Jump to content

Ma užas !


Mikorist

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Doktor said:

Da li si mozda uslikao Klipsch Heresy ?

Ako tamo opet svrnes priupitaj ih za Klipsch model Horn aka Klipschhorn i kol'ko keka iskaju za njih ?

Btw, Klipsch Heresy III ima u Bgd u Player-u. Cena za komad je sitnica. :)

Par znacajno skuplji nego kod tebe u FRA. Tako da - kupuj dok nije otislo. :jump:

https://www.player.rs/artikal/klipsch-heresy-iii-black

cuj sad Klipschorn :clap:

https://www.klipsch.com/products/klipschorn-floorstanding-speaker

i ovi mnogo manji su svirali izuzetno korektno na proslogodisnjem ovdasnjem HES-u,sto sa MingDa EL34,ili Roksan amplifikacijom..sad Mastersound,ode jedan Unison Ultimate 845 u kobasice kod drugara,stigo Mastersound Compact 845,i gle Q u slamnatom sesiru.prosvirao na opste iznenadjenje od izvikanog brata 5x bolje,,tu bi se vec dalo ponuditi i neki 16 Horsepower,naspram UR-a..poigrao bih se sa time,'nako,neobavezno..    :shinymj5:

IMG_2131.JPG

20190330_162138.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...
1 hour ago, Solaja said:

 Sinatra Select pojacalo ( 2X25W push-pull pojacalo sa 6L6 (6P3S) lampama i 12W u triodnom spoju).

Po mom misljenju 2x25W je nedovoljno da se korektno ozvuci jedan tako veliki klubski prostor , pojacala A-klase  minimum 2x100W (6xEL34 , 4x6c33c , 6xGU50,...) ,

zvucnici za takav relativno velik prostor trebali bi da budu velicine skoro kao za neki omanji PA sistem da bi se tu dobila ona prava zvucna iluzija zivog orkestra koji tu unutra svira ,

 za svaki kanal 18`` bass sekcija , 12`` srednjetonska sekcija , 2`` visoko tonska horn sekcija, + 1`` ultra visokotonska sekcija .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 minuta, BANAT reče

Po mom misljenju 2x25W je nedovoljno da se korektno ozvuci jedan tako veliki klubski prostor , pojacala A-klase  minimum 2x100W (6xEL34 , 4x6c33c , 6xGU50,...) ,

zvucnici za takav relativno velik prostor trebali bi da budu velicine skoro kao za neki omanji PA sistem da bi se tu dobila ona prava zvucna iluzija zivog orkestra koji tu unutra svira ,

 za svaki kanal 18`` bass sekcija , 12`` srednjetonska sekcija , 2`` visoko tonska horn sekcija, + 1`` ultra visokotonska sekcija .

Banat meni se cini da ovo nije namenjeno kao ozvucenje celog kluba.

Postoji mala bina na kojoj su zvucnici sa JBL & Pioneer drajverima, da li 12" + 15" ili broj vise nisam siguran ( 4-way ), i fotelje ispred bine odakle se ti zvucnici vrlo lepo cuju ( a i pozadi ).  Slusao sam ih sa 2x12-15W EL84 PP i to je radilo bolje od ocekivanog za takav spoj. Tako da ne sumnjam da radi odlicno sa 6L6 iako to nisam slusao.

U tom ogranicenom delu prostora za slusanje, da tako kazem.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, krca44 said:

Banat meni se cini da ovo nije namenjeno kao ozvucenje celog kluba.

Postoji mala bina na kojoj su zvucnici sa JBL & Pioneer drajverima, da li 12" + 15" ili broj vise nisam siguran ( 4-way ), i fotelje ispred bine odakle se ti zvucnici vrlo lepo cuju ( a i pozadi ).  Slusao sam ih sa 2x12-15W EL84 PP i to je radilo bolje od ocekivanog za takav spoj. Tako da ne sumnjam da radi odlicno sa 6L6 iako to nisam slusao.

U tom ogranicenom delu prostora za slusanje, da tako kazem.

Kvalitetnim zvukom ozvucavanje takvog veceg klubskog prostora u celini zaista trazi minimalno takav sistem kao sto sam i opisao , 

licno bih tu dodao jos po jednu  kvalitetnu osamnaesticu u bass sekciju ,

 2020 standardi kvalitetnog ozvucavanja prostora Muzikom su sada zaista veoma veoma visoki , sa jedne strane pojacavacki wati su sve jeftiniji kao i kvalitetni zvucnicki drajveri a sa druge strane moderna muzika (pogotovu elektronska muzika) je sve zahtevnija kada je kvalitetna reprodukcija zvuka u pitanju ,

recimo da bi tu i ti zvucnici kao i ta 100W cevna pojacala radili veoma relaxirano , mozda na oko 50% opterecenja sto je jedna od tajni zaista dobrog zvuka , nista nije `odvrnuto` do kraja i nista ne ide u kliping ,ukupna distorzija sistema je tako minimalna .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, BANAT reče

2020 standardi kvalitetnog ozvucavanja prostora Muzikom su sada zaista veoma veoma visoki , sa jedne strane pojacavacki wati su sve jeftiniji kao i kvalitetni zvucnicki drajveri a sa druge strane moderna muzika (pogotovu elektronska muzika) je sve zahtevnija kada je kvalitetna reprodukcija zvuka u pitanju ,

Ovo ozvučenje koje si ti opisao brate po ovim standardima na lampe ima samo Ministry of Sound u Londonu.... Keve mi. :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Mikorist said:

Ovo ozvučenje koje si ti opisao brate po ovim standardima na lampe ima samo Ministry of Sound u Londonu.... Keve mi. :msn-rofl:

Ima toga i po Japanu kolko oces ,i ta moda dolazi polako i u nasu staru Jevropu ...:D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, BANAT said:

Kvalitetnim zvukom ozvucavanje takvog veceg klubskog prostora u celini zaista trazi minimalno takav sistem kao sto sam i opisao , 

. . . 

Da li se secas onih nasih aktivnih kutija RED za klubove ?

Meni je to i dan danas pojam kako maleni na oko kabineti sa toliko moci i 00 u sebi. :worship:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Interesantno, pre par godina sam nešto sitno intervenisao na skretnicama Klipsch zvučnika i slušao ih par dana.

Nisam bio nešto oduševljen, ovo su fotke dotičnog para, mislim da su baš Heresy.

Predpostavljam da im moja tadašnja amplifikacija nije pasovala fino.

Vidim cenjeni su.

P1010149.JPG

P1010150.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...