Jump to content

Preporučeni Komentari

Pre sat vremena, Mikorist reče

jbo te prilog. sediš i buljiš 15 min da otkriješ to epohalno rešenje, kad ono..

mika : gledaoci = 1 : 0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

U principu joj ne smeta, ali zarad mirne glave iskljuciti lemilicu, da ne kuva nosac lemilice, da slucajno ne legne neka zica preko nosaca rucke. Nije problem sacekati minut da se ponovo ugreje

P.S>

ocistio vr kao da ce na izbor za mis, dosta mu je level 2 da moze da radi

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Obicno gasim ako je pauza stvarno 10 min.... recimo da su pauze 3 min - 5 min, nego brzo prodje vreme kad krenem da radim, zacas prodje 2-4 sata, nemam jos osecaj za vreme, zato napisah 10min.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Meni ovo najhajendnija lemilica koja može da bude: http://www.proelectronic.rs/Alati/Lemilice/Stapne lemilice/4988-LEMILICA REGULACIONA ZD-708

Za debele vodove ovakva al sam ju platio 600 kod Chinese: http://www.proelectronic.rs/Alati/Lemilice/Stapne lemilice/14178-STAPNA LEMILICA 150W

Kolko mnogo diyam, traju već ojha dobro godina.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
1 hour ago, Zen Mod said:

lemilica ne moze biti prejaka, moze biti preslaba

upotrebom adekvatnog vrha (svodi se na dovoljno velik)  i odgovarajuce temperature se postize dobro lemljenje

kvalitetan tinol se podrazumeva

usput - ako predjes na mesingani ili mekani celicni smotuljak ( moze kupovni za lemilicu ili onaj kuhinjski za sudje) za ciscenje lemilice, drasticno se produzava trajanje vrha - ako koristis sundjer prakticno svaki put kad cistis vrh izlazes ga temperaturnom soku i to razara povrsinski sloj

a bre, vidiš, zadnjih sigurno godinu dana gledam stalno po svim ovim "trgovinskim lancima" idee, maxiji, linde i bakrači, nema više nigde da se uzmu mesingane žice za suđe, ranije bilo svuda :o

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
19 minutes ago, Aleks said:

Meni ovo najhajendnija lemilica koja može da bude: http://www.proelectronic.rs/Alati/Lemilice/Stapne lemilice/4988-LEMILICA REGULACIONA ZD-708

Za debele vodove ovakva al sam ju platio 600 kod Chinese: http://www.proelectronic.rs/Alati/Lemilice/Stapne lemilice/14178-STAPNA LEMILICA 150W

Kolko mnogo diyam, traju već ojha dobro godina.

that's my man

17 minutes ago, Mentok said:

a bre, vidiš, zadnjih sigurno godinu dana gledam stalno po svim ovim "trgovinskim lancima" idee, maxiji, linde i bakrači, nema više nigde da se uzmu mesingane žice za suđe, ranije bilo svuda :o

uzmi celicnu

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
19 minutes ago, Zen Mod said:

uzmi celicnu

pa uzmem, šta ću drugo :) nekako mi se čini da su one mesingane bolje i brže "preuzimale" kalaj i junk sa vrha pa samo usput uletim s vrhom u žicu i nastavim sa lemljenjem, u ove čelične moram da još par puta okrenem levo desno vrh da skine il uvatim žicu rukom pa skinem.

možda sam sve i umislio već je samo navika u pitanju :D

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ono gore je sa kutijicom ;)

Koliko može da traje žica. Tipa 6 meseci :w00t: 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Miko nema shanse da rasturis tu zicu u iole normalnoj upotrebi.  Recimo da sam ja ovu moju razvalio... imam jos komad nove koju ne upotrebljavam jer ona "razvaljena" i dalje radi osnovni posao isto kao nova.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Deblje parce vate, suve naravno, pa brzo vrhom preko doticne, moze i iz ruke (kao ja) i sa stola, za laka sciscenja i skidanja viska kalaja tokom lemljenja, zica samo za teze Zagore te neje, a moze i Vileda

https://www.foksan.co.rs/asortiman/kucna-hemija/pribor-za-čišćenje/žica-za-sudove-vileda-2-1-detaljnije

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ova žica je prefinjena. Nije hrapava koliko kuhinjska. Pošto je deo teme neću da ubacim u nove skalamerije :D

20200521_105408.jpg

a za   šravcigerčiće nisam mogao da izdržim. isto kao kad žena gleda cipele i tašnu.:msn-rofl:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

treba još set pinceta da mi stigne i Bizon lepak, vrh lemilice Quick  i Alpha Tinol :sarcastic_hand:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
pre 20 minuta, Mikorist reče

treba još set pinceta da mi stigne i Bizon lepak, vrh lemilice Quick  i Alpha Tinol :sarcastic_hand:

zaboravih i antistatik narukvicu 

antistatik-narukvica-as35b55e815537d7.jpg

:msn-rofl:

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...