Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

Kutija ima 140L , BR tuning na 35 Hz, skretnica Tannoy kreacija sa vrlo kvalitetnim delovima ( Clarity Cap / Duelund / Mundorf Silver Oil )

 

Ovde bi ja volio metit moje beyma-e, čisto poređenja radi...taman mi se uklapa litraža i tuning frekvencija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 4 nedelje kasnije...

Evo ih i moje slike.INteresantno je da pise nazad leva i desna kutija,i visokotonci su na razlicitim stranamaJedno pitanje za znalce?Cime se osvezava furnir,jer bih da ga uglancam malo da mu vratim sjaj,a na nekom forumu sam procitao da kutije nisu lakirane nego su polirane nekim uljima,i taj neko se zalio da kad je lakirao kutije,da je promenio zvuk kutije,i da sumnja na lak,jer zidovi nisu narocito debeli.Sa cime bih ja mogao da ih uglancam i koju vrstu krpe da koristim?Meni pada na pamet neka gruba vunena carapa i reflex za namestaj?

post-1130-0-63284600-1428274957_thumb.jp

post-1130-0-84133700-1428274959_thumb.jp

post-1130-0-89843400-1428274961_thumb.jp

post-1130-0-28423300-1428274965_thumb.jp

post-1130-0-44203600-1428274966_thumb.jp

post-1130-0-62145300-1428274967_thumb.jp

post-1130-0-07653700-1428274969_thumb.jp

post-1130-0-30152400-1428274971_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vuna je previse gruba, bolja je pamucna tkanina, stara maijca ili sl. Reflex je ok, moze i blo koje novije sredstvo za osvezavanje namestaja.

 

Poznato je da zvuk vrhunskih viloina umnogome zavisi od laka pa je teoretski moguce da se i zvuk kutija menja ako se prelakiraju. IMO, na ovako malim kutijama, tesko da bi se primetila razlika, ipak to nije tako fin instrument kao violina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za temeljnije osveženje izgleda kutija potrebno je izvršiti dobru pripremu podloge. Svako drvo (furnir) na sunčevoj svetlosti površinski oksidira - potamni, a imajući u vidu da su u pitanju vise od 30 godina, mislim da bi trebalo poraditi na tome. Pošto je u pitanju furnir ne dolazi u obzir nikakvo temelno šmirglanje, već samo blago sa finim abrazivnim sredstvom. U tu svrhu bi bilo najbolje primeniti finu čeličnu vunu namanjenu za fino brušenje. Sa njom se može pažljivo I kontrolisano skinuti površinski sloj a da furnir ''ne progleda''. Tako obrušena površina je glatka I ne zahteva dodatnu obradu. Bitno je da se brušenje obavi u pravcu pružanja vlakana drveta.

Za završnu obradu bi moglo da se nabavi neko sredstvo na bazi voska ili ulja, ne ''Refleks'' ili tome slično pošto su to sredstva za negovanje a ne zaštitu površine. Ja bih nabavio tikovo ulje ili neko od sredstava koja se koriste za zaštitu parketa (ne lak). Em štiti od slučajnog zalivanja I fleka koje mogu nastati em daje onaj privlačan polu sjaj odnosno prirodan izgled drveta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Хм, не могу да верујем да лак може да промени звук кутије. Уствари, верујем да може само на предњој плочи, око драјвера, где се таласи одбијају, а на осталих 5 страна, тешко. Ако грешим - слободно образложите.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oh8CPiQfnn_1397170299979.jpg

Kod muzičkih instrumenata namena kućišta i jeste da učestvuje u proizvedenom zvuku.

Kod dobro izrađenih zvučnih kutija kućište ne bi trebalo da učestvuje u proizvedenom zvuku.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRtYlLy43m3DxV5pP7A1cRkjK1yiWdS8SuII9HbSqh-rLXD6bir

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam jednom odneo zvucnike sa kabinetima od iverice,i furnirom,kod majstora da mi ih prelakira poliuretanskim lakom,i promenio mi se zvuk.Osecala se razlika u zvuku,nije to drasticno kao sa violinom,koja prestaje da svira usled lakiranja pogresnim lakom,ali je razlika bila cujna prvenstveno na basu.Zato sam i postavio ovo pitanje,jer kod ovih malih IMF-a vidim zavrsnu obradu,kao da je polirano uljima.To jest vec sam vidjao slicne zavrsne obrade,pa sam posumnjao,da cu ako pozelim da lakiram, nesto da upropastim.

Pitanje je ,da li je neko polirao sa tikovim uljem i celicnom vunom?Jer mi se cini logicno,da se stari patinirani sloj skine necim,ali da tu bude prisutno i ulje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam jednom odneo zvucnike sa kabinetima od iverice,i furnirom,kod majstora da mi ih prelakira poliuretanskim lakom,i promenio mi se zvuk.Osecala se razlika u zvuku,nije to drasticno kao sa violinom,koja prestaje da svira usled lakiranja pogresnim lakom,ali je razlika bila cujna prvenstveno na basu.Zato sam i postavio ovo pitanje,jer kod ovih malih IMF-a vidim zavrsnu obradu,kao da je polirano uljima.To jest vec sam vidjao slicne zavrsne obrade,pa sam posumnjao,da cu ako pozelim da lakiram, nesto da upropastim.

Pitanje je ,da li je neko polirao sa tikovim uljem i celicnom vunom?Jer mi se cini logicno,da se stari patinirani sloj skine necim,ali da tu bude prisutno i ulje?

Nije reč o zejtinu ili nedaj bože mašinskom ulju. u pitanju je prirodni sastojak Tikovog drveta, koje mu upravo daje svojstva da je postojano na vlazi I da je primenljivo u razne svrhe a dobro izgleda. Krpom se utrlja u površinu drveta I ono izgleda vrlo prirodno ''baršunasto'', ne sija se a zaštićeno je!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Sansui SP-7500X natrčali morao sam da ih uzmem :w00t:

 

 

post-1773-0-16598200-1429189218_thumb.jp

 

post-1773-0-01370900-1429190082_thumb.jp

 

Legli na generator bruma ko alkosu kilara od sabajle :crazyrocker: 

 

Drajveri su mint ali će spolja morati refresh, jel imao nekad neko vaki kawasaki, kolko vrede, neznam šta da kažem skvo, šta da lažem kolko sam dobar, moram da kažem da su za prodaju, saraniće me u njima :padonak:. I treba me zadržati da ne utučem dammara u njih papiiiiirrrr je to :crazy: .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sansui SP-7500X natrčali morao sam da ih uzmem :w00t:

 

 

attachicon.gifDSCN4675.JPG

 

attachicon.gifDSCN4677.JPG

 

Legli na generator bruma ko alkosu kilara od sabajle :crazyrocker:

 

Drajveri su mint ali će spolja morati refresh, jel imao nekad neko vaki kawasaki, kolko vrede, neznam šta da kažem skvo, šta da lažem kolko sam dobar, moram da kažem da su za prodaju, saraniće me u njima :padonak:. I treba me zadržati da ne utučem dammara u njih papiiiiirrrr je to :crazy: .

 

 Kolegione Cestitam ti na sjajnoj prinovi ! :BeerMugCheers:

 

Jedino sto bih ja uradio je da bih premestio sve te odlicne drajvere u dva velika `sifonjera` od kutija :shinymj5: , jer ne volim da vidim kada korpa bass zvucnika skoro da preliva van zv. kutijice .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 cola basić, :yikes:  mini monitor što bi rekli.  Neće diramo kutiju za sad, jeste kutija plitka ali ne sumnjam u sansuieve inženjere, ko zna zašto je tako. Možda padne neki facelift u stilu kenrick sound-a. Zanima me samo za vešanja, kako da se osveže na basu, u pitanju je papirno impregnirano m harmonika vešanje, nije da zvučnik ne radi kako treba nego cenim da se najverovatnije malo stvrdnulo, mislim da su kutije oko četres banki stare pa zbog toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 cola basić, :yikes:  mini monitor što bi rekli.  Neće diramo kutiju za sad, jeste kutija plitka ali ne sumnjam u sansuieve inženjere, ko zna zašto je tako. Možda padne neki facelift u stilu kenrick sound-a. Zanima me samo za vešanja, kako da se osveže na basu, u pitanju je papirno impregnirano m harmonika vešanje, nije da zvučnik ne radi kako treba nego cenim da se najverovatnije malo stvrdnulo, mislim da su kutije oko četres banki stare pa zbog toga.

Kako se cuju ?Jel si zadovoljan?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Druže grofe :vampire: imaš poziv na slušanje. :readycoffee:  Zadovoljan sam naravno, nije ovo neki hajend, ali je dobro, ne umem rečima da opisujem zvuk ali ajd da kažem da svira uravnoteženo po spektru i ima taj surovi monitorski šmek kad je snimak dobar dobro se čuje kad je dreš tako se čuje, detalja kolko oćeš i što je najvažnije može tiho da se sluša bez da nešto posebno fali...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Druže grofe :vampire: imaš poziv na slušanje. :readycoffee:  Zadovoljan sam naravno, nije ovo neki hajend, ali je dobro, ne umem rečima da opisujem zvuk ali ajd da kažem da svira uravnoteženo po spektru i ima taj surovi monitorski šmek kad je snimak dobar dobro se čuje kad je dreš tako se čuje, detalja kolko oćeš i što je najvažnije može tiho da se sluša bez da nešto posebno fali...

Znaci 15.je bio bericetan?Da li neko donosi od preko i ovakve gromade:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, ovo je od danas, tj sad već juče, četvrtak i petak su regularis dani. Ekipa sa KP je hordašila 15-og a nije bilo ništa lepo za nas, ja kupio samo neke nos roe elektrolite. Dovuko je čovek i hantor ls 1500 veličine su ko JBL Ti

Koliko je Hantor bio para,i gde je to zavrsilo?Jel je prodato ili je covek vratio zbog visoke cene?O kojim se parama uopste radi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...