Jump to content

Ma užas !


Mikorist

Preporučeni Komentari

da nije malo 4.700 uF ?

ja imam 66.000 uF na zvucnoj PCI kartici u racunaru, a u istom kucistu na ATX napajanju od 800W oko 1 Farad kad se sve sabere zajedno :buehehe:

razmisljam da kupim par monster CAP-ova za sledeci Babelfish :

Postavljena slika

ovaj je od 5 farada /25V :Viannen_loungelizard:

ovakve dve "limenke" kostaju kao necije celo pojacalo ali ne marim :tongue10:

Kako kome. 4.700 uF je dovoljno za preko 4 A struje, a ja koristim oko 300 mA u redovnom režimu rada. Po meni, to je bezbedonosna granica od (4:0,35) 11,4:1. Sem toga, iza tih elektrolita stoji Shunt regulator.

Kome nije dosta, biće i Dual Mono verzija, isto ali puta dva, posebno za svaki kanal.

Što se tiče zvučne kartice, i računara uopšte, njihova napajanja su drugi najveći izvor šuma u mreži, pa shodno tome, njima i treba mnogo više nego nečemu drugome van računara. Čoperska napajanja jesu efikasna i ponekada jako praktična, ali su po definiciji prljava. Nekada ih je bilo i daleko čistijih, ali ta vremena su davno prošla, danas je cena SVE, pa malo kome i pada na pamet da ih malo počisti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam to tako ni shvatio, veruj mi. Samo ćaskamo opušteno, nije ti jasno, pitaš, ja ti odgovorim i sve je 100% OK.

:)Meni se dopada izgled prototipa. Kao jedinu sugestiju, možda pokušati PCB pretpojačivača postaviti do ulaznih RCA konektora.Što se ostalog tiče, sve OK: Btw, Imamo li podatak o Ripple naponu iza Shunt napajanja ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:)Meni se dopada izgled prototipa. Kao jedinu sugestiju, možda pokušati PCB pretpojačivača postaviti do ulaznih RCA konektora.Što se ostalog tiče, sve OK: Btw, Imamo li podatak o Ripple naponu iza Shunt napajanja ?

To je , kako rekoh, prototip. U njemu nema mesta za duplo napajanje, pa će biti sve spakovano u jednu tačno duplo širu kutiju ( ova na slici je široka 22 cm, prava će biti 44 cm).Nemam još sve podatke, ali naravno, imaću ih kada se napravi alfa primerak. To je onda kraj razvoja i to je preteča serijskog modela, tek tada ima smisla meriti finese, tehničke osobine, itd. Polako, sve u svoje vreme. I naravno, ti podatci će biti javni, to će biti minimalne garantovane osobine.Važi za sva tri modela, kao i za mrežne filtere; to će biti jedna od novina uz novi sajt, kao i Hi Res download za svaki model u PDF formatu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je , kako rekoh, prototip. U njemu nema mesta za duplo napajanje, pa će biti sve spakovano u jednu tačno duplo širu kutiju ( ova na slici je široka 22 cm, prava će biti 44 cm).Nemam još sve podatke, ali naravno, imaću ih kada se napravi alfa primerak. To je onda kraj razvoja i to je preteča serijskog modela, tek tada ima smisla meriti finese, tehničke osobine, itd. Polako, sve u svoje vreme. I naravno, ti podatci će biti javni, to će biti minimalne garantovane osobine.Važi za sva tri modela, kao i za mrežne filtere; to će biti jedna od novina uz novi sajt, kao i Hi Res download za svaki model u PDF formatu.

:matrix002:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...
  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...