Jump to content

Panasonic mic kapsule


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 76
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Nisam razumeo tacno tvoj post, ali ako se ne varam te kapsule su one linearne, koje se koriste za merenje zvucnika, samo ste stave u cevku i napravi jednostavno napajanje, pa bude kao onaj Behringer ECM8000 mic.Racunajte i mene obavezno ako planirate grupnu nabavku. Mislim da su napolju jeftine, nekoliko dolara komad...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ama ne ja - nego dvojica pomenuta u prvom postuionako nista ne rade , nego samo senluce :sarcastic_hand:ja pokusavam da ih probudim , jerbo su se metali svojevremeno da ce nabavljati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ja sam "cuo" na netu da se veoma tesko nabavljaju jer se isti poodavno vise ne proizvode.Cini mi se da je bio jos neki izvor u USA ali se to rasproda s obzirom da je cena neka sitna.Kod mernih mikrofona je najveca fora sto besprekornija linearnost.Prelazem da svako ko ne bi da plati 100+ eura za Behringerov napravi svu ostalu skalameriju i PROBA BILO KOJI mikrofon iz nekog sto starijeg kasetofona po mogucstvu sa dalekog istoka.Tih krsheva ima koliko hocete i nikome vise ne sluze mic za snimanje ako uopste jos uvek koriste radio i slicno.Dobro, National Panasonic kasetofone nije tek tako lako naci jer su nekada bili skupi kao vatra ali verujem da su se 61 mikrofoni mnogo masovnije ugradjivali.U Japanu je uvek postojala veoma jaka saradnja sto se delova tice.Ovo pisem zato sto nikome normalnom danas nije potrebno desetine komada takvih mikrofona nego komad ili dva a toliko i ima ugradjenih u kasetofon. ;) Ne sumnjam da i ovi elektretski iz GSM telefona danas nisu nista mnogo losiji osim sto su sitni i nezgodni za rad.Neki zagovaraju da se originalno ugradjeni fet iz mikrofona NE KORISTI tako da to jos vise prosiruje izbor.Pa pobogu zar ste tolike paljevine da cim procitate nekoliko napisa od dva penzosa iz USA ODMAH pomislite da je BAS takav mikrofon "zlatan".Ti ljudi su bili aktivni pre 35+ godina a tada je SVAKO od njih imao u furdi saku takvih mikrofona i oni znaju za njih da su dobri jer su isprobani. Ok, slazem se.Sada je 2011. a na ovom forumu su UNUCI tih ljudi.Dajte, budite malo realni i okrenite se oko sebe. Danas ima mnogo vise resenja i "rudnika" delova nego ikada.Sad kad je hladni rat odavno prosao mozemo da priznamo. Jel smo od tih mikrofona pravili nekada spijun bube? JESMO. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:Viannen_loungelizard:ajd ne drami Dramixenabavljivi su lokalno po 3-4-5 E komad (narucis , sacekas , stigne )za njih postoje na netu kalibracioni fajlovi , za vec isprobanu fizicku aplikacijuja sam se navadio elektret kapisla na sake , i sve dao svom Guruu ........ on je iz sporta pravio mikrofone za svasta , pravio M-S varijante , sa pasivnim i aktivnim matriximane pada mi na pamet da ja sad izvadim bilo koju kapislu iz fioke i da je kalibrisemvreme cu da trosim na isplativije stvari

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nedo bog da je drama.Ja sam samo hteo da pomognem da se razbiju neke zablude al ne vredi.Sta mislis koliko tek veruju u kalibracione programe tek mladji ako i ti prevejan verujes?Mozemo mi da podjemo od teorije da je i razlika od kapsule do kapsule velika a ustvari nije osim ako je skart koji je izmako kontroli pa cak i tada tesko.Nego, covek u nesto i treba pa cak i mora da veruje da se ne bi osecao lose.Sto se tice vremena sto posto si u pravu. Evo. Ja bi KUPIO merni mikrofon zajedno sa kalibracionom "dokumentacijom" tj. papirom i ne bi se zezao sa tim.Tako se najlakse stedi vreme za pametnije stvari.Racunam DIY smo (ste) forum pa zato i razmisljam ovako.Pa covece na ovom forumu nema mozda tri coveka koji imaju precizan univerzalni instrument a kamoli nesto drugo.Razumem ja tebe ali ces se sigurno sloziti da je svaki vrhunski sport veoma skup pa i ovaj i daleko prevazilazi mogucnosti jednog coveka kako tamo kod vas tako i ovde kod nas.Dobro, nesto se i moze posedovati da valja i da uglavnom skuplja prasinu ali...Studenti na fakultetima tamo nazalost nisu ni videli nista sta vredi od instrumenata i o cemu mi to onda razmisljamo.Internet je samo obicna sarena laza koja svima nama sluzi najvise da parimo oci i da gledamo ko ona lisica u "kiselo grozdje". To nikako ne znaci da ne trebamo ni da zivimo jer neko negde ima nesto bolje i vise.Budi siguran da ces i sa bilo kojom obicnom nekalibrisanom kapsulom da dobijes rezultate na osnovu kojih mozes da napravis odlicnu ekvalizaciju ali da ce ti se UVEK naci neko za cije usi to NECE da bude ok dok ne navikne (ako uopste iz svoje tvrdoglavosti i "iskustva" natera sebe na to)."Isti" takav rezultat ces dobiti i sa Rhode und Schwartz ili slicnim egzotikama.Salim se ja malo a u svakoj sali ima i istine.Nadam se da ces lako da nadjes zeljenu kapsulu ili njenu kinesku repliku a znam da ce te zadovoljiti sigurno jer sve kapsule imaju ugradjenu "gresku" da su smrtno linearne a ono nesto malo koliko i nisu nicije uvo nece da cuje.Nego kad se vec vrsi merenje preciznim instrumentom od 15 eura onda da bar znamo koja je 3. decimala. Jel tako? Pa nije, naravno. <_<

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a ti bas ne das fukari da se zabavlja ...... :buehehe:ja bih ti rekao da ima razlike u kapislama ....... i to cujne - a kamoli merne ....al' necu ......... jer nemam nameru da budem u pravu ...... :Viannen_loungelizard:a propo interneta - za mene je isti jedno veliko sito ........... i sredstvo za komunikaciju .......kako bi drugacije moj Vlada i ja popravljali Haflera zajedno ........ on u SF a ja u ancient Batsch ..... :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da ima cujne razlike i to iz mnogo razloga a ne samo zbog neuparenosti.Ako bi smo bas. Naravno da se sve uparuje i da ne zaboravimo zvucnike. Ko ima i ko moze. Mi smo, sve me stra', bas ti kojima se moze.Hteo sam da kazem da su i prostorije a bogami i zvucnici onako neupareni i skretnice onakve sa elementima u tolerancijama mnogo vise u kerefekama nego sto bi nelinearni elektret upropastio stvar.Merenje je merenje i BITNO je da je sto tacnije da ne bi smo sumnjali u sve i svasta.Ima na trzistu mnogo boljih kapsula za cenu reda 20-tak eura ali je suvise fizicki velika da bi bila zgodna za merenje tako da je i to problem kod ovakve aplikacije.Sto se tice neta i konsultacije to je naravno super jos ako si mislio da je SF=science fiction onda si me "kupio" za sva vremena.Nemoj slucajno da je neko pomenuo frisco jer se oma i opasno ljute.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da se sve uparuje i da ne zaboravimo zvucnike. Ko ima i ko moze.

ja sam slucajno naleteo na dva zvucnika uparena - i to kako kaze lik merenjem TS parametara usviranih komada -- kenjo je pola sata o uparenosti -- pola nisam ni razumeo sta je napricao ..... :connie_nutzo: ali stvarno se cuje ta uparenost :horor: separacija izmedju kanala je neverovatna - nigde ovako nesto nisam cuo - sem na high-end slusalicama :connie_nutzo:separacija srednjihseparacija bassevaznaci kad gruva bass osecas separaciju levog i desnog udaraca koliko je precizno :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...