Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

Hvala,Stein-e,uvek sam radoznao da cujem staru koncepciju dobrog zvuka,bilo je tu svakakvih skupih eksperimenata,ali Sony mi je interesantan kao firma,jer je u ono vreme bio najbogatija japanska firma,i ono sto je izbacivao na trziste za slavu ,70-ih nije mogla svaka hi fi firma.

Evo ovo bih voleo kad tad da nabavi i probam,ali ih je sve manje u dobrom stanju.

 

Sony jeste tada bio najjači japanac i ništa se nije promenilo po tom pitanju do danas  B)

a to pojačalo fantastično izgleda, oduvek sam voleo te proklete VUmetre...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Udomio napokon nove/stare zvučnike  ;)

Evo moj skromni digitalni sistem, trenutno tiho sa momcima (Crosby, Stills & Nash) u sobi  :)

 

ah neeee, koja katastrofa od pozicioniranja... :punish:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam gramofon,ali mislim da se ne bi dobro snasli.Ali znam sta bi se sigurno culo dobro.To imam,i resio sam da ih otudjim,jer uslova za gramofon nemam(uglavnom ukucani,mali i srednji).

 

 

pitam zato sto na zvucnicima pise digital, pa samo nisam znao da li sviraju i kad se pusti nesto analogno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pitam zato sto na zvucnicima pise digital, pa samo nisam znao da li sviraju i kad se pusti nesto analogno

 

Mislim da je Sony u ono vreme time pokušavao da natukne nesigurnim kupcima neku ideju o superiornosti digitalnih izvora i da su proizvodi sa natpisom "Digital" spremni za upotrebu u novonastaloj situaciji... kao što su na laptopove stavljali natpis da je "Vista ready"... Jedino što još Vista nije bila ready... :buehehe:

 

marketinški gag...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma to je samo za sad na brzaka sklepano, nemerem oma rusvaj napravit u dnevnoj sobi  :rolleyes:

Bitno je da zvuk razvaljuje i ovako  :beach: morao sam čak malo bass smanjiti.

Bass ćeš svakako tek onda namestiti kad budeš pozicionirao kutije kako valja... K'o da nikada nisi čuo za preporuku da se kutije uvek malo odmaknu od bliskih reflektujućih površina, tj. zidova... Malim i minijaturnim kutijama to ponekad malo ispomogne ali najčešće baš i ne... Biće to dobro... Samo strpljenja prijatelju :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Udomio napokon nove/stare zvučnike  ;)

Evo moj skromni digitalni sistem, trenutno tiho sa momcima (Crosby, Stills & Nash) u sobi  :)

Pazi na tog MC intosa da ti ne ugura analogiju u digitaliju :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tannoy K3808 stigli kući iz Bača , gde ih je Zen Mod podmladio :)

 

Zen, hvala još jednom!

Bilo je tu bogme dosta posla...još samo fali frekventi odziv kao potvrda odlično odrađenog posla.

Čestitam na restauraciji i nadam se da će te služiti bar još toliko koliko godina imaju :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno su u ovoj fazi kao na slikama

 

Iz kojih si veš mašina izvadio bubnjeve? :D

 

 

Šalim se druže, veoma interesantan koncept, jedva čekam da vidim kako će izgledati na kraju. :good::)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Prava tema za ovo:

 

post-13-0-35020500-1417538399_thumb.jpg

 

Da izvinete, doš'o kući s posla (m.u. op aut.) iscepo nešto drvaca za loženje, presvukao se i jeo, pao u krevet na pola sata, skočio i otišao po ove, jel' inkriminisane.

Šiljke nemaju, ali biće, kanda ih imam negde tu u budžaku, sam' treba nać'... Dobio strujne kablove i frekvenciotransformilinizatore (ono što od 50HZ napravi 50KHz pa nema tol'ko đubreta u naponu kojim se napajaju - provereno, ima smisla) i... pa moram malo da ispomeram stvari ali... biće to okej...

 

PS. ovi friški su oni u sredini, što izgledaju niži i da, trebalo je da raizujem fleš kad mi aparat lepo trepćo...

 

Ostao bez Dynaudia i još nešto, tu i tamo... Nije loše, nije loše...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...