Jump to content

Lemilica


w1zard

Preporučeni Komentari

Ma taj parkside uopste je jedno golo govno, ja uzeo pre mesec dana dremel od parksida, greje se a nema snage da presece, baterija losa, indikator baterije fejk, govno u prevodu, ne bi to bilo jeftino da valja. Evo ja kad budem sebi pravio novi kontroler za jbc t245, treba da odvojim od mikroskopa, duvaljke... da bude lakse prenosivo, okacicu vam ovde i gerber i semu i sve po redu.

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nezgodne su te za smd, jos ako je kabal krut, ako ti se tresu ruke to je onda pakao lemljenja. Ja imam ovu, nije nesto gde treba brzo da se ugreje, za smd nije losa, vrh nije los, koliko para tolkko muzike. Stavio sam karton da smratim distancu od rucke do vrha da bude lakse za lemljenje. U principu to su sve iste lemilice, goot, cjung sjung...

_20211103_124216.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni se ova sviđa, možda se častim za rođendan. Nije kabasto, Ima potenciometre za regulaciju jerbo mrzim one tastere, duvaljka se gasi sama kad se spusti u oslonac, duvaljka i lemilica imaju spoljašnji konektor tako da ću duvalku da kačim samo kad mi treba. Izgleda da su malo opravili lemilicu da se ne raspada,  a i cena je skromna baš. Ako ima problema sa lemilicom, imam staru lemilicu tako da to neće da me omete  uradu.

http://ifix.rs/proizvodi/duvaljka-i-lemilica-baku-ba-602d/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, savan said:

Nezgodne su te za smd, jos ako je kabal krut, ako ti se tresu ruke to je onda pakao lemljenja. Ja imam ovu, nije nesto gde treba brzo da se ugreje, za smd nije losa, vrh nije los, koliko para tolkko muzike. Stavio sam karton da smratim distancu od rucke do vrha da bude lakse za lemljenje. U principu to su sve iste lemilice, goot, cjung sjung...

_20211103_124216.JPG

Imam takvu, samo je LED display. Sigurno oko 10-ak godina fercera. Mogu reći da je kvalitetna baza.

Super ovo za JBC T245 ako želiš podeliti :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, NIXIE reče

Meni se ova sviđa, možda se častim za rođendan. Nije kabasto, Ima potenciometre za regulaciju jerbo mrzim one tastere, duvaljka se gasi sama kad se spusti u oslonac, duvaljka i lemilica imaju spoljašnji konektor tako da ću duvalku da kačim samo kad mi treba. Izgleda da su malo opravili lemilicu da se ne raspada,  a i cena je skromna baš. Ako ima problema sa lemilicom, imam staru lemilicu tako da to neće da me omete  uradu.

http://ifix.rs/proizvodi/duvaljka-i-lemilica-baku-ba-602d/

Dobar je. Samo vrh uzmi onaj Zen što preporučuje  ili Goot.  Oba imaju u toj NS prodavnici...ima iza

 

On 22.5.2020. at 19:13, Mikorist reče

Screenshot 2020-05-22 at 19.15.08.png

 

skoro ista je cena Goot i QUICK

Ovo paše na BAKU

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Vix said:

Ja sam jednu jeftinu bacio posle 3-4 puta. Vrh poceo da garavi samo tako... :crying:

Drugi problem, (desilo mi se davno sa Ersom)super vrh, al kad tad mora na zamenu... I onda ne moz nadjete dobru zamenu...

Nije to uvek do vrha, pre ce biti da je do baze, baza kad varira +-20 C :D onda hoce da garavi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Nesic said:

Imam takvu, samo je LED display. Sigurno oko 10-ak godina fercera. Mogu reći da je kvalitetna baza.

Super ovo za JBC T245 ako želiš podeliti :)

Hocu naravno, imam semu sto sam radio ali nije probana! Slicno imam ali to je za raspberry pi, mikroskop, duvaljku, 4u1, giditalna, to ne delim. Kada uradim sebi ovu samo za lemilicu i kad testiram eventualno ponesto prepravim okaicu i gerber i bin za pic chip. Ice na jedno dugme jer nema vise viska pinova na pic-u tako da ce na jedno dugme da ide podesavanje temperature od 0 do 400 kad dodje do 400 ide restart na 0 tako u krug, kad pustis dugme pocinje da greje. :D Kad testiram i sve radi stavicu led displej u semu i na gerber plocu tj sve u kopletu ko bude imao zelju da pravi

 

t245_lemilica.jpg

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

treba na dva napajanja da ide, jedno za zero cross detekciju i heater, a jedno za digitalnu sekciju, znam da ovo ne valja pokusao sam ali nisam zavrsio, mora da se izoluje digitalno od analognog, zajebano je sto heater ima jednu zilu zajednicku sa K sondom, kad uradim okacicu kako treba, ovo je samo onako da se vide komponente koje idu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nesicu, ovo je sema, to je samo jedan deo sa moje stanice, provereno radi, ako ces praviti slobodno po ovoj semi. Umesto pica mozes raspberry pi da stavis ali onda moras obratiti paznju na i2c liniju koja je 5V a raspberry pi je 3.3V, moze neki izolator ili level translator. Mosfetove palis-gasis kada je zero cross detektovan. Kada citas temperaturu sa adc-a obavezno heater ugasen! Ja ne verujem da cu ovo skoro praviti tako da srecno! 

t245_lemilica.jpg

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...