Jump to content

Sta ste udomili od drajvera i zvucnika u skorije vreme.....


Mikorist

Preporučeni Komentari

Od svih drivera koje sam izmerio (istim postupkom)

philipsove FR jedinice zalaze najvise u HF spektar i to cak do 18KHz

najsiri spektar alnico modeli pa onda ti modeli sa klasicnim magnetima...

taj prosireni spektar je mnogo veci od drugih FR poznatih jedinica

koje sam izmerio - Lowther, Supravox, Isophone, itd

Izuzev Fostex-ovih modela koji otprilike idu isto toliko.

.

Medjutim svi FR driveri koje sam izmerio su imali nelinearnosti na centralnom i pocetnom HF delu

Tako da na "suvo" "uvo" ipak meni najbolje zvuce stari alnico Lowther P6M

(Slusao i modele iz recentne produkcije - nema veze sa zivotom / merenja jako losa...)

.

:) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od svih drivera koje sam izmerio (istim postupkom)

philipsove FR jedinice zalaze najvise u HF spektar i to cak do 18KHz

najsiri spektar alnico modeli pa onda ti modeli sa klasicnim magnetima...

taj prosireni spektar je mnogo veci od drugih FR poznatih jedinica

koje sam izmerio - Lowther, Supravox, Isophone, itd

Izuzev Fostex-ovih modela koji otprilike idu isto toliko.

.

Medjutim svi FR driveri koje sam izmerio su imali nelinearnosti na centralnom i pocetnom HF delu

Tako da na "suvo" "uvo" ipak meni najbolje zvuce stari alnico Lowther P6M

(Slusao i modele iz recentne produkcije - nema veze sa zivotom / merenja jako losa...)

.

:)

Taj P6M radi ko zmaj. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa jeste kad sam zamenio (ne ja naravno...:() vesanje i centrator...

onim nemackim kompletom :)

 

Fone : 0049 / 30 / 2100 5662 E-Mail : jad at Fullrange-Speakers com

Fullrange-Speakers
  Nollendorfstrasse 11-12 
10777 Berlin 

Germany

.

Podatke sam naveo zato sto su odlicni i vesanje i centrator

mnogo n=bolji od sadasnjih lowther delova

a imaju i za druge modele pa ce mozda nekom biti od koristi...

.

prvobitni model pre modela PM6

radio je solidno u originalnoj deluxe back loaded malol horni

kao i sa malo manje basa u kompresionom kabinetu od oko 40lit

u toj berziji na klipu je mali U frame open bafle

tek da ima zastitnu malu kutijicu i da moze da se slusa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je kolega 2A3 doneo te zvučnike na FAK1...meni je to isto jako lepo sviralo!

Moji su bili mnogo stariji philipsi od 600 ohm sa prilagodnim trafom i Alnicom magnetom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

@Banat

Вили друже, хвала.  :cheers: 

 

Наравно да сам их пробао. Живот ме је научио да паре дајем само ако сам потпуно задовољан. Морам да признам да сам био мало скептичан јер су звучници vintage и хтео сам да их детаљно прегледам и, наравно, чујем пре куповине. Продавац је дошао код мене и шокирао се када је видео да звучнике качим на ТРА3116. - То мало ће да свира, па ја имам Ревокс појачало. Није му било свеједно, мислећи да ће звук да буде бедан. Онда сам пустио музику и обојица смо се шокирали, ја због звучника, а он због појачала. Ја не умем да описујем звук као у фифи часописима, само ћу рећи да нисам сатима могао да скинем осмех са лица. Неупоредиво са оним што сам до сада слушао. Ефикаснији су, цео звучни спектар (или бар оно што ја чујем) је уједначен, баса има ихај, чврст и утегнут, клавир звучи како треба, чинеле и триангл јасни, али не парају уши. Одустао сам од даљег прегледа, баш ме брига шта је унутра када овако добро звучи. На крају да поновим - срећа, радост.

 

@Ubledeli

На нету има врло мало документације за ове звучнике, али сам нашао да средњотонац покрива мање од две октаве и:

The 5-inch speaker employed was designed specifically to reproduce a range of less than 2 octaves, and to do it precisely and efficiently. The result is clean, clear reproduction of the presence range, which contributes to the life and and vibrancy of reproduced speech and music. Само да чујеш како Ева Урбанова пева арију из Русалке... Верујем да би без средњотонца звук и даље био добар (на овом форуму су неки чланови слушали своје звучнике и без високотонца  :angel0: ). У овом стању еуфорије ми не пада на памет да ишта чачкам, можда касније, доста касније.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobrivoje, čestitam na prinovi, dugo ih slušao u zdravlju i veselju!!!

 

...ja da se javim kao (bivši) slušač zvučnika sa pola visokotonca, ne brinite, ovde imate baš puno drajvera u kutiji, mogu čak dva (nedajbože) da crknu pre nego što zvučnik poptuno zanemi, i krenuo u prosvetiteljstvo tek kad su mi se strunula vešanja na basovima pa sam ukapirao da fali i pola visokijeh  :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Хвала Лазаре.

 

Ми не примећујемо да наши уређаји временом дају све лошији звук. То се догађа полако и поступно. Тако и лик из мог претходног поста није веровао колико музике излази из малог ампа, јер је његов Ревокс, вероватно стар 30 година, полако губио перформансе, а он то није примећивао.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Хвала Лазаре.

 

Ми не примећујемо да наши уређаји временом дају све лошији звук. То се догађа полако и поступно. Тако и лик из мог претходног поста није веровао колико музике излази из малог ампа, јер је његов Ревокс, вероватно стар 30 година, полако губио перформансе, а он то није примећивао.

  Dobrivoje

 

Samo da se na kratko nadovezem na tvoje korektno zapazanje i zakljucak ,

upravo bas juce a i danas radim jednog starog Revox-a- A78 , koji je napravljen daleke 1975 , sto znaci da je star 39god ! , Ni Jedan , ama bas Ni jedan elektrolit nije vise bio dobar , pogotovu  ne oni maleni tantali ,

(ali kad cika Banat to promeni i prebudzi bice ponovo nesto od te starudije :) . )

 

 Pozdrav !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Jebiga, stajalo u memli... :D

 

E membrane su potpuno super, skroz su tvrde, nema nikakvog ugibanja. Fazon kao da su od aluminijuma. Ispod je carbon fiber, a taj papir preko je valjda da umeksa odziv, da smiri breakup, otkud znam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

Mi smo onomad imali taj fazon (isto Sony honeycomb membrane), ali male aktivne NFM... Mnogo jaka stvar beše... Uživaj ;)

Hvala,Stein-e,uvek sam radoznao da cujem staru koncepciju dobrog zvuka,bilo je tu svakakvih skupih eksperimenata,ali Sony mi je interesantan kao firma,jer je u ono vreme bio najbogatija japanska firma,i ono sto je izbacivao na trziste za slavu ,70-ih nije mogla svaka hi fi firma.

Evo ovo bih voleo kad tad da nabavi i probam,ali ih je sve manje u dobrom stanju.

post-1130-0-06906000-1416171204_thumb.jp

post-1130-0-61528500-1416171205_thumb.jp

post-1130-0-64724500-1416171206_thumb.jp

post-1130-0-93761600-1416171208_thumb.jp

post-1130-0-73997400-1416171210_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako pustis gramofon preko tih zvucnika, jel sviraju?

Nemam gramofon,ali mislim da se ne bi dobro snasli.Ali znam sta bi se sigurno culo dobro.To imam,i resio sam da ih otudjim,jer uslova za gramofon nemam(uglavnom ukucani,mali i srednji).

post-1130-0-06387100-1416173843_thumb.jp

post-1130-0-76820700-1416173844_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...