Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

16 cola basić, :yikes:  mini monitor što bi rekli.  Neće diramo kutiju za sad, jeste kutija plitka ali ne sumnjam u sansuieve inženjere, ko zna zašto je tako. Možda padne neki facelift u stilu kenrick sound-a. Zanima me samo za vešanja, kako da se osveže na basu, u pitanju je papirno impregnirano m harmonika vešanje, nije da zvučnik ne radi kako treba nego cenim da se najverovatnije malo stvrdnulo, mislim da su kutije oko četres banki stare pa zbog toga.

 

Jos imam. ali samo jednu, slicnu Jamo kutiju, Bas je skoro isti 16 inch, papir, tekstilno vesanje. Kod mene je ribbed cone, ove tvoje bas ne vidim dobro. Uglavnom, 70-tih godina, nije se mnogo znalo o zvucnicima.

 

Bas reflex otvor je suvise mali, zapremina koja je obicno oko 70 litara, takodje. Bas ne ide nisko, mozda do 45-50Hz, ali je izuzetno prijatan. Ja sam na kutiju dodao sa donje strane jos 50-ak litara u obliku postolja, produzio u visinu, i dugo vremena kortistio kao sub. Ti basici fino rade u 120l. 

 

Ponavljam, kutije ne idu nisko na 20Hz, ali je kvalitet srednjeg basa izuzetan, Cak razmisljam u zadnje vreme da ga ponovo aktiviram. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pravi veseliš od zvučnika, imam drugara koji ih skuplja ko Babuške, ima M i L mlađu braću ovog Sansuija, kad god to slušam, priviđa mi se ringišpil i jede mi se kretoš i svilene bombone, pravi letnji, opušteni, vašarski zvuk, milina, bez puno laboratorije i lečenja steriliteta!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 years later...

Pojavilo se na KP, Zen dao

seal-of-approval-meme.jpg

i ono stiglo.

DSC_0145.thumb.jpg.654ad6abb79d3c86b72665708684fec1.jpg

Probao odma, sa wooferom od bonika

DSC_0143.thumb.jpg.babe5d15ff73593719f7f3a83b6cb534.jpg

Mnogo sexy svira, al vazda ima da se atenuira Iskra - preko 10 oma sa kondom 22u, i može i još... Tako da će tu nekad da legne neki autoritativan drajver, Bože moj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako hoces jeftino resenje , imas one Videoton 12" drivere na KP , valja covek iz Su

poprilicno povoljno - ne isplati se nabavljati solo iz Hu za tu razliku

isprobani i 4 i 8 oma , upadaju ko saka u oko u one kutije koje sam isprojektovao za (Sonido) Gyurgyevke

jedino im treba 2-3 nedelje da se razrade ...... iako im vesanje mekano k'o dusa .......... :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

jedino im treba 2-3 nedelje da se razrade

Sonido bas se razrađivao skoro pola godine :) menčini da je onih nekoliko brzopotezno prodatih Sonido bas drivera, otišlo od vlasnika nerazrađeno

40 minutes ago, Alex said:

fini neki zvučnjaci.. čiji li su :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

valja brate, od danas nabavljivih novih drajvera, sasvim sigurno najbolji odnos uloženo:dobijeno.. bilo je primedbi na bas, ja ih (posle 6 meseci razrađivanja :) ) nemam.. oće ponekad da bude i naznaka blagog shouta kod fulrangera, ali ništa više ni češće nego kod ostalih, onaj supertveeter može i da se zabatali, ali ne smeta

fulrange zvuk je drugačiji, malo življi, ili se voli ili ne :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ustvari vise i nemam zvucnike koji nisu fullrage, a imam: Visaton B200, Fostex Fe206 e, CSS125 FR...

Sad bi da probam neke manje, od 3" u kombinaciji sa basovima. Ovi veci fullrangeri (vecina) se malo deru...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...