Jump to content

Poor Serbian Man Lightspeed


Zen Mod

Preporučeni Komentari

Pridruzujem se pohvalama za ovaj uredjaj , danas sam igrom slucaja upoznao koleZu Machinoria koji mi je doneo njegov na slusanje. Sve pohvale Zen-u i SP300b-u

Hvala ;-)A tko radi, taj i gresi...I pored najbolje volje da ispadne cakum-pakum,nazalost i ova nova verzija (B verzija), PCB02 ima greskicu.Zuta linija ukazuje da treba spojiti C6 i Kolektor Q3, pa eto ukoliko je neko od ZM narucio PCB02, cisto da ne bude da nismo ukazali.U sledecoj verziji (rev C) ce biti ispravljeno.:character13:

post-3-125512497241_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 69
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Kontam da je u tom slucaju ta debela bakarna zica ekvivalentna sa vodovima na stampanoj plocici pa bi se dobila slicna siruacija kao da su konektori direktno zalemljeni za pcb

Moze biti da je za XRL to sasvim OK (nesto slicno sam i ja uradio, ha ha), ali za RCA konekciju se smatra kulturijom opcijom oklopljeni koax kabl.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Mislio sam na ovo (uokvireno crvenim);

veza izmedju GND i GND plane-a ........ zastitne mase na pcbrezultat praxe da se ta veza ne pravi fiksnom , nego opcionom .samo stavi taj most i ne brigaj
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam mislio da taj kratkospojnik sluzi da se najpre ozivi napajanje ploce a kad se ustanovi da je to uredu onda se pusti i buffer deo kako ne bi slucajno doslo do belih dimova ;o)))). Inace , sve sam polemio i vec poceo da podesavam. Ono sto treba napomenuti je da napon za PCV01 nije 15 V vec malo veci zvog Vbe na tranzistoru. Takodje dolazi do veceg zagrevanja istog ukoliko nisu prikljuceni LDR-ovi (izvuceni jumperi) jer sva struja ide kroz BDX,pa treba paziti. U tu svrhu sam turio poveci hladnjak. Ovih dana sledi stelovanje osciloskopom ;o))))

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1) Ono sto treba napomenuti je da napon za PCV01 nije 15 V vec malo veci zvog Vbe na tranzistoru. 2) Takodje dolazi do veceg zagrevanja istog ukoliko nisu prikljuceni LDR-ovi (izvuceni jumperi) jer sva struja ide kroz BDX,pa treba paziti. U tu svrhu sam turio poveci hladnjak. Ovih dana sledi stelovanje osciloskopom ;o))))

i 1 i 2 ima smisla za nekog ko razmislja i to je sve u redu.btw, 0.65V ili 0.62V ili o.67V ili...gore ili dole...ne menja stvar...zato sto je kontroler LDR strujni izvor...sta nas briga za napon.Ajde ti to usteluj, pa javljaj kako to zvuci - to je jedino relevantno :character13:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...