Jump to content

Germanium SE Amplifier


bata bane

Preporučeni Komentari

Evo i prvih utisaka, doduse nabrzaka koliko mi je vreme i mogunosti dopustale...pa da podelim sa gledaocima, svakako u neko kasnije vreme opsirnije :hipi:

Dragi sst, samo da se javim da te izvestim o funkcionisanju ampa. Preliminarno prvi utisak, neverovatna zavisnost reprodukcije ovog ampa, od ostalih komponenti. U momentu sam pomislio da je izgubio "dusu", ali malo kasnije sam shvatio da nije do njega jer on svira sta mu se da :good2: Apsoluno nema uticaja na koloraciju kao prethodni Ge amp koji sam imao. Cak prvi put mogu da kazem da Germanijum nije dao svoj pecat potpuno je neutralan, do mere da je brutalno realanPri cemu istice i ono sto je dobro, i ono sto naravno nje u nekom delu lanca reprodukcije. :L3000: Prvi put prilikom koristenja DAC-a, sam imao uvid koliko sam transport ima uticaj...pocevsi od dvd, pa cd, pa na kraju preko direktno povezanog hard diska. Naravno da ne ispadne da preuvelicavam da je nebo i zemlja, nije, ali je cujno bez daljnjeg :buehehe: Obzirom da moze da da takav prostor , dinamiku, i transparentnost u pitanju su samo finese koje daje izvor kao i kvalitet medijuma koji se koristi. Jedino sto sam zamerio je "prirodnost", a ona se menjala u zavisnosti od snimka i izvora, sto definitivno znaci da nije do ampa :good2: Danas mi je doslo da odma lampiziram CD :L3000: Mogu eventualno da smanjim ulazni kond sa 2uF na malo manje, obzirom da je bas malo jaci, jer je prostorija gde su zvucnici relativno mala Sve u svemu jako, jako sam zadovoljan ;):salute:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 740
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Samo da javim u direk prenos, dobio od drugara neki DIY CD transport....prikljucio sve, isti kablovi, isti DAC, samo transport... i ono :salute: Loodilo, dobio je opet "dusu" sve je prirodno , a prostor i detalji tu.Da mi je neko rekao da to utice na zvuk, reko bi mu da :buehehe: malo.... :L3000: me happy :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...
  • 1 month later...

I sam izlazni Rus je ispal izuzetno prijatno iznenadjenje. Vec prve naznake je dal prilikom mjerenja strujnog pojacanja va onim statickim probama (daleko je vece nego va specifikacijama) a narocito je razveselil u probama sa pravokutnim signalom. Mogal bin se kladit da mu je i tranzitna frekvencija puno visa od specificiranih 10MHz. To samo po sebi otvara dosta mogucnosti u vezi njega.

Drugar je negde uspeo da nabavi u pdf-u rusku knjigu sa merenjima svega i svačega, izmedju ostalog i pomenutog snagaša korišćenog za izlaz... knjiga je više obavezujuća nego priručnik, odnosno daje tačna uputstva gde i kako šta koristiti uz razna merenja i grafikone.. elem, za pomenuti tranzistor merenja pokazuju kako mu karakteristike naglo opadaju sa rastom napona, upotrebiti ga sa 12 ili 16V napajanja je u redu ali već preko toga se sve kvari..Znam za osam komada koji rade bez greške u dva mono bloka sa napajanjem od 16V, šta li je sa ostalima?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 2 years later...

vazno pitanje za sve dobre poznavaoce Ge ampova. da li gasiti ili ne? pustio sam ove cabasse aktivne malo da odmorim racun za struju i cevke, pitanje je samo da li da gasim pojacala ili ne. posto kabineti nemaju na sebi on off prekidac, ne znam da li je to poruka od proizvodjaca ili je mozda napajanje islo sa preampa koji je nekada bio deo tog cabasse kompleta.

inace sam iskusno napravio strujne za ovo od kablova za lampu, sa sve onim prekidacem na kablu. za brzo pali gasi bez cupanja stekera.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...