Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

50 minutes ago, Vix said:

Ovi veci fullrangeri (vecina) se malo deru...

Je si li razmišljao o tome da im secneš whizzer i da ih onda upariš sa nekim visokotoncem, npr Fountek NeoCD3,5H(ili nešto poput toga što bi moglo bez atenuacije) ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, one igracke ne racunam. :D

U zadnje vreme slusam CSS125FR u necemu sto lici na ML TL. Jeste da kod maleckih zvucnika uvek fali malo basa, mada ovaj CSS ima super bas za svoju malenkost. Ali i srednji opseg mi je lepsi kod manjih zvuchnika (od 8-10 cm precnika) nego kod onih od 20 cm. Probao sam i da secem, i phase plug, i da premazujem, ali ipak nije to to. Znaci, sad imam ideju da zelim malecki, ali jebitacno dobar fullrage. Najbitnije mi je da dobijem dobar srednjetonski opseg i visoke bez visokotonca, a posle da resavam bas. Evo konkretnog primerka koji nije skup za klonirati, izgleda obecavajuce:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Je si li razmišljao o tome da im secneš whizzer i da ih onda upariš sa nekim visokotoncem, npr Fountek NeoCD3,5H(ili nešto poput toga što bi moglo bez atenuacije) ?

 

 

 

 

Vizer ne deluje u delu koji je odgovoran za dernjavu ali bih ga eliminisao i dodao visokotonac. U svakom slucaju bez odgovarajuce obrade FR-a nece da moze.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Vix said:

Jeste da kod maleckih zvucnika uvek fali malo basa, mada ovaj CSS ima super bas za svoju malenkost. Ali i srednji opseg mi je lepsi kod manjih zvuchnika (od 8-10 cm precnika) nego kod onih od 20 cm. Probao sam i da secem, i phase plug, i da premazujem, ali ipak nije to to. Znaci, sad imam ideju da zelim malecki, ali jebitacno dobar fullrage. Najbitnije mi je da dobijem dobar srednjetonski opseg i visoke bez visokotonca, a posle da resavam bas.

Znači da sam onda sa Teslama na pravom putu :) ... a bogme ni Alex nije loše prošao sa onim Iskrama :good:

 Tebi bi onda pasovalo i nešto poput onoga što je dj.nik napravio  http://www.webalice.it/loziopino1/Sito/home.html  u kombinaciji nekim bass helper-om

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio sam u poseti kod Djoleta. Sad ce zvucati da pricam obrnuto, ali ti malecki Faital fullrangeri mi nisu zvuchali bas najbolje. Mada, samo smo ih na brzinu probali, znaci neadekvatvo pojacalo (moje-ono jako od 3w) i nije bas bilo bass helpera, znaci ne mogu nista da zakljucujem.

S'druge strane, GR open baffle je super zvuchao, onaj koaksijalac se super cuo, mnogo mi se svideo, mada kad sam video skretnicu, vidim da se neko mnogo namuchio da to dovede u red...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Spomeno sam vec u drugoj temi, ovog leta prelazim u manji stan, tako da OB tesko da ce opstane. Nije mi ga zao, ionako mi malo dosadio, a eto mi nove zanimacije. Sad ce trebati nesto sto ce biti do zida, moze biti visoko ali mora biti usko, tj. Sto manji "footprint". Sta ce to biti, jos ne znam...

Prvo treba srediti parket, okreciti, premestati a zvchnici tek posle...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 years later...

Ostale mi od neke pradavne đuture kupovine, Nešićeve kutije za Zaph SR71 projekat. Ali, od tih midbasseva sam napravio svoje TL kutije (Seas ER18RNX i Vifa XT25), a visokotonac sam odvojio da uparim sa MCM waveguideom, ista kombinacija gore kao iz Zaph Waveguide TMM projekta. Ostaše samo odlične kutije, ali za njih odgovaraju samo Seas drajveri, kojih više nisam imao.

Pre neki mesec kupih ove visokotonce ovde na forumu na oglasima, i sad konačno kupio i basseve, stiglo konačno iz Nemačke. Na kraju se odlučih za U18RNX. Obično za ovu kombinaciju ljudi uzimaju L18, ali ja nisam hteo, jer su E18RNX i U18RNX bolji, sa bakrom u motoru. E18RNX već imam, tako da sam se odlučio za ovaj drugi, koji bi trebalo da je najbolji (a i najskuplji je), retko ga ljudi koriste, pa da i on dobije malo ljubavi.

Evo kako ta kombinacija izgleda:

IJeDH3S.jpg

W0Zm7UD.jpg

Waicb8W.jpg

fIxUDWv.jpg

GinmsA4.jpg

uideWaveguide TMM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To sam predvideo da bude ova kombinacija (midove nabavio pre nekog vremena, iskrsli na KP oglasima):

1esOoqI.jpg

q0nfP11.jpg

Zanimljivo je da su im magneti identične veličine:

cvjpfZL.jpg

I ovi visokotonci, ovo su stare slike, ali imam ih i dalje:

bKE20On.jpg

xcRfEgs.jpg

Bassevi su 7", ali su 10 ohm, tačnije Re = 8.3 ohm. Kada bih nabavio još jedan par ovih basseva, moglo bi da se veže paralelno, dobilo bi se dosta decibela...

Izmenjeno od Koja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...