema veze jer ozbiljno razmišljam da uradim jedno 10-15 komada i da ih besplatno podelim uz časnu pionirsku reč da će ti koji je preuzmu raditi sa tim ...kad više ne budu hteli da ih daju nekom ko hoće . :dash1: . U nekim sam ozbiljnim razmišljanjima da čak i dovedem Mateljana u BG da održi jedno malo predavanje .....o tom potom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni vatrica uvek tinja, ako je to neka "uteha". Od momenta kad sam prvi put naisao na temu do momenta kad cu odraditi sklop.I meni je elektrika haos strana, mada imam druga koji nije (pi)shonja s tim u vezi.Ja stvarno planiram da skockam tu opremu, e sad kad cu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daklem, na ovom ebay.de linku. Behringer ECM8000 new je kupovina novog mic-a. Kao što se vidi, cena je 45 €. Pošto mi je član DYNABLASTER ranije rekao da ima varijante nabavke sitnica iz Nemačke, zamolio sam ga za uslugu kupovine i dopremanja nekoliko ECM8000 mikrofona. Krajnja cena po komadu bi bila 50 €. Meni superiška odgovara. Akcija bi krenula 01.08. i nekoliko dana kasnije bi to bilo u Srbiji.

A sada da vidimo koliko vas bi se prijavilo za kupovinu? Molio bih, samo oni koji su 100% sigurni kupci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sada da vidimo koliko vas bi se prijavilo za kupovinu? Molio bih, samo oni koji su 100% sigurni kupci.

Ja! Jedan ECM8000

A ocu i 5 kapslula tako da me racunaj gagi, ionako im je mala cena, pošto se slabo razumem u elektroniku, sačekaću veće masterminda na forumu da napravi savršeni sklop za kapsulu, pa da iskopiram njihov projekat :P Taman da imam dva različita merenja da upoređujem :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja! Jedan ECM8000

A ocu i 5 kapslula tako da me racunaj gagi, ionako im je mala cena, pošto se slabo razumem u elektroniku, sačekaću veće masterminda na forumu da napravi savršeni sklop za kapsulu, pa da iskopiram njihov projekat :P Taman da imam dva različita merenja da upoređujem :D

Данас ће бити лепо свима онима који не траже много..........Dušan Radović
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...