Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....

Mikorist

Preporučeni Komentari

Dalje, u istom paketu stigli bajati kevlarski Focali.

Koliko znam, 90ih su razni focal drajveri mogli da se kupe u Koratu, ja se tada nisam bavio ovim hobijem, a i bio sam mali :)

1CC9u9l.jpg

gXw1GiH.jpg

Y8DHcij.jpg

ouH1nMP.jpg

Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

To sam predvideo da bude ova kombinacija (midove nabavio pre nekog vremena, iskrsli na KP oglasima):

1esOoqI.jpg

q0nfP11.jpg

Zanimljivo je da su im magneti identične veličine:

cvjpfZL.jpg

I ovi visokotonci, ovo su stare slike, ali imam ih i dalje:

bKE20On.jpg

xcRfEgs.jpg

Bassevi su 7", ali su 10 ohm, tačnije Re = 8.3 ohm. Kada bih nabavio još jedan par ovih basseva, moglo bi da se veže paralelno, dobilo bi se dosta decibela...

Izmenjeno od Koja
Podeli na ovim sajtovima

• 4 months later...

Ovo je waveguide za siromašne:

J0h58wO.jpg?1

h4RBYPe.jpg?1

vzxly8T.jpg

Veličina je 104 mm, manje nego što bi trebalo za normalan waveguide, tako da bi trebalo da se seče višlje; Ali veličina tačno odgovara standardim visokotoncima pa može i da se ugura u neku kutiju kao zamena. Magnet je minijaturni neodijumski. Plastika nije previše debela ali nije ni nešto pretanko za ovu primenu. Ali je zato baš jeftino.

Izmeriću odziv i distorziju kad budem imao uslova...

Podeli na ovim sajtovima

I još nešto...

CHHOwJM.jpg?1

Uhvatio me bio neizdrž, dugo tražio da li ima neki nov (moderan) drajver 8 ili 10" koji bi mogao u kompresiju. Ispostavilo se da ima: ovaj SB. Parametri su bili tu negde, u fabričkom prospektu fs 25Hz, Qes 0,43. Može da ispadne dobro, i ne mora... Rizikovao sam i naručio taj 8" (i 5" koji je bio na popustu, da bude mid), pošto mi se jako sviđa ova SB serija sa crnim marinijumskim membranama.

6frG5PP.png

Ovo sam izmerio posle malo razrađivanja. Ispalo odlično za kompresiju. Toliko kvalitetno prave sad ove drajvere, parametri za oba primerka jako jako blizu.
Idu prilično nisko u samo 16 litara kompresije, mada ću ja verovatno povećati kutiju na 20+ litara, videću. Jedina mana je 86,5 db. Ne može i nisko i glasno :)
Idealno za manje sobe (20 kvm ili manje), za neko pozicioniranje bliže zidu pozadi itd. A da opet bude koliko toliko veći drajver.

lwxdO90.jpg

BYpPhgL.jpg

pCqISMT.jpg?1

3raRgWZ.jpg

Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

• Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
  • Kreiraj novo...